En Güzel Yatak Başlığı Modelleri

En Güzel Yatak Başlığı Modelleri yazımızı inceleyerek yatak başlığı için daha detaylı bir bilgiye sahip olabilir ve başlık seçiminizi daha iyi yapabilirsiniz. Yatak başlıkları yatak odası dekorasyonunda önemli bir detaydır. Yatak odasının odak noktasındaki öge olan yatağın modelini, stilini hatta rengini bile yatak başlığı belirler. Seçeceğiniz yatak başlığının hangi materyalden, ne renk ya da hangi modelde olacağı hem yatak örtüleriniz ve odada kullanacağınız diğer kumaş ögelerin özelliklerini hem de seçeceğiniz diğer mobilyaların renk ve modellerini etkiler. Bu yüzden işe doğru yatak başlığını seçerek başlamanızı tavsiye ederiz.

Altın Varaklı Yatak Başlığı

Altın Varaklı Yatak Başlığı ile ilgili görsel sonucu

Klasik stilin avangart bir yorumu olan bu mükemmel tasarımda kullanılan yatak başlığı dekor için seçilebilecek en iyi başlık olmuş. Hem altın varakları ile, stilde var olan renk dengesine hareketlilik katmış hem de modeliyle odanın klasik duruşuna ihtişam eklemiş.Üstelik, ağır bir stili olduğundan diğer mobilyalarla takım kullanılabildiği gibi tek de uygulanabilir.

Küçük ve sade yatak başlıkları

Ä°lgili resim

Bu yatak başlığı son derece sade ve şık. Beyaz yatak başlığı  komidinler ile entegre düşünülmüş. Modern stilde çalışılmış son derece yaratıcı ve kullanışlı hale gelmiş.

Cam yatak başlığının konforlu hali

cam yatak başlıkları ile ilgili görsel sonucu

Beton duvarlar, farklı aydınlatma ögeleri ve daha birçok detayla göz dolduran bu tasarımda kullanılan yatak için cam başlık seçilmiş. Şeffaf görüntüsüyle bütün desen ve renkleri yatağın diğer kısımlarına bırakan bu başlık önüne yerleştirilen büyük yastıklar için mükemmel bir dayanak olmuş. Büyük yastıkların en büyük avantajı rahatlık ve konfor sağlamasıdır ama bunun yanında stile ve tasarımın özgünlüğüne de katkısı oldukça fazla gibi görünüyor.

Benzer Haber  Dekorasyonda Yeni Trend: Wabi - Sabi

Kumaş kaplamalı başlıklar

Kumaş kaplamalı yatak başlıkları ile ilgili görsel sonucu

Yatak başlığı olarak geniş açılı ve kumaş kaplama bir model seçilmiş. Rengi ve dokusu odanın kumaş ögelerine mükemmel uyan bu başlık aynı zamanda rahat bir kullanım da sunuyor. Modern çizgisi, ve sıra dışı modeliyle de uzun süre modası geçmeden kullanabileceğiniz bir yatak başlığı.

Ahşap yatak başlığı

ahşap yatak başlığı ile ilgili görsel sonucu

Bu modelde ahşabın sıcaklığı tüm odaya yayılmış. Yatak başlığı ile uyumlu olan ahşap şifonyer ve diğer mobilyaları farklı renk tonlarında da kullanabilirsiniz. Böylece odanızda ön planda olan sadece yatak başlığınız olacaktır.

Her stille ve her renkle rahatlıkla kullanılabilen ve sadece kullanıcıların değil üreticilerin de favorisi olan ahşap başlık birçok renk ve model seçeneğiyle son derece akıllıca bir seçim olabilir. Sade ve kullanışlı mobilyalardan yanaysanız bu tarz yatak ve başlıkları değerlendirebilirsiniz.

Chesterfield yatak başlığı

Ä°lgili resim

Chesterfield tipi kumaş kaplama başlıklar hemen her stil için oldukça popüler üstelik modası da hiç geçmiyor. Bu modelin belki de en sade kullanımlarından biri olan bu başlık, örnek tasarımdaki odaya son derece iyi uyum sağlamış. Eğer aklınızda kumaş kaplama ve sade görünümlü ama bir yandan da şık ve stil sahibi bir yatak başlığı varsa bu tasarımdan ilham alabilirsiniz.

Geniş ve modern tasarımlı başlıklar

 Geniş ve modern tasarımlı yatak başlıkları ile ilgili görsel sonucu
Klasik ögelerden tamamen uzak son derece modern ve yenilikçi bir çizgiye sahip bu dekorda kullanılan yatak başlığı stilin her özelliğini taşıyor. Yatak başlığının modern havasına aksesuarlar ve aydınlatmalar katkı sağlamış.

Yüksek başlıklar

 yüksek yatak başlıkları ile ilgili görsel sonucu
Tasarıma özel olarak, duvar boyu uygulanan ve yüksek, geniş yapısıyla dikkat çeken bu tip başlıklar başlı başına bir aksesuardır. Dekorda kullanılan diğer bütün ögelerin renk ve stil özellikleri sanki bu başlığı tamamlamaya yönelik dizayn edilmiş gibi duruyor. Bu, başlığın, odanın odağına yerleştiği anlamına gelir.

Yorum Yazın