bahcetasarimlari

En İyi Bahçe Tasarımları

 

En iyi bahçe tasarımları için bu 10 fikir hayallerinizdeki bahçeyi yaratmanızda çok faydalı olacak. Bahçenizi misafirleriniz ve kendiniz için ilgi çekici ve sıcak görünümlü yapabilirsiniz.

Kimileri için bahçenin dekoru çok önemliyken, kimileri için havuz olmazsa olmazdır. Kimileri bahçesinde Akdeniz esintileri isterken, kimileri Japon bahçelerini arayacaktır.

bahcetasarimlari

Bahçe de evinizin bir bölümü olduğundan, eviniz ile bağlantılı şekilde dekore etmeniz gerekir.

İşte en iyi bahçe tasarımlarından 10 tanesi;

1- Veranda

Arka tarafta kalmış, kare şeklinde desenli verandalara veda edin. Ahşap veranda, bahçe tasarımınızı hem sıcak hem daha şık gösterecektir.

veranda

2- Çiçek Aranjmanları

Çiçek aranjmanları geleneksel Japon tarzı ikebana uygulayın. Ikebana: Doğanın güzelliğine saygı gösteren, sınırlandırılmış, minimal bir kompozisyondur ve bahçe tasarımları için vazgeçilmez bir unsurdur.

cicekaranjmani

3- Bahçe İçinde Oturma Odası

Bahçe-tasarimlari

Bahçeli bir evde yaşamanın servetine sahipseniz, genellikle arka bahçeniz evinizin en büyük odasıdır. Bahçenizdeki açık oturma odası yaz aylarında konuklarınızı rahatça ağırlayabileceğiniz konforlu bir alan olacak.

4- Bahçe Tasarımlarında Bitkiler

Bahçenizin tasarımını yaparken ağaçlara, bitkilere yer verin. Yemyeşil bir bahçe size huzur verecektir.

bahcetasarimlari

5- Bahçenizdeki Mutfak

mutfak

Yemeklerde son trend açık hava mutfaktır. Yukarıda gösterilen Tilt modeli gibi kompakt açık mutfak; bir ocak, lavabo ile veranda kenarında küçük bir şekilde yer alırsa hem çok fazla alan kaplamaz hem de bahçenizde hazırlanan sofralarda sizlere kolaylık sağlar.

6- Mossarium

Düşük ışık seviyelerine ve yüksek neme sahip olması nedeni ile yosun, terarirum yaşamı için ideal bir çözümdür ancak ferns ve bromeliadlar gibi gösterişli bitkilerin gölgesinde kalmaktadır.

Benzer Haber  Salon Dekorasyon Fikirleri

Mossarium

7- Mozaik yollar

Bahçenizi hareketlendirmek için mozaik desenli yollar ideal bir seçimdir. Oldukça şık görünürler.

Mozaikyollar

8- Orkideler

Orkideler için bahçenizin gündüz ve gece sıcaklıkları çok önemlidir. Nemi ve sıcaklığı doğru ayarladığınızda farklı çeşit orkideler ile bahçenizde harikalar yaratabilirsiniz.

orkide-cicek

9- Sanatsal Odunlar

Bahçe duvarında bir çit gibi dizilmiş odunlar estetik olarak hoş duracaktır.

 sanatsalodun

10- Bahçe Tasarımlarında Kapı

Bahçe tasarımınızda kapı çok önemlidir.  Misafirlerinizin ilk göreceği şey de dekoru tamamlayan da kapı olacaktır. Bu nedenle bütün tasarımla ve renkler ile uyumlu olmalıdır.

bahcekapisi

Yorum Yazın