duzenli-ev

Düzenli Ev için 5 Mükemmel İpucu

https://lluxasinaneq.tk Kirli veya dağınık bir ev, kendi evimiz dahi olsa, enerjimizi alır ve rahat edemeyiz. İster küçük ister büyük bir evimiz olsun, onu temiz tutmaya özen göstermeliyiz. Temizlik bazen oldukça zorlu bir işe dönüşebilir. Bunun omuzlarımızda bir yüke dönüşmemesi için aslında yapmamız gerekenin ne olduğunun hepimiz farkındayız: Düzen. pautrochvarnuilobssen.tk Düzenli ev için 5 mükemmel ipucu yazımızdakileri uygulayarak her daim temiz bir eve sahip olabilirsiniz. Ayrıca evi sade bir şekilde döşemek, toz tutacak ufak tefek dekoratif  unsurlardan, fazla eşyalardan arındırmak düzenli bir ev için gereklidir.

tr.lyrydubole.ga Yılda bir ya da iki sefer derin bir temizlik yapmak da diğer zamanlar yapacağımız temizlik için fayda sağlayacaktır. Tam bir temizlik yapmaya vaktiniz yoksa bile birkaç işi hallettiğinizde ev temiz ve düzenli görünecektir.

https://jaurerenadade.tk İşte, Düzenli ev için 5 mükemmel ipucu:

1-Düzenli Antre

Evin girişi, herkesi karşılayan kısmı olan antre de temizlik ve düzen konusunda dikkat edilmesi gereken mekanlardan. Düzenli bir antre düzenli bir ev için ilk adımdır. Antrenizi dekore ederken ayakkabı ve giysilerin ortalıkta görünmeyeceği kapalı dolaplar ve vestiyerler tercih ederseniz çok daha düzenli bir görünüm elde edersiniz.

duzenliev

2-Lavabo Temizliği

Mutfakta kirli bulaşık bulunması, mutfak lavabosunun yiyecek artıkları ya da lekeler ile kirli olması bizi ve evimizi kötü gösterebilir. hozwildlegneubudga.tk Düzenli ev için lavabo ve mutfak tezgahlarının her zaman temiz ve düzenli olması gerekir. Dağınık tezgah mutfağın pis görünmesine neden olur. Mutfak dolaplarınızda her şeyin yeri belli olmalıdır, aynı şekilde tezgah üzerinde tuttuğunuz eşyalarda bir düzen içerisinde yerleştirilmelidir.

düzenliev

3-Düzenli Ev için Düzenli Eşyalar

Mutfak tezgahındaki eşyalar, oturma odası aksesuarları, çocuk odasındaki oyuncuklar… Evin dağınık görünmesine sebep olan her eşyayı belli bir düzel içerisinde yerleştirir ve sürekli o şekilde kalmasını sağlarsanız eviniz her zaman temiz görünecektir.

Benzer Haber  İnanamayacağınız Kadar Küçük Evler ve Dekorasyonları

düzenli-ev

4-Belirli Aralıklarda Temizlik Yapın

Belirli aralıklarda temizlik yapmak önemli bir konudur. Hangi gün temizlik yapacağınızı, temizliğe ne zaman başlayacağınızı önceden belirleyin ve bu planı uygulayın.

duzenliev

5-Kirli Çamaşır Biriktirmeyin

Düzenli ev için olmazsa olmazlardan biri kirli çamaşır olmamasıdır.Günümüzde birçok çamaşır makinesinin yarım dolu programları ve kısa yıkama programları mevcut. Bu nedenle kirli çamaşırları biriktirmeye gerek yok. Üstelik temiz çamaşır kokusu insanın evi sardığında, mutlu olmanızı sağlar.

duzenliev

Yorum Yazın