Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar dekorasyonu fikirleri ile odalarınıza bambaşka bir hava  kazandırabilirsiniz. Duvarların renkleri kadar onları hangi malzemelerle dekore ettiğiniz de önem taşıyor. Duvar dekorasyonu denince genelde akla ilk gelen fotoğraf çerçeveleri, tablolar ya da saatler oluyor. Oysa duvarlarınızı sadece güzel resimlerle süslemekle kalmayıp, bu alanları kullanışlı birer yaşam köşesine çevirmeniz mümkün. Kullanmak isteyip de yer bulamadığınız eşyalarınız ya da bitkileriniz varsa duvarlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Önerilerimizle birlikte dev mantar panolardan ve ahşap kasalardan yararlanabileceğiniz gibi, duvarlarınızı adeta minik bir bahçeye çevirmenize yardımcı olacak yaratıcı fikirlere sahip olacaksınız. Alışılagelmişin dışındaki dekorasyon fikirleri için farklı ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Tüm duvarı kaplayan bir mantar pano

Evinizin bir duvarını, ya da ofisinizin bir duvarını boylu boyunca mantar panoyla kaplayabilirsiniz. Mantar panoları istediğiniz, sizi yansıttığına inandığınız her şeyle doldurmakta özgürsünüz. Çocuklarınızın sevimli resimlerini, notlarınızı, fotoğraflarınızı ve gördükçe sizi mutlu edecek her şeyi panonuza yerleştirebilirsiniz.

Neden mantar pano? Çünkü hareket özgürlüğünüz var, çivi çakma derdiniz yok. Değişiklik yapmak istediğinizde ise kısıtlanmayacaksınız. Bahar mevsimi için ayrı, kış mevsimi için ayrı olmak üzere farklı dönemlere özgü tasarım fikirlerinizi özgürce yansıtabilirsiniz.

Ahşap bir depolama alanı

Duvarınızın bir bölümünü dekore etmek için dekoratif kasalardan yararlanabilirsiniz. Tabii burada ortaya çıkması beklenen klasik bir raf görünümü değil. Yatay ve dikey olarak yerleştirerek tüm duvarı kaplayacağınız ahşap kasalar kitaplarınızı, çerçevelerinizi, vazolarınızı ve aklınıza gelebilecek her türlü aksesuarınızı yerleştirebileceğiniz mükemmel bir depolama alanı olacak. Klasik televizyon ünitelerinden sıkıldıysanız TV bölümünü bu tür bir dekorla da hareketlendirebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda ahşap malzemelerin verdiği sıcaklık tartışılmaz. Giyinme odanız için farklı bir tasarıma ihtiyacınız varsa kasalar yine yardımınıza koşacak. Dekoratif olduğu kadar kullanışlı da olan ahşap kasalardan mutfağınızda da yararlanabilirsiniz. Kileriniz olmayabilir, ancak mutfak duvarına yerleştireceğiniz kasalar birçok malzemenizi saklamanıza yardımcı olacak.

Benzer Haber  Evde Kapı Boyama

Duvar üzerinde inşa edilmiş bir bahçe

Yetersiz alana sahip olmanız çiçeklerden mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Duvar dekorasyonu için alışılagelmişin dışında bir uygulama yapabilirsiniz. Evinizin bir duvarını bitkilere ayırarak, kış bahçesi özleminizi bir nebze de olsa giderebilirsiniz.

Adeta duvardan bir bahçe yaratacak bu dekorasyon için yine ahşap plakalardan yardım alabilirsiniz. Yerleştirme biçimi ise tamamen zevkinize kalmış. Duvara monte edeceğiniz ahşap plakaların üzerine fazla su istemeyen, kaktüs türü salon bitkilerinizi yerleştirebilirsiniz. Bitkilerinizi duvarınıza yerleştirmek olası kazaların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

 

Yorum Yazın