Çardak Modelleri

Adeta kış bahçesi kalitesinde kullanılan çardak modelleri günümüzde sararan plastik sandalyeler ve teker teker istiflenmiş masa takımlarını tarihe gömmüştür. Bahçesi olanların daha keyifli ve konforlu bir alan yaratmak için tercih ettiği alternatifler arasındadır.

Rüstik taş duvarlardan ahşaba, pergoladan çadıra kadar birçok farklı çeşidi olan çardak modelleri, dikkat çeken güzellikleriyle mekanları lüks bir dokunuşa kavuşturuyor. Bu alanda tercih edilen birçok çardak çeşidini sizin için sıraladık.

Ahşap Çardaklar

Ä°lgili resim

Klasik ya da detaylı bir ahşap çardak modeli tercih ederek her mevsim bahçenizin tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlar ve ahşap oymacılığının en güzel örnekleriyle yarı kapalı bir hale getireceğiniz çardaklarınızı her mevsim kullanabilirsiniz. İsterseniz perdelerle açılır kapanır hale getirebilirsiniz, isterseniz PVC sürgü kapılarla minik bir kaçış alanı yaratabilirsiniz.

Naylon Çardaklar

Naylon Çardaklar ile ilgili görsel sonucu

En basit ve ucuz çardak modeli olan naylonlar rüzgara yenik düşse de bir süreliğine de olsa sizi idare edecektir. Özellikle muşamba şeklinde olan çeşitleri dikkat çekici derecede ucuz görünen bu ürünleri genelde toplu konutlardaki ortak kullanım alanlarında tercih ediyorlar. Ancak son dönemde ahşap olan çardaklar daha tercih edilir hale gelmiştir.

Pergola Çardaklar

Pergola Çardaklar ile ilgili görsel sonucu

Pergola çardak modelleri en şık çardak modelleri arasındadır. Bu çardaklarla çok şık bir yemek alanı yaratabilirsiniz. Davetlerinizi bahçenizde veriyorsanız çardak sizin için son derece ideal olacaktır. Farklı modelleri bulunan pergolalar hem dayanıklılık hem de görsel açıdan çok uygun seçimler olacaktır. İyi bir model için bütçenizi biraz yükselterek uzun yıllar dayanıklı ürünler yaptırabilirsiniz.

Ferforje Çardaklar

Yeşil ve bahçe denildiğinde akla gelen bembeyaz ferforjeler, asırlardır bahçelerin vazgeçilmezi olmuştur. Elbette kuş kafesi şeklindeki çardaklardan bahsediyoruz. Bu çardaklar rengarenk çiçekleri, mis kokuları ve yağmur sonrası toprak kokusunu hatırlatan özellikleriyle masalsı bir dünya yaratmanızı sağlıyor.

Benzer Haber  En İyi Kedi Evleri

Kaliteli bir işçilikle ortaya çıkan ferforje çardak perdeler ya da ısıya dayanıklı muşambalarla kalıcı bir kale haline getirilebilir. Böylece her mevsim bu alandan yararlanma şansı elde edebilirsiniz. Sabit duran oturma alanı ve masalar da ekleyerek daha minimal bir çözüm de ortaya çıkarabilirsiniz.

Yorum Yazın