Dekorasyonunuzla Uyumlu Amerikan Kapı Modelleri

https://doghelpmafadipsapp.tk Dekorasyonunuzla uyum sağlayabilecek cz.ledafacota.cf Amerikan Kapı Modelleri için yazımızı inceleyebilirsiniz.  profgogenide.tk Ev dekorasyonu deyince aklımıza gelen ilk şeylerden biri değildir oda kapıları değil mi? Oysaki kapılar her odada bulunan, üstelik oldukça büyük bir yer kaplayan ve evin genel görüntüsünü etkileyen unsurların başında geliyor. Diğer tüm mobilya parçaları kadar büyük ve dikkat çekici olma özelliğine sahip olan iç kapılara mobilyalara verdiğimiz önemi veriyor.

https://descdomiriteho.tk Ev içinde mahremiyetimizi ve özelimizi korumanın en önemli yolu şüphesiz ki kapılarımızdır.  Fakat dekorasyonun önem kazanması ile beraber kapılar da şekil değiştirdi ve çok daha şık şekiller almaya başladı. Kapı seçerken, genel ev dekorasyonumuza uygun, doğru renkler tercih edilmelidir. Klasik dekorasyona sahip bir ev dekorasyonunuz varsa oymalı, daha şık kapılar tercih etmelisiniz. Yada modern bir eviniz var ise daha modern kapı modellerini kullanmalısınız.

Farklı dekorasyon tarzlarına ve farklı zevklere uygun Amerikan kapı modelleri hazırladık. Örneklerin hem renkleri hem de modelleri oldukça farklı. damnadicallybe.gq Amerikan kapı dendi mi ilk akla gelecek örneklerin epey dışına çıkan modeller de var, göreceksiniz. Değişik pervaz çeşitlerini incelemek de aynı şekilde mümkün, bazı modellerde farkı yaratan kapının kendisi değil pervazı.

Birleşik Krallık’tan Amerikan Kapı Örneği

amerikankapi

Bu muhteşem Amerikan kapı modeli Birleşik Krallık’tan. Çağdaş tasarımda adeta bir marka olan İngiliz firmaları kapı konusunda da kendini göstermiş. Urban Front isimli firmanın tasarlayıp imal ettiği bu Amerikan panel kapı ahşap görünümü ile öne çıkıyor. Firmanın birçok enteresan kapı modeli bulunuyor. Sıradanlıktan uzak bir model arayanlar için mükemmel bir örnek olan ahşabın sıcak görüntüsünü modern çizgilerle buluşturmuş.

Benzer Haber  En Sanatsal Ev Tasarımları

Klasik Amerikan Kapı Modeli

amerikankapi

Ahşap kaplama olması nedeniyle klasik bir hava estiren, aslında son derece modern ve düz hatlara sahip bu kapının evinizde elit bir hava yaratacağı kesin. Yatay çizgiler giysilerde olduğu üzere evlerde de bir alanı geniş gösterme özelliğine sahip. Giyimde hoşumuza gitmeyen bu özellik evlerde ise aksine, özellikle istenen bir şey, zira geniş ev demek ferah ve lüks ev anlamına geliyor.

Beyaz ve Şık Bir Amerikan Kapı Modeli

amerikankapi

Kapının düz ve beyaz kısmının bir kanvas olarak kullanıldığı kapıya renkli motifler adeta bir tablo gibi çizilmiş. Hem modern hem de şık ve gösterişli tarzlardan hoşlanan okuyucularımız için çok güzel bir örnek olduğu kanısındayım.

Pervazla Farklı Bir Tasarım

amerikankapi

Fotoğraftaki örnekte şık ancak sıradan bir ahşap görünümlü Amerikan kapı örneği var. Peki ya pervaza ne demeli? Örnek Rusya’dan, Lesomodul isimli bir firmadan. Gösteriş ve ihtişam dendi mi en öne çıkan mimari örnekleri Ruslarda görmek mümkün. İnternette Rus mimarisini aratırsanız ne dediğimi anlayacaksınız. Basit bir örnek; Kremlin Sarayı. Kapıya dönecek olursak, şık, sade, modern bir kapıyı ihtişamlı bir giriş kapısına çevirmenin yolu elbette kapıyı çevreleyen, ona adeta bir çerçeve olan pervazdan geçiyor. Son derece basit bit kapıyı dahi saray giriş kapısına çevirmek ihtişamlı pervazlarla elimizde.

Siyah ve Beyazın Şıklığın Amerikan Kapı Modellerinde

amerikankapi

Dekorasyonda en sık kullanılan ikililerin başında siyah ve beyaz geliyor olabilir. Bu iki kontrast rengi bir arada başarıyla kullanmabilmek ustalık gerektirir. Tüm evi siyah ve beyazla donatırsak ev aşırı derecede göz yoran bir hale gelebilir ancak ustalıkla kullanıldığı takdirde de elegansın vücut bulmuş haline dönüşür.

Yorum Yazın