Chester Koltuk Dekorasyonu

Chester koltuk dekorasyonu nasıl yapılır? Chester koltuk takımı nasıl kombin yapılır? Ağır duruşuyla öne çıkan Chester koltuklar, berjerler minimalist bir dekorasyonla da, klasik, avangarde dekorasyonla da kombinlenebiliyor.

Eviniz durup dinlendiğiniz, eğlenceli zamanlar geçirdiğiniz, sevdiklerinizle özgürce bir arada olduğunuz alanınız. Bu özel alanı elbette en iyi şekilde dekore etmek istersiniz. Ancak her zaman bunu sağlamak mümkün olmaz. Çok fazla seçeneğin söz konusu olması seçim yapmayı da fazlasıyla zorlaştırıyor.

Chester kanepeler klasik, ağır duruşlarıyla bulundukları ortama lüks bir görünüm kazandırır ve şık bir hava katar. Ülkemizde kısaca ‘Chester’ olarak adlandırdığımız bu kanepelerin orijinal ismi Chesterfield’dır. Yüz yıllardır oldukça zevkli ev dekorasyonlarına katkısı olmuştur.

 Chester koltukların bir büyük avantajı klasik tarzda bir mobilya olmasına karşın modern, eklektik gibi pek çok farklı dekorasyon tarzında kullanılabilir olmasıdır. Genellikle deri döşemeye sahip olsalar da deri dışında farklı döşemelere sahip Chester koltuklar da üretilmektedir.

Chester kanepe modelleri

Modası hiç geçmeyen bordo renk chester koltukları tercih edebilirsiniz. Sonbaharı hatırlatan renklerden biri olarak hayatımızdaki yerini alan bordo, chester koltuk renkleri söz konusu olduğunda da favori seçeneklerden biri. Hem gösterişli hem farklı hem de özel bir renk. Bu asaleti chester stili ile buluştuğunda ise çok daha şık bir atmosfer yaratmaya izin veriyor. Bu nedenle en popüler chester renkleri içerisinde bordo rengi rahatlıkla sayabiliriz. Bordoyu ev dekorasyonunda kullanmak da oldukça keyifli hale gelebiliyor. Gri, lacivert, krem gibi renklerle de kolaylıkla kombinlenebilen bordo, yaşam alanlarınızda aradığınız şıklığı yaratmanıza imkân tanıyabilecek renklerin başında geliyor.

Salonunuza Şıklığı Getirecek: Haki

Chester koltuk renkleri içerisinde son dönemin yeni favorilerinden biri de haki oldu. Toprak rengi renk tonlarından biri olarak dikkatleri üzerine çeken haki, kahverengi ile tam anlamıyla bütünlük kazanıyor. Bu nedenle berjer seçimini kahverenginden yana yapmak iyi bir fikir olabilir.

Benzer Haber  Alışveriş Sitelerinden 100 TL ye Alabileceğiniz İlginç Dekorasyon Malzemeleri

Ortamın hem özel bir şıklığa hem de doğal bir havaya sahip olmasını sağlayan haki renk, salon dekorasyonu konusunda kullanmak istediğiniz renklerden de biri olabilir.

Chester kanepenizin kendine has duruşunu dilerseniz kanepeyi parlak, göz alıcı bir renkte seçerek de iyice öne çıkarabilirsiniz. Dilerseniz sade, doğal renkte bir Chester kanepeyi renkli yastıklarla da süsleyebilirsiniz. Bu noktada yastık sayısını abartmamakta fayda var çünkü Chester koltuğun kendine has duruşunu örtmemek en iyisidir.

Birden fazla Chester kanepeniz varsa kanepeler karşılıklı gelecek şekilde yerleştirildiğinde yine oldukça hoş bir görüntü elde edilir.Öte yandan Chester koltuk sadece Chester ile eşleşir diye bir kural yok. Daha modern çizgilerde bir kanepe ya da tekli koltuklarla da yan yana gelebilir.

Sade ama Zarif: Krem

Krem koltuklar özellikle aydınlık bir ortam yaratılmak istenen alanlar için en iyi seçimlerden biri. Ancak tek başına krem rengi her koltuk tipinde aynı etkileyiciliği sunamıyor. Bu konuda tasarımın büyük bir etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle chester koltuk renkleri içerisinde krem sade, ama şık bir ortam yaratabilirken, spor stilde koltuklar için bu rengin aynı etkiyi gösterebileceğini söyleyemeyiz. Kapitone dikişleri ve özel detayları ile öne çıkan chester koltuk modelleri, özel tasarımları sayesinde krem gibi açık renklerle de eşsiz bir görünüm sunmayı başarıyor.

Yorum Yazın