dusakabin-emlaklobisi

Duşakabin Modelleri ve Özellikleri

Duşakabinler, son yıllarda değişen alışkanlıkların bir sonucu olarak önemini artırmaya başladı. Duşakabinlerin şekil ve monte açısından farklı modelleri bulunmaktadır. Duşakabin modelleri ve özellikleri yazımızda tüm detayları inceleyebilirsiniz.

dusakabin modelleri emlaklobisi

Modelin seçilmesi konusu ise genellikle evin dekorasyonuyla ilgilidir. Ayrıca ekonomik koşullar da model seçiminde etkili olabilmektedir. Bazı modeller arasında kullanılan malzemeden kaynaklı fiyat farkları bulunmaktadır.

Artık bir üründen sadece beklentiyi karşılaması değil, onu aynı zamanda en pratik şekilde karşılaması isteniyor. Duşakabinler de bu konuda banyo alışkanlıklarını en pratik şekilde karşılayan çözümlerden birisi.

Örneğin oval duşakabin modellerinden jakuziler hem görünüm hem de malzeme kalitesi olarak en ön plana çıkan modellerdendir. Bununla birlikte jakuziler fiyat olarak da diğerlerinden sıyrılmaktadır. Aynı şekilde sunshower duşakabinler de nispeten daha yüksek fiyatlı fakat farklı çözümler sunan bir modeldir.

Kare ve dikdörtgen duşakabinler ise genellikle ortalama düzeydedir. Yine de bütün duşakabin modelleri, temizlik kolaylığı ve estetik görünüm ile banyonuza farklılık katacaktır. Seçim yaparken banyo dekorasyonu için önemli unsur olan duşakabinlerin modeli kadar duşakabin temizliğinde size en kolay çözüm sunan modeli de dikkate almalısınız. Duş alırken rahat hissetmenizi sağlayacak büyüklükte olması da seçim sırasında dikkat edilmesi gerekenlerden. Duşakabin modelleri banyo ölçüsüne göre de değişmektedir. Duşakabin alırken banyo metrekaresi nedeniyle banyonun tümünü kapatmayacak şekilde olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Duşakabin ile klozet ve lavabo arasında yer olmalıdır.

http://1stclass-ltd.com/wp-content/putting/2329-blaue-haken-bei.php Şekil Açısından Duşakabin Modelleri

dusakabin modelleri emlaklobisi

Şekil açısından duşakabin modelleri genellikle üç kısımdan oluşmaktadır: Oval duşakabin, kare duşakabin ve dikdörtgen duşakabinler. Oval duşakabinler banyonun ortasında yer almaktadır. Özellikle banyoda kaplayacağı yeri düşünen kişiler için en uygun seçimdir. Çünkü diğerlerine göre daha az yer kaplamaktadır.

Oval duşakabinler görünüm olarak da banyoya çok şık bir hava katmaktadır. Kare duşakabinler ise nispeten daha geniş bir yer kaplamaktadır. Özellikle daha geniş bir banyo alanı olanlar için idealdir. Ayrıca görsel olarak da fazlasıyla iddialıdır.

Benzer Haber  Genç Kız Odası Dekorasyonu

dusakabin-emlaklobisi

Kare duşakabinlerin sürgülü, kayar kapılı, kulplu ve iki duvar arası gibi seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar da aynı şekilde görsel zevke bağlı olarak tercih edilen modellerdir. Hangisinin size uygun olduğu sorusu tamamen sizin dekorasyonunuza ve isteğinize bağlıdır.

Dikdörtgen duşakabinler de kare duşakabin modelleriyle aynı işleve sahiptir. Tek farkı, dikdörtgen duşakabinlerde hacim olarak en ve boy farkının olmasıdır. İkisi arasındaki seçimler genellikle banyonun alanı göz önünde bulundurularak yapılır.

Duşakabinler; tek, iki ve üç duvar arasında konumlandırılacak şekilde sınıflara ayrılır. İki duvar modelli duşakabinler, evlerde en çok kullanılan, genellikle banyonun köşesine konumlandırılan ve kabinin, iki duvarı içine aldığı çeşididir. Tek duvar duşakabinler ise genellikle köşeye monte şeklinde konumlandırılmazlar. Bu tip kabinler çoğunlukla duvarın bir bölümünü içerisine alır ve bataryalar ile duş setleri de bu alana monte edilir. Tek duvar ve iki duvar duşakabinlerde aynı şekilde kapı açılış şekilleri kullanılabilir.

pierreducalvet.ca/229736.php Monte Açısından Duşakabin Modelleri

dusakabin-emlaklobisi

Monte açısından duşakabin modelleri dörde ayrılmaktadır: Jakuzi (küvet üstü) duşakabinler, duş teknesi üstü duşakabinler, boy menteşeli duşakabinler ve nokta menteşeli duşakabinler. Bu monte işlemi de yine dekorasyonla ilgilidir. İsteğinize bağlı olarak tüm modellerde uygulanabilirler.

Mevcut monte modellerinde en ön plana çıkan seçenek ise jakuzilerdir. Bunun sebebi, jakuzilerin daha şık bir görünümünün olmasıdır.  Ayrıca son dönemde ahşap malzemeler de duşakabinlerde kullanılmaya başlandı. Bu malzemeler mevcut duşakabinlere ilave olarak ekleniyor. Çok yüksek bir maliyeti olmayıp dekorasyonunuza ayrı bir estetik görünüm kazandırabilir.

Son dönemde sunshower duşakabinler de ilgi gören modellerden biri olarak ön plana çıkmaya başladı. Sunshower duşakabinlerin diğerlerinden farkı ise, vücudu bronzlaştırabilmesi. Bunu, güneş ışınlarını kullanarak yapmakta.

Ultraviyole ışınları vücudunuzla temas ederek vücudunuzu bronzlaştırıyor. Sağlık açısından gerekli izinleri alınan sunshower duşakabinler, Avrupa Sağlık Örgütü tarafından onaylanmıştır. Tabi ultraviyole ışınlarıyla gözlerin direkt temas etmemesi adına UV koruyucu gözlüklerin kullanılması gerekmektedir.

Benzer Haber  2019 Dekorasyon Trendi: Kadife

Duşakabin satın almaya karar verdiyseniz ilk aşama duşakabini monte etmeyi planladığınız alanın ölçüsünü almak olacaktır. Banyo alanında, monte edilecek duşakabinin kaç duvarı kullanacağı da duşakabin modelleri ve kapı açılma modelleri arasında doğru seçim yapmanızı etkileyen bir unsurdur. Ancak kısıtlama gibi görünen bu durum, zevkinize uygun duşakabin çeşitleri arasında seçim yapamayacağınız anlamına gelmez. Duşakabin modelleri arasında yer alan 150’den fazla model vardır. Ayrıca banyonuza göre özel ölçülerde duşakabin yaptırabilirsiniz. 70 cm x 70 cm’den 90 cm x 210 cm’ye kadar farklı boyut seçenekleri olan duş kabinleri ise banyonuzla daha fazla uyumlu ve daha şık ürüne kavuşmanızı sağlayacaktır.

Duşakabin Fiyatları

recpodefafu.gq Teknesiz oval duşakabin – 525,00 TL

dusakabin-emlaklobisi

http://maisonducalvet.com/sant-carles-de-la-rpita-ligar-en-gratis.php Koçtaş Magna 90×90 Oval 4 mm Kabin+Mf Tekne – 549,90 TL

dusakabin-emlaklobisi

https://belgacar.com/components/camera/espion-sms-sans-acces-au-telephone.php Koçtaş Sea Duş Teknesi + Kabin 90×90 cm – 1.199 TL

dusakabin-emlaklobisi

Tekzen Duşakabin 100×100 Oval – 519,90 TL

 dusakabin-emlaklobisi_

Tekzen Duşakabin 100×100 Kare  – 639,00 TL

dusakabin-emlaklobisi

Yapımanya S’tina Dikdörtgen Duşakabin Teknesiz 8mm – 599,91 TL

Yorum Yazın