Çiçek Dekorasyonu!

Çiçek dekorasyonu ev için çok önemlidir. Evinizin güzel ve canlı görünmesini sağlar. Çiçek dekorasyonu sayesinde salon, mutfak, banyo ve yatak odasında, saksı ya da vazo çiçekleri kullanarak, çiçeklerin pozitif enerjisinden yararlanabilir ve ev dekorasyonunuzu daha canlı hale getirebilirsiniz.

 cicek

Çiçeklerin dekorasyonu evinizin havasını değiştireceği gibi, ruh halinizi de etkiler. Evinizin yalnızca bazı bölümlerinde çiçek ve saksılara yer verebileceğiniz gibi, çiçekleri her alanda kullanarak bütünlük yaratabilirsiniz.

Dekorasyonda Çiçek Kullanımı

Dekorasyonda çiçek kullanımına evinizin genel teması ile karar verebilirsiniz. Sade bir dekorasyona sahipseniz, beyaz renkli çiçeklere ağırlık verebilir ya da gül, orkide, papatya gibi sade çiçekleri kullanabilirsiniz.

Ev dekorasyonunuz renkli bir yapıdaysa; farklı renkteki vazo ve saksılarla, renkli çiçeklerin kullanımına ağırlık verebilirsiniz.

 evdekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Çiçek 

Dekorasyonunuzu çiçeklerle bütünleştirmek için, evinizin her alanında çiçeklere yer verebilirsiniz. Banyo, mutfak gibi alanlarda da dahil olmak üzere; salon, yatak odası, oturma odasında vazoları farklı konseptlerde kullanabilirsiniz.

Çiçek Dekorasyonu ile Karşılayın

cicek,kapi

Giriş kapısına çiçek asmak, hem misafirleriniz için olumlu bir enerji yaratacak hem de siz evinize girerken mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Giriş kapısı için daire şeklinde bir çelenk kullanabileceğiniz gibi, çiçeklerinizi bir sepet içerisine de koyabilirsiniz. Ancak yapay çiçek kullanmamaya ve çiçeklerinizi canlı tutmaya önem vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Antre için ise çiçekleri duvarda ya da saksı veya vazo ile kullanabilirsiniz. Antrede kullanacağınız çiçekler duvarların ya da portmantonun rengiyle uyumlu olabileceği gibi, rengarenk çiçekler kullanarak hoş bir hava yaratabilirsiniz.

Oturma Odasında Çiçek Dekorasyonu

cicekdekorasyonu

Oturma odasında, ev dekorasyonu olarak çiçekleriniz için bir yer düşünebilirsiniz. Kitaplık, sehpa ya da televizyon sehpasının yanı çiçek ve saksılarınız için uygun bir bölüm olabilir.

Benzer Haber  Mutfak Modelleri 2018

Vazo ve saksılarınızın rengini de, çiçeklerinizi koyacağınız odanın renklerine göre ayarlayabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu için Çiçekler

cicekdekorasyonu

Sabah uyandığınızda çiçekleri görmek güne daha mutlu başlamanızı sağlayacağı gibi, iyi hissetmenize de yardımcı olur. Yatak odanızda birden fazla saksı ve vazo kullanabileceğiniz gibi, çiçekleri duvara asmayı da deneyebilirsiniz.

Mutfağınızı Çiçekler ile Süsleyin

 mutfakta-cicek

Mutfakta canlı çiçekler kullanmak iyi hissetmenizi sağlayacağı gibi, saksı veya vazolar dışarıda muhafaza ettiğiniz sebze ve meyveler ile de iyi bir uyum oluşturur.

Banyoda Çiçeklerin Kokusu

banyoda-cicek

Banyonuz yeteri kadar aydınlık değilse, nemi seven çiçekleri tercih edebilirsiniz. Banyo duvarlarının rengine göre vazonuzun ve kullanacağınız çiçeklerin rengine karar verebilirsiniz.

 

Yorum Yazın