Dekorasyon İçin Bilinmesi Gerekenler

Dekorasyon için istediğimiz malzemeden dekorasyonu yapacağımız mevsime kadar dikkat etmemiz gereken bazı kriterler vardır. Evimizin ölçüsüne ve bütçemize göre en kaliteli malzemeyi bulmamız gerekir.

Genelde bahar ayları tercih edilmelidir. Çünkü bu mevsimde havalandırma daha kolay olacaktır hem de kullanılan malzemeleri aşırı sıcağa ve aşırı soğuğa karşı korumuş oluruz.

Mesela evimizde bulunan bir aynanın çevresi boş ise duvara aynaya uyum sağlayacak bir renkle çizim yapabilir zengin bir görüntüye kavuşturabiliriz.

Duvarlarımızı farklı ve iddialı renklere boyamak istiyor ancak hem buna cesaret edemiyor hem de masraflı buluyorsak duvar çıkartmaları tam bu işe göre.

Evimizde bulunan sehpaları mobilyalarımıza uyumlu bir biçime getirmek için boyayabiliriz.

dekorasyon

Kolay ve Ucuz Dekorasyon

Öncelikle bütçemiz ne kadar bunu belirlememiz gerekir. Sonrasında aklımızdaki tasarım evin hangi bölümünde olacağıdır. Ya da evimizin tamamında mı bir değişikliğe gitmek istiyoruz?

Bu sorulara cevap vermemiz önceden planlamamız işimizi kolaylaştıracaktır.

Bunlar beraber hem daha az yer kaplayan hem boş olan alanları değerlendirmek için kendi boyadığımız ve hazırladığımız iki uzun tahtayı duvara montajlayıp bir kitaplık elde edebiliriz.

Banyo da bulunan duvara asılmış askılıklarımızı farklı renklere boyayarak yeni bir tasarım elde edebiliriz.

dekorasyon

Herkes İçin Dekorasyon

Dekorasyon yapmak için işe koyulduğumuzda genelde klasik modeller tercih edilirdi. Ancak zaman içinde farklı tasarımlar da göze çarpmaya başladı.

Ahşap tasarımlar ile evimize farklı bir hava kazandırabilir, ilginç askılıklar yaparak evimizi düzenleyebiliriz.
Lamba ve aydınlatma evimizin dekoratif gözükmesi için eşsiz seçeneklerdir. Spot lambaları evimizin her köşesinde estetik açıdan kullanabiliriz.

Mesela kalp şeklinde birçok aynayı bir araya getirerek duvara yapıştırabiliriz. Böylece estetik zenginliği kazandırabilir hem de bunu bütçemize uygun yapabiliriz.

Benzer Haber  Cam Balkon Modelleri

dekorasyon

Dekorasyon İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Dekorasyon yaparken uzun soluklu kullanım sağlamak ve yaptığımız dekorasyonun kullanışlı olması için kaliteli malzeme önemlidir.

Örneğin mutfak dekorasyonu yaparken kaliteli ahşaptan tercih ettiğimiz mutfak dolapları kullanım ömrünü uzatır hem de olası bir aksilikte servis ağı söz konusu olabilir.

Burada önemli olan unsurlardan biri alış sonrası oluşabilecek sorunlarda bunu giderebilecek iyi firmalarla çalışmaktır.

Islak zeminlerde bir yenilemeye gittiğimizde ise önemli olan kullanmış olduğumuz dolgu malzemeleridir.

Bu malzemeler yaz aylarında aşırı sıcaktan olumsuz etkilenebilir ya da kışın aşırı soğuk bu malzemelerin deforme olmasına sebep olabilir.

Bu sebeple kaliteli malzeme ve uygun zaman önemli köşe taşlarındandır.

Evimizin boyutu da kullanmış olduğumuz malzeme açısından önemlidir. Mesela ufak bir mutfağa sahipsek renk yoğunluğundan uzak sade ve düz renkler olduğundan daha büyük gösterebilir mutfağımızı.

dekorasyon

Dekorasyon Hataları

Plansız dekorasyon bütçemizi zorlar. Çünkü plansız yapılan dekorasyonda ihtiyaçtan fazla malzemeler alınabilir. Bunun önüne geçmek için plan çok önemlidir.

Aydınlatma problemi en sık yapılan hatalardan biridir. Evinizi güzelleştirmek için birçok değişiklik yaparsınız ancak bunu net gösteremeyen bir aydınlatmaya sahipseniz yaptıklarınız anlamını yitirebilir.

Bu yüzden sağlıklı bir aydınlatma dekorasyonunuzu çok daha güzel gösterecektir.

Sahip olunan alanı ekonomik kullanmak çok önemlidir. Küçük bir mutfak için büyük bir dikdörtgen masa işimizi zorlaştıracağı gibi kötü bir görüntü çizebilir.

Küçük mutfaklarda etrafına daha fazla kişinin oturabileceği ve daha az yer kaplayan yuvarlak masa daha sağlıklı olacaktır.

DEKORASYON

Yorum Yazın