cambalkon

Dekorasyon Trendi Cam Balkon

Balkonlar; evinizin dışarıyla bağlantı kurduğunuz mekanlarıdır. Temiz hava almak ya da dinlenmek için balkonlara ihtiyaç duyulur. Özellikle sıcak yaz günlerinin kurtarıcısı olurlar. Kışın kullanıma kapalı olmaları en büyük dezavantajıdır. Yağmur, kar yağışı sebebiyle de temiz kalması imkansız hale gelir. Evleri küçük olanlar için bir depolama alanı olarak ta kullanılan balkonlar her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz mekanlara dönüşse güzel olmaz mıydı? Tertemiz ve her an kullanıma hazır olması için cam balkon uygulamasına geçin; balkonlarınızı cam balkona dönüştürün.

cam-balkon-emlaklobisi

Cam Balkon Nasıl Yapılır?

Balkonunuzu her mevsim kullanmak istiyorsanız ve endişeleriniz varsa; içinizi rahatlatacak cam balkon uygulamasından bahsetmeliyiz. Cam balkon renovasyonuyla estetik ve kullanışlı bir mekana dönüşen balkonunuzu evinize dahil etmiş olacaksınız. Artık kış günlerini balkonda geçirebilecek ve sudan, kardan, soğuk havadan etkilenmeden konforun tadına varabileceksiniz.

Balkonunuzun yapısıyla ilgili endişeleniyorsanız; bunun bir sorun olmadığını bilmelisiniz. Cam balkon uygulamasında pek çok yöntem vardır. Genel olarak sürmeli ve katlamalı cam balkon uygulamaları bilinir; son teknolojiyle elektrikli cam balkon uygulaması dahi uygulanabilir.

Balkonunuza monte edilen camlar sağlam profiller ile desteklenmektedir. Profiller camlara silikonla yapıştırılır ama bunun çok iyi yapılması gerekir.Dışarısıyla bağlantınız kesilmeden balkon keyfi yaşamak için bu yeniliği yapmalısınız. Kış aylarında balkonda çamaşır asabilecek, halı ve mobilyalarla bir oturma köşesi oluşturabileceksiniz.

Cam balkon uygulamasında cam ve profillerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kaliteli ve güvenilir işçilik sayesinde; camlarınızın darbelere ya da hava koşullarına karşı dayanıklı olacağını söylemeliyiz.

Benzer Haber  Yazlık Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

farklibalkontasarimi

Cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Cam balkon uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu unutmamalısınız. Balkonunuzun yapısını, bütçenizi, hangi sistemde cam balkon uygulanmasını istediğini tek tek düşünmelisiniz.

Cam balkon uygulamasında ölçülerin profesyoneller tarafından alınması çok önemlidir; eğer sorun yaşamak istemiyorsanız ölçülerin iyi alındığından emin olun; gerekirse teyit ettirin.

Cam balkon uygulamasının uzun ömürlü olması için malzemelerin kalitesi ve işçilik çok önemlidir. Kaliteli malzeme kötü bir işçilik yüzünden istediğiniz sonucu vermez; yağmur yağdığında sular balkonunuza sızdığında çok geç olmuş olabilir.Camların uygulanmasında kullanılan alüminyumun kalınlığı da önemlidir; bunu camın temperli olması takip eder.

Özellikle kış aylarında yağmur, hatta dolu yağdığında ya da şiddetli rüzgarlar sebebiyle camlarınızın darbelere dayanıklı olması buna bağlıdır. Malzemelerin yani camların hareket ettirileceği mekanizmaların paslanmaz olmaları da önemlidir.

Cam Balkon Dekorasyonu Fikirleri

balkondekorasyon

Cam balkon dekorasyonu için eşsiz fikirlerle şahane yaratıcılıklarla evimizi geliştirmeyi hepimiz isteriz. Özellikle balkonun Türk halkı için bir keyif noktası olduğunu düşünürsek ne denli güzel işler yapıldığını hepimiz hayal edebiliriz.

Büyük toplantıların, harika eğlencelerin yapıldığı farklı bir alan olan balkonu ilginç bir biçimde dizayn etmek ev sahiplerine çok iyi gelecektir. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi köşe koltuğu balkonunuzu hem daha kullanışlı hale getirecek hem de güzel görünmesini sağlayacaktır.

Bitkiler kullanın

 balkondistasarimornekleri

Beyazın zarifliğini balkonunuza taşıyın

cambalkonorneklerilginc

Cam balkonunuzu her mevsim kullanabileceğiniz oturma odasına dönüştürebilirsiniz

cambalkon

Küçük bir kış bahçesi

dekorasyonbalkonornekvefikirleri

Yorum Yazın