Dekorasyonda Mermer Kullanımı

Dekorasyonda mermer kullanımı günümüzde oldukça ön planda. Türk Kültür Dünyasının eski çağlarında özellikle hamam ve eski yapıtlarda kullanımı oldukça yaygın olan mermer, şimdilerde kullanım alanlarını daha da zenginleştirerek; ev dekorasyonundan ofis yaşamına, mimari konseptlerden günlük yaşamda kullanılmaya aday yeni bir trend olarak tekrar gün yüzüne çıkıyor.

İşçilik maliyeti ve değerli bir maden olmasından dolayı sadece lüks yapılarda görebiliyorduk mermeri. Şimdilerde ise gelişen teknolojinin vakitsizlikten şikayet eden biz tüketicilere daha pratik ve maliyeti düşük çözümler getirmesi ile mermer ya da mermer görünümüne daha kolay sahip olma imkanı vermesiyle bir trend olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz.

Özellikle ev dekorasyonunda sadece bir mutfak tezgahı ile sınırlı kalmayıp bir sehpa, çalışma masası, bir saksı ya da kesme tahtası olarak karşımıza çıkması dekorasyona ayrı bir zenginlik katıyor. Sehpa, masa gibi hareket eden eşyalarda kullanımı, ağırlığı ve özenli bakım gerektirmesi sebebi ile tercih etmemize neden olabilir.

Buna karşı özel baskı teknikleri ile geliştirilmiş kendinden yapışkanlı mermer görünümlü kaplama kağıtları kullanarak istediğimiz mermer görüntüsüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Böylelikle hem maliyet hem de kullanım kolaylığı açısından bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz.  Bir diğer seçenek ise bu konu da uzman kişilerin uyguladığı boyama teknikleriyle de eşyalarınızda mermer görünümüne sahip olabilirsiniz.

Son zamanların trendi: Mermer mutfak tezgahı

Mermer tek başına kullanıldığında sade bir görünüme sahip olurken tamamlayıcı aksesuar olarak kullanılan bakır, pirinç, ahşap gibi seçimlerle şık bir hava oluşturuyor. Mermer kullanımı sadece mobilyalarla sınırlı kalmayıp duvarda ve yerde de kullanabilir. Böylelikle lüks ve zengin bir havaya sahip olabilirsiniz. Mermerin dayanıklılığı ile eşyalarınızı uzun yıllar bakımlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mermerin şıklığı banyolarda…

Mermer deseni sınırlarını biraz daha zorlayarak duvar kağıdında ve ofis eşyalarında ve hatta tekstilde de karşımıza çıkıyor. Peki siz hangi alanda kullanmayı seçerdiniz ya da en çok nereye yakıştırıyorsunuz?  Geleneksel kullanım alanlarından vazgeçmem diyenlerden misiniz yoksa evinizin beklenmeyen köşelerinde bile kullanarak modaya uyanlardan mısınız? Sonuç olarak hangisini seçerseniz seçin mermerin havası ile evinizde şıklığı yaşayacağınız kesin…

Benzer Haber  Asma Katlı Evler

 

Yorum Yazın