En Güzel Ağaç Evler

Ağaç evler günümüzde oldukça popüler bir durumdadır. Şehir hayatının kargaşasından, kirliliğinden ve gürültüsünden uzaklaşmanın en doğal ve etkili yollarının başında ağaç evler gelmektedir.

Farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olan bu ağaç evler maliyetleri açısından da oldukça cazip durumdadır. Ağaç ev yaptırırken çeşitli noktalara dikkat edilmelidir.

Ağaç evin yapılacağı arazı, iklim şartları, arazinin fiziki boyutu, sizin istekleriniz ve maliyet bunların en önemlidir. Çünkü dünya üzerinde farklı tasarım özelliklerine sahip birçok ağaç ev modelleri bulunmaktadır. Bu evler hem görsel yönden, hem konfor açısından hem de kalite anlamında odlukça dikkat çekici yapılardır. Bu sayede hayalinizdeki sizi yansıtan ağaç eve kavuşmuş olabilirsiniz. Bu açıdan seçilecek ağaç ev modelleri oldukça önemli durumdadır.

agacev

Etkileyici Ağaç Ev Modelleri

Günümüzde gerek tasarımı ve gerekse işlevsellik anlamında oldukça etkileyici ağaç ev modelleri bulunmaktadır. Bu modeller içinde sizin tarzınıza uyan ve hayallerinizdeki ağaç ev modelini bulabilirsiniz.

Sade Modüler Yapılar:

Sade modüler yapılar genellikle sadelikten hoşlanan ve tasarım olarak abartıdan uzak ve amaca yönelik ağaç ev yapılardır. Kurulumu son derece basit ve hızlı olan bu yapılarda normal betonarme evlerden özellikle anlamında hiçbir eksiği bulunmamaktadır. Ayrıca kişilerin istekleri doğrultusunda farklı eklemeler ve değiştirmelerde yapılabilmektedir.

Isı ve ses yalıtımında da normal binalardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. İnşaatı esnasında çok fazla inşaat atığı ve beton atığı olmadığı için bu tür ağaç evler son derece doğa dostu durumdadır.

agacev

Beton Zeminli Ağaç Ev Modelleri:

Normalde ağaç ev modellerinde beton yapılar çok fazla tercih edilmemekle birlikte arazinin yapısı ve ağaç evlerin kullanım amacına yönelik olarak bu yapılan zeminleri beton olmaktadır. Bu sayede bu ağaç evler hem daha dayanıklı olmakta hem de aile kullanımına çok daha müsait olmaktadır. Zaten bu tip evler genel itibari ile sürekli bir yaşam alanı olacak şekilde tasarlanmakta ve kullanılmaktadır. Özellikle emeklilik planları için son derece cazip ve heyecan verici bir yapı durumundadır.

Benzer Haber  Kedi Evi Nasıl Yapılır?

agacev

Rustik Ağaç Ev Modelleri:

Rustik ağaç evler günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bunun ana sebebi ise hem görsel anlamda hem de yaşam sitili olarak bu rustik yapılar kişinin doğa ile uyumunu en iyi şekilde aktarmasını sağlamaktadır. Büyük kütüklerin ana görsel olduğu bu evlerde genelde dağ evi konsepti şeklinde rustik yapılar görmek mümkündür. Sağlamlığı ve doğaya olan uyumu bu yapıların en önemli özelliği durumundadır.

agacev

Modern Ağaç Evler:

Modern ağaç evler genel itibari ile ağaç ev konsepti ile modern yapıdaki binaların konseptinin birleşmesi ile meydana gelmektedir. Ve bu evlerde her türlü konfor düşünüldüğü gibi görsellikte oldukça ön plandadır.

Tasarım olarak özel hazırlanan bu yapılar aynı zamanda uzun süreli konaklamalara yönelik olarak üretilmektedir. Bu yapıların iç dizaynı da konforlu ve kullanışlı bir şekilde dizayn edilmektedir.

agacev

Dağ Evi Konseptli Ağaç Evler:

Günümüzde dağ evleri oldukça dikkat çekici durumdadır. Ve insanlar tasarladıkları ya da yaptırdıkları ağaç ev modellerinde dağ evi konseptini sıklıkla tercih etmek istemektedirler. Bu ev tipleri özellikle kışların oldukça yoğun yaşandığı yerlerde oldukça tercih edilen bir tasarım şeklidir. Ve bu tip yapılarda güvenlik ve ısı yalıtımı ön planda tutulmaktadır. Sürekli oturma amacı ile kullanılmasından daha çok belirli zaman dilimlerinde oturulmak için tercih edilen tasarımlardır.

agacev

Lüks ve Gösterişli Ağaç Evler:

Ağaç evler artık birçok yüksek gelirli insanlar için bir tutku halini almış durumdadır. Tabi tasarlattıkları bu evler hem fiziki anlamda hem de kullanılan ağaç çeşidi anlamında oldukça kaliteli ve lüks ürünlerden yararlanılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında görsel olarak oldukça dikkat çekici olan bu yapılarda her türlü konfor düşünülmüştür.

agacev

 

Yorum Yazın