minimalistdekor

Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

2018 yılının trend olan dekorasyon fikirleri ve önerileri için birkaç madde hazırladık. 2018 yılı teknolojinin hayatımıza entegre olduğu yıllardan biri. Bu yüzden teknolojinin son gelişmelerini evimizde de kullanmalıyız. Teknolojik ürünlerimizi evimizin köşelerine yerleştirirken dekorasyonun bozulmamasına dikkat etmeliyiz. Ev dekorasyon fikirleri ve önerileri her yıl trendlere göre değişiklik gösterir. Dekorasyon trendlerini takip etmek bu konuda yardımcı olacaktır. Aşağıdaki dekorasyon fikirleri ve önerilerini inceleyerek evinize yeni bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.

Minimalist Dekorasyon Fikirleri

minimalist-dekorasyon

Minimalist tasarım 21. yüzyılın en büyük trendlerinden biridir. 2018 yılının ev dekorasyon fikirleri arasında da bu trend elbette ki yer alıyor. Evinizi lüks bir şekilde dekore etmek yerine daha sade düşünerek dizayn ederseniz minimalist dekorasyonu yakalamış olursunuz. Bu felsefede amaç, gözü yoran fazla eşyalardan kurtularak mutluluğu arttırmaktır.

Evinizin Bütününü Dizayn Edin

 

dekorasyonfikirleri

Evi bir bütün olarak algılamak çok önemlidir. Evi tam olarak görebilmek odanızı dizayn ederken diğer odalar ile olan uyumunu da dengelemeniz gerekir. Bu nedenle size tavsiyemiz odaları tek tek görmek yerine bir bütün olarak algılayarak evinizin bütününü dizayn etmeniz.

Canlı Renkler Kullanın

Dekorasyonda-canli-renkler

Evinizi dekore ederken hangi renkleri kullanacağınız  ve bu renklerin birbiri ile uyumu çok önemlidir. Birbirine zıt birkaç canlı renk ile sağlayacağınız uyum evinizi çok daha sevimli gösterecektir.

Geometrik Şekiller ile Dekorasyon Fikirleri

geometrik-dekorasyon

Evinize şekiller ile sınırlar çizin. Ev dekorasyonu için kare, daire, dikdörtgen gibi şekiller size yardımcı olacaktır. Evin belli bölümlerinde doğru geometrik şekilleri yerleştirmek hayal ettiğiniz yere sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Benzer Haber  En Şık İç Kapı Modelleri

Büyüleyici Masa Örtüleri

masaortuleriiledekorasyon

Misafirlerinizi ağırlarken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri olan masa örtüleri dekorasyonunuzu tamamlamanızda yardımcı olacaktır. Masa örtülerinin duvarlar ve eşyalar ile uyumu evinizin dekorasyonunu bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Renkli Taban ve Tavanlar

renklitavanvetaban

Evlerimizin tavan ve tabanını genelde aynı renk boyarız. Geleneksellikten uzak olarak renkli taban ve tavan dekorasyon fikri evinize estetik bir görünüm sağlayacaktır.  Açık renk tonları kullanarak evinize ferahlık katabilirsiniz.

Evinizi Doğru Şekilde Işıklandırın

dekorasyonfikirleri

Evinizi ışıklandırmak ile doğru ışıklandırmak arasında fark vardır. Doğru ışıklandırmak evin güzelliğini ortaya çıkartarak daha iyi bir ortamda yaşamınıza kolaylık sağlar. Burada avize seçimi, ampul seçimi gibi birçok faktör göz önünde bulundurulabilir.

Eski Mobilyalarınızı Değerlendirin

eskimobilyailedekorasyon

Eski mobilyaları atmak yerine bu mobilyaları yenileyebilirsek farklı ve güzel bir dekorasyon ile karşılaşabiliriz. Mobilyaların bu konuda atmosfer ile uyumu düşünülürse eski mobilyalarınızı değerlendirmek iyi sonuçlar verecektir.

 

Yorum Yazın