En Şık İç Kapı Modelleri

Ev dekorasyonunda duvarların rengi, deseni, iç cephe boyası veya alçı yapısı çok önemlidir. Çünkü evi gösteren hatta temsil eden detayların başında duvarlar gelir. Duvarların yanında belki o kadar da dikkat çekmeyen küçük yan kahramanlar vardır. Bu kahramanlar iç kapı modelleri olacaktır. Her ne kadar dekorasyon yazıları içerisinde ya da dekorasyon mağazalarında önemli bir detaymış gibi görünmese de iç kapılar en az dış kapılar ve duvar renkleri kadar önemlidir.

Evinizin çehresini belirleyecek olan bu kapılar, aynı zamanda evinizin tarzını belirler. Modern bir stil ve farklı yorumları temsil eden kapı modellerinin yanında klasikten vazgeçemeyenler için de klasik modeller vardır.

Yılın en gözde iç kapı modelleri

ickapimodelleri

Ahşap, ne mutfak dekorasyonunda ne de salon dekorasyonunda etkisini hiç bir zaman yitirmedi.  Zamanın ve trendlerin etkisinde değişen ahşap tüm zamanlara hitap eden bir malzeme oldu. Doğal olarak bu yılın trend iç kapı modellerinde tüm zamanlara hitap eden şık ve klasik ahşap kapılar yer almakta.

Kapı modelleri seçiminde size ilham verebilecek ahşap kapılar, temiz ve net çizgilerin yanında sadelik ve asalet sunuyor. Masif ahşap modelleri bulabileceğiniz gibi farklı renk ve desenlere sahip kapılar da bulmak mümkün.

Modern iç kapı modelleri

ickapimodelleri

Seksenler ve doksanlardan kalma dekorasyon fikirleri desek aklımıza ilk çift kanatlı kapılar gelir. Büyük salonların kış aylarında bir kısmını kullanmak ve ısıdan tasarruf etmek için planlanmış bu kapı modelleri günümüzde modern mimari üslubu ile yeniden yorumlanıyor. Durum böyle olunca da farklı yerlerde çok farklı kullanımları karşımıza çıkıyor. Ancak modern iç kapılar dediğimizde çok daha farklı bir tarz görüyor, desenli kapılar. Kalın ve net çizgiler ile çizilen, geometrik desenlerin soğuk ama havalı duruşunu yansıtan bu kapı modelleri günümüzde en çok tercih edilenlerden.

Benzer Haber  Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Yalın klasik model

ickapimodelleri

Çift kanatlı, ancak kullanımda tek kanadı sabitlenen hem görkemli ve ferahlık hissi veren hem de sade ve akıcı bir tasarım.

Fonksiyonel ve şık

ickapimodelleri

Kapı tasarımlarında dikkat edilmesi gereken tek şey estetik tarz değildir elbette. Evinizin mimari özellikleri seçmeniz gereken kapı tasarımı hakkında ipuçları verir. Modern yaşam alanlarına, mimari ihtiyaçları giderebilen, fonksiyonel olarak eve katkı sunan kapılar tasarlanıyor. Bu örnekteki ergonomik sürgülü kapı modeli de yarı açık alanlar yaratmak için şahane bir tercih.

Vintage iç kapı modelleri

ickapimodelleri

Eğer evinizin sıradanlıktan kurtulmasını ve her göreni kendine hayran bırakmasını istiyorsanız, standartların dışına çıkmalı, özel şeyler katmalısınız. Dar alanlar için özel ölçülere sahip şık kapılar tasarlatmak bunun en garantili yollarından biri. Bu kapı boşluğuna standart ölçülerde bir kapı sığabilirmiş esasında, ancak özel ölçülere göre vintage bir çift kanatlı Fransız kapı tasarlanınca her şey baştan aşağı değişmiş.

Şık bir model…

ickapimodelleri

Simetrik olmayan bir çift kanat uygulaması. Hareketli ve açılır kapanır geniş kanadın yanı sıra bir de gerektiğinde alanı genişletmek için açılabilen ama gündelik kullanımda kapalı tutulan dar kanat. Bu asimetrik duruş oldukça güzel bir dekoratif etki ortaya koyuyor.

Yorum Yazın