cicekkullanimi-

Dekorasyonda Doğru Çiçek Kullanımı

Dekorasyonda doğru çiçek kullanımı çok önemlidir. Doğru çiçek seçimi eviniz ile dekorasyonun bütünleşmesini sağlar. Yaşadığımız alanları daha da canlı kılmak için çiçekler ilk tercihimizdir. Canlı bitkilere evimizde ve ofisimizde yer vermek bize enerji kaynağı olarak geri döner.

Bitkilerin yenileyici ve mutluluk kaynağı olduğu ispatlanmış bir gerçektir. Evlerinize taze ve ferah hava katacak çiçekler için yazımızda birkaç ipucu bulabilirsiniz. Evin içinde bakımı kolay bitkileri ve dekorasyonunuza tazelik katacak çiçekleri sizler için listeledik.

Çiçek Kullanımı İçin Vazonun Önemi

vazo

Vazo seçimi de en az çiçek seçimi kadar önemli. Farklı boyutlardaki vazolar ile birbirinden farklı çiçekleri evin içinde sergileyebilirsiniz. Elbette ki vazo seçimi yaparken evin genel dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Modern, bohem ya da klasik vazo seçimleri yapabilirsiniz.

Klişelere Son Verin

Eğer modern bir eviniz varsa, düz hatlı vazolar, orkideler ya da düz hatlı ağacımsı bitkiler tam evinize göre olabilir. Bunun yanında kesme çiçek tercih edenlerdenseniz, dekorasyonunuzdaki hakim renklerle kombine edebileceğiniz renk alternatiflerinden oluşan aranjmanlar da kullanabilirsiniz.

Cam vazolar, kaselerin içindeki sahte meyveler veya dört bir yana yerleştirilen orkidelere veda etmenin vakti geldi. Bu tür klişelerden uzak durarak taze çiçeklerden güzel bir aranjman oluşturabilirsiniz. Dilerseniz evinize renkli çiçekler açan birkaç saksı bitkisi de alabilirsiniz.

cicekkullanimi-

Doğru Çiçek Kullanımı ve Bakımı

Evinizin bir köşesinde muhakkak bitkiler olsun. Hepsinin ayrı kişilikleri, ayrı ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Çiçek yetiştirmek düşündüğünüz kadar kolay bir iş olmayabilir. Evde sağlıklı bir şekilde çiçek yetiştirebilmeniz için bazı araç gereçlere sahip olmanız gerekiyor.

Çiçekleri budamak için güzel bir makas, sulama işlemini doğru yapabilmek için bir suluk ve en uygun saksı modellerini seçmeniz gerekir. Ayrıca her çiçek güneş ışığını sevmediği gibi her çiçek serin ve kuru ortamda yetişmeyebilir.

Benzer Haber  Çiçek Dekorasyonu!

dekorasyonda-dogru-cicek

Renk Düzeninin Önemi

Evin içinde birden fazla çiçek kullanacaksanız aklınızda mutlaka bir renk düzeni belirleyin. Bu çiçekler hem birbirleriyle hem de odada eşyalar ile uyumlu olmalı ki evin dekorasyonuna güzellik katsın.

dogru-cicek-kullanim

Çiçek Alışverişi

Yeni başlayanlar için çiçek alışverişi ilk başlarda zorlu bir süreç gibi görünebilir. Ancak hem araştırdıkça hem de aldıkça birbiriyle uyumlu çiçekleri bulmakta artık zorlanmadığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca tomurcuk alışverişi yaparken de hangi çiçeğin hangi dönemde ekildiğini ve yetiştiğini araştırmanız gerekiyor.

cicekkullanimi

 

Yorum Yazın