Doğal Ahşap Mobilya Örnekleri ve Bakımı

Doğal ahşap mobilya ürünleri uygulanan  alana muhteşem görüntüsü ile doğal  ve şık bir ambiyans katar. Özellikle doğal dokusu ve estetik görünüşü ile uzun ömür sergileyen  ahşaplar uygulama pratikliği ile de çok tercih edilen ürünlerdir. Birbirinden farklı kalınlık özelliği ile duvarınızda da kullanabileceğiniz doğal ahşap, üç boyutlu  görünüm sağlar.

Doğal ahşap mobilya örnekleri

Doğal ahşap mobilyanın sıcaklığı ile yatak odanıza otantik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ahşabın etkisini arttırmak için mumlar, eskitme mobilyalar, renkli yastıklar kullanabilirsiniz.

Doğada ağaç olarak yer alan ve marangozlar tarafından doğal ahşap mobilya haline getirilerek kullanılan doğal ahşapların bakımı estetik görünüm ve görsellik açısından çok önemlidir. Doğal ahşap masa, sandalye veya  koltuk olarak kullanabileceğiniz bu mobilyalar hem uzun süreli kullanım açısından hem de görsel özelliklerini uzun süre korumaları açısından mutlaka bakıma tabi tutulmalıdır.

Ahşaplar, doğal renkler ve doğal desenlere sahip oldukları için sadece yüzey koruma işlemleri yaparak veya cilalama işlemleri ile doğal desenleri korumuş olursunuz. Ahşap boyama yapmadan renk ve desen kazandıracağınız mobilyalara sahip olabilir veya desenleri farklı renklere büründürerek büyüleyici ve hayranlık uyandıran doğal ahşap mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Ahşap Mobilya Boyama

Ahşap malzeme; kolay işlenebilirliği, kolay boyanması gibi özellikleri ile evimizde çok fazla kullandığımız bir malzemedir. Evimizin dekorasyon rengi ile uyumlu renklere sahip olması için ahşap boyası kullanarak boyayabileceğiniz mobilyalara sahip olmanız dilediğinizde dekorasyon rengini değiştirmenizde de kolaylık sağlayacaktır. Su bazlı ahşap boya kullanılarak  ahşap boyama işlemini kendiniz yapabilir, çocuk oyun alanı veya oturma odası içinde yer alan ahşap mobilyaları dilediğiniz renk ve tonlara sahip olacak şekilde boyayabilir ve renklendirebilirsiniz.

Doğal Ahşap Mobilyalar

Ahşap ve cam karışımından yapılan mobilyalar evinize şıklık katacak…

 

Benzer Haber  Ahşap Ev Fiyatları

 

Doğal ahşap mobilya ürünlerini sadece evinizde değil, ofisinizde de kullanabilirsiniz.

Endüstriyel ve loft tarzında doğal ahşap mobilyalar… Metal ile ahşabın birleşimi evinize muhteşem bir görünüm kazandıracak.

Doğal ahşap mobilya bakımı

Ahşap malzeme evimizde; ahşap masa, kütük  oturma grubu, masif ahşap zemin döşeme, suntalam vitrin, gümüşlük, ağaç kitaplık gibi farklı tasarımlar olarak yer alır. Ahşap işlenebilen ve değişik şekillere kolaylıkla çevrilebilen bir malzeme olduğu için evimizin her köşesinde ve her detayında kullanılabilir. Hal böyle olunca ahşabı korumak için bir takım bakım işlemleri yapılması gereklidir.

Doğal ahşap mobilya bakımı için sadece yüzey koruma cilası yapılarak ahşap mobilyanın doğallığı korunabilir. Masif mobilyalar için farklı bir durum geçerlidir.

Masif mobilyalar için özel üretilen ahşap cilası kullanılarak yüzey parlatma işlemi yapılmalı, cilalama işleminden sonra Yüzey estetiğini koruyan ahşap koruyucu spreyler kullanılarak yüzeyi böcek, ağaç kurdu gibi zararlılara karşı koruyabilirsiniz.

Eğer evinizde doğal bir kütük masa, yemek masası, kitaplık veya farklı bir mobilya yer alıyorsa bu mobilya için yüzey koruyucu, vernikleme ve cilalama işlemlerini birlikte yapmanız gereklidir. Bu sayede kütük masa bakımı kusursuz bir şekilde yapılmış olur. Kütükler diğer ahşaplara göre daha dayanıklı ve daha özel  olan bir malzemedir.

Evinizde masif ahşap mobilya varsa toz alma işlemini mumlu mikrofiber bez kullanmalı, yüzeyin çizilmesini önlemelisiniz. Masif masa üzerinde yer alan ağır cisimlerden kaynaklı çizilmeler veya yüzey kırılmaları meydana gelmiş ise ahşap macunu kullanarak bu alanları doldurmalı, doldurma işleminden sonra  yüzey dondurucu ve koruyucu kullanarak ahşap masif masa bakımını tamamlamalısınız. Yıl içerisinde 4 veya 5 defa silikon bazlı cila kullanarak masif ahşap mobilya bakımını yapabilirsiniz.

Doğal ahşap bakımı için vernik ve silikon içerikli  cilalar kullanabilirsiniz. Yüzey parlaklığı ve doğal deseni ile muhteşem  mobilyalara sahip olabilir, evinizde hayranlık uyandıran bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Yorum Yazın