Dekorasyonda 2019 Trendleri

Dekorasyonda 2019 trendleri ile evinizi baştan yaratabilirsiniz. Ev dekorasyonu da kıyafet modası gibi her yıl yenilenir.  Her sene bir önceki seneden farklı olarak mutfak dolabı, mobilya ve banyo tasarımları çıkar. Yeni yıla girmemize kalan süre düşünüldüğünde evlerimiz için 2019 dekorasyon trendlerini araştırmak gerekir.

Günümüzde insanların büyük kısmı kendi evlerinin benzersiz ve özel olmasını arzuluyor. Bu amaçla mobilya alışverişlerinde sıra dışı ürünleri tercih ediyorlar. İşte bu nedenle tasarımcılar ve iç mimarlar hedeflerini doğaya yönelttiler. Çünkü başta şehirde yaşayan insanlar olmak üzere hepimiz yapay ve soğuk ortamlara alıştık.

İronik bir biçimde bizzat doğallığın kendisi sıra dışı gelmeye başladı. Dolayısıyla tasarımcılar 2019 yılı için doğayla uyum sağlayan ve aynı zamanda işlevsel parçalar hazırlıyorlar.

Önümüzdeki sene de ahşap, cam ve taş gibi geleneksel malzemeler yerini koruyacak. Yenilik daha ziyade malzemenin dayanıklılığı ile alakalı olacak. Ek olarak retro akımı hala çok moda. Daha uzun bir süre de trend olmaya devam edecek gibi görünüyor.

İşte dekorasyonda 2019 trendleri ;

Doğal ahşap mutfaklar

dekorasyon-trendleri-2019-emlaklobisi

İç mekanda ahşap kullanımı çok eskiye dayanıyor. Doğal bir malzeme oluşu, sağlamlığı ve bulunduğu ortama samimiyet katması ahşabı her dönem vazgeçilmez kılıyor. 2019 senesinde de ev dekorasyonunda ahşap sık sık görülecek. Fakat bu defa daha doğal bir ahşap kullanımı olacak.

 dekorasyon-trendleri-2019-emlaklobisi

İşlem görmemiş, boyasız, ham ahşap 2019 trendlerinin başında geliyor. Ahşabın en çok kullanılacağı yer ise mutfaklar. Son birkaç senedir beyaz mutfaklar popülerdi. Önümüzdeki bir iki sene ise ahşap mutfaklar ön plana çıkacak. Açık tonlu, cilasız ahşap mobilyaları bilhassa İskandinav stili ile güzel ve modern bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Benzer Haber  Yaz Ayları İçin Dekorasyon Fikirleri!

 2019 renk trendleri: Adaçayı yeşili ve gri

dekorasyon-trendleri-2019-emlaklobisi

Renk trendlerinin en büyük lideri olan Pantone firması, 2017’de “Greenery” olarak adlandırılan canlı yeşil rengi ortaya çıkardı. 2019’da da yeşilin hakimiyeti devam ediyor. Ancak bu defa canlı bir yeşil yerine gri-yeşil karışımı bir ton popüler olacak. Adaçayı yeşili dediğimiz bu renk, daha soluk bir yeşil olup açık ve koyu tonları bulunuyor.

 dekorasyon-trendleri-2019-emlaklobisi

Senenin öne çıkan bir diğer rengi de gri. Hatta en etkili dekorasyon dergileri ve tasarımcıların 2019’un rengi olarak yeşil yerine griyi seçtiğini söyleyebiliriz. Gri, renk olarak hem temel hem de arka plan rengi olarak rahatlıkla kullanılabilecek nötr bir ton.

Dekorasyonda 2019 trendleri: Eğri mobilyalar

dekorasyon-trendleri-2019-emlaklobisi

Çağdaş mobilya tasarımı denilince gözümüzün önüne geometrik şekilli veya asimetrik modeller gelir. Geometrik hatlı mobilyalar hala popülaritesini koruyor elbette. Ancak keskin çizgiler yerine daha eğri şekiller ve esnek detaylar geldi. Artık kanepeler, koltuklar ve sandalyelere daha akıcı ve organik bir karaktere sahip olacak.

Retro stili

dekorasyon-trendleri-2019-emlaklobisi

2019’un dekorasyon stillerine gelince, retro her dönem olduğu gibi yine popülerliğini koruyor. Retro tarzın güzelliği hem yaşam alanına nostaljik bir hava katıyor hem de geniş bir tarz yelpazesi sunuyor. Retro, tüm dekorasyon stilleri ile uyum sağlar. İskandinav, modern, rustik ve endüstriyel tarz döşenmiş evlerinizde retro tarz eşyalarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yazın