amerikan-evleri

Bir Amerikan Rüyası, Amerikan Evleri

Türk insanının hayatına televizyon kültürü ile dahil olan, sinema filmlerinde ve dizilerde sıklıkla rastlanılan Amerikan evleri her insanın rüyasını süsleyen ve hayaller kurduran bir yerleşim alanı oluşturuyor. Türkiye’de çoğu insanın Amerika’daki herkesin bu tür evlerde yaşadığını sandığı konutlar, aslında Amerika’nın bazı bölgelerinde inşa edilen ve genellikle orta sınıf üstünde gelirlere sahip olan insanların yaşadığı konutlardan oluşuyor. İşte, Amerikan rüyası, Amerikan evleri ile ilgili tüm detaylar;

Amerikan Evlerinin Özellikleri

amerikan-evleri-emlaklobisi

Çocukların evin bahçesinde top koşturduğu veya bisiklete bindiği, hafta sonları mangal partilerinin yapıldığı ve çatısı, bahçesi, havuzu, otoparkı ve garajı ile çok sevimli görünen bu evler, ülkenin bazı bölgelerinde özel olarak inşa ediliyor.

Amerikan evleri genellikle bembeyaz dış yapıları, gökyüzüne bakan çatı katı pencereleri, bahçeye açılan terasları ile çok özel bir görünüm oluşturuyor.

Bu evler, dış yapıları ahşap ile inşa edilen gösterişli tasarımlarıyla garajı, bahçesi ve verandası bulunan ve yüksek beğeni kazanan evler arasında bulunuyor.

Bu tip yapılar, ülkemizde çok nadir olarak görülüyor. Parmakla gösterilebilecek nitelikte olan evler Amerikan filmlerinin popüler yapılarından biri olarak neredeyse her yapımda rastlanan evler oluyor.

Evlerde A tipi bir birleşik çatı yapısı bulunurken, dış mekanın çok süslü ve yemyeşil bir bahçe ile kaplanmış olması, ev sakinlerinin araç park edebilmesi için otoparkı bulunması, kapısında bulunan posta kutusu, kedi ve köpeklerin girmesi için ayrılmış olan kapı bölümleri, verandada yer alan ahşap döşemeler ve büyük pencereleri ile çok keyifli bir görünüm sağlıyor.

Amerikan Evleri İç Mekan Tasarımları

amerikan-evleri

Dış görünüşü ile birlikte rüya gibi bir görüntü oluşturan Amerikan evleri iç mekan tasarımında da çok özel bir yapı oluşturuyor. Bu evler, Amerikan kültüründe Country adı verilen stil ile döşeniyor.

Benzer Haber  İskandinav Dekorasyon

Genellikle dış yapısında bulunduğu gibi iç yapısında da ahşap ile oluşturuluyor. Bu tip evlerde konfor ilk özelliklerden biri olurken, ev içerisinde uyumlu mobilyaların kullanılması ve özellikle sallanan sandalye gibi çok ayrıcalıklı bir mobilyanın bulunması da rüyalara daha fazla katkı sağlayabiliyor.

Amerikan Mutfak

amerikan-mutfak

Amerikan evleri dünya genelinde klasik bir stil oluşturan Amerikan mutfak ile hazırlanıyor. Salon kullanımı için ayrılan bölgede verandaya bakan ve bahçeyi gören bir oturma alanı yer alıyor. Yemek yeme alanı için geniş ve büyük bir masanın bulunması, kitaplık ve bar kısmıyla keyifli bir dekorasyon sağlanıyor.

Ev içerisinde tercih edilen mobilyalar, beyaz eşya ve şömine gibi ayrıntılar Amerikan evleri için çok geniş bir kültür oluşturuyor.

Özel olarak inşa edilen bu evler gerçekten yüksek bir kalite ile mimari bir övgüyü hak ediyor. Mutfak tasarımında çok geniş bir tezgah tercih ediliyor.

Mutfak dolaplarının ahşap ile inşa edilmesi ve mutfak adası bulunurken kat merdivenleri ve her odanın kendine has yapısı da evin daha özel bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

Amerikan Rüyası Görünüşleriyle Amerikan Evleri

amerikan-evleri

Amerikan rüyasının dış görünüşünü ifade eden bu özel yapılı Amerikan evleri çatı arasında yer alan yatak odası ve gökyüzü manzarasına bakan pencereleri ile gerçekten kaliteli bir yaşam oluşturuyor.

Geniş sokaklar içerisinde ve konforlu mahalleler arasında bulunan bu evler insanların hayallerini süslüyor. Her iklimin keyifli bir şekilde yaşanabileceği bahçesi ve manzarasıyla çok özel bir kullanım sağlıyor.

Amerika’nın birçok eyaletinde bu tip evlere rastlamak mümkün. Günümüzde Avrupa ülkelerinde dahi bu tarzda evler inşa edilerek özel yaşam alanları sağlanıyor.

amerikan-evleri

Yorum Yazın