banyodekorasyon

En Güzel Banyo Dekorasyon Örnekleri

Evlerimizdeki hijyen, kişisel bakım, dinlendirici etki açılarından en özel ve önemli alanımız olan banyolarımızdır. Bu açıdan, bu alanların ferah, rahatlatıcı ve güzel dekore edilmiş olması önem taşır. Sizin için hazırladığımız en güzel banyo dekorasyon örnekleri ile sizler de banyonuzda hayalini kurduğunuz değişiklikleri yapmak için fikir edinebilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Minimalist Banyo Dekorasyonu

Dekorasyonda tüm malzemelerin en az kullanıldığı minimalist dekorasyonların bir diğer özelliği de sadeliktir. Minimalist banyo örnekleri, oturma odası ve salon örnekleri, yatak odası örnekleri mimari anlayışta çok beğenilmiştir. Birşeyin şık olması süslü olacağı anlamına gelmez. Sadelikle de şıklığı yakalayabilirsiniz. Banyo ve mutfaklar sade şıklığın en çok yakıştığı alanlardır.

banyodekorasyon

Tek renk üzerinden ilerleyen banyo mobilyaları alanın tüm ışığını dağıtıp bir renk veya odak üzerinde toplanmasını engeller. Bu da bize küçük alanları daha iyi yönetebilme imkanı tanır.

banyodekorasyon

Vintage Banyo Dekorasyon Örnekleri

Vintage, eski dönemleri anımsatan veya eski dönemlere ait anlamına gelir. Banyo dolabınız eskiyse, buna sevinebilirsiniz. Hatta evde banyoya taşıyabileceğiniz eski bir dolap varsa, onu kullanabilirsiniz. Banyonuzu vintage bir stille kurgulamak istiyorsanız öncelikle yapı elemanlarına karar vermelisiniz. İşe, duvar ve zemin karolarını seçerek başlayabilirsiniz. Yapı marketlerde nostaljik pek çok karo ve fayans örnekleri bulunuyor. Banyonuzun tüm duvarlarını yerine tek bir sütunu da nostaljik bir karo ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca vitriye seçiminde de daha klasik modelleri seçmeniz doğru olacaktır. Banyonuzda kullanacağınız bataryaları prinç, bronz ya da eskitilmiş bir görüntüye sahip olanlardan kullanmanız, vintage etkisini artıracaktır.

Benzer Haber  Sonbahar Temizliği Nasıl Yapılır?

banyodekorasyon

Banyonuz Hem Vintage Hem Modern Olabilir

banyodekorasyon

Vintage Banyo Dekorasyon İçin Gerekenler;

  • Büyük ve biraz süslü bir çerçevesi olan bir ayna.
  • Çiçekler.
  • Mumlar.
  • Duvarda ahşap çerçeveli resimler.
  • Eski model sabunluklar, parfüm şişeleri, hamam tası, cam, seramik, pirinç, bakır ya da hasır objeler.
  • Nostaljik sayılacak deseni ya da formu olan her türlü banyo aksesuarı ve eşyası.
  • Antika görünümlü fener, aplik ya da avize biçiminde lambalar.

Banyo Dekorasyonu İçin Bitkiler

Sade, renksiz bir banyoya sahipseniz yeşil ve sarı renklerde bitkiler kullanarak banyonuza sıcak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dekorasyonunuza renk katacak örnekler;

banyodekorasyonbanyodekorasyon

banyodekorasyon

Ahşap Tutkunları İçin Banyo Dekorasyon Örnekleri

Ahşabın doğallığını ve sıcaklığını banyonuzda hissetmek istiyorsanız size birkaç önerimiz var. Artık bakımı kolaylaşan ahşap materyal olarak ıslak zeminlerde, banyo ve mutfaklarda kullanılıyor. Ahşabın ağırlıklı kullanılmasıyla rustik bir hava estirmek ya da sofistike ve modern tasarımlarla banyo dekorasyonunda fark yaratmak mümkün.

Banyoda doğallık arayanlar için ahşap lavabolar klasik ve modern tarzlarıyla banyolara sıcacık bir hava katıyor. Ahşap dekorasyonlar banyonun soğuk tarzını daha samimi, sıcak ve dekoratif bir stile çeviriyorlar. Büyük ahşap aynalar ile banyonuzda dekoratif ve samimi bir görünüm oluşturabilirsiniz. Dekoratif bir seçenek daha var masif ahşap duvar rafları..

banyodekorasyon

Ahşap küvetler keskin yada yuvarlatılmış hatları ile modern yada klasik dekorasyonlar için tercih edilebilir. Açık kahve tonları yanı sıra parlak siyah ahşap küvetler özellikle çağdaş banyolar için tam anlamıyla odak noktası haline gelebiliyor.

banyodekorasyon banyodekorasyon

Dekoratif bir seçenek daha var masif ahşap duvar rafları..

banyodekorasyon

Yorum Yazın