erkekbebekodasi

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız çocuk odaları için pembe, erkek çocuk odaları için mavi anlayışının dışına çıkmanın vakti geldi de geçiyor. Artık anneler de farklı renkler ve denemelerin peşinde. Çocuk odaları, evin en sıcak ve sevimli köşelerinden biri. Sizi, çocuk odası dekorasyonunda kendi tarzınızı yaratmaya davet ediyoruz. İşte birbirinden şık ve modern oda dekorlarıyla ilham verecek erkek bebek odası dekorasyon fikirleri;

Mavi Temalı Erkek Bebek Odası

erkekbebekodasi

Erkek bebek deyince ister istemez mavilere yöneliyoruz. Beyaz beşik, koyu mavi şifonyer, kırmızı etkinlik masası, mavi nevresim takımı ve duvarda yıldız süslemesinden oluşan erkek bebek odası dekorasyonu.

Erkek Bebek Odasında Toprak Tonları

erkekbebekodasi

Erkek bebek odası dekorasyonunda mavi ve pembe gibi cinsiyet farkı yaratan renklerden ziyade toprak tonları tercih edebilirsiniz. Duvarda isminin baş harfini gösteren bir aksesuara ve resimlere yer verebilirsiniz.

Gri ve Mavinin Birleşimi

erkekbebekodasi

Gri ve mavi tonlarından oluşan bebek odası dekorasyonu. Bebek odasını dekore ederken kesinlikle kendiniz için bir emzirme koltuğu yada sandalyesi koymayı ihmal etmeyin. Özellikle geceleri bu koltuklar çok işinizi görecektir. Hatta koltuk önünde ayağını uzatıp dinlenebileceğiniz bir puf bulunsun.

Star Wars Temalı Erkek Bebek Odası

erkekbebekodasi

Star Wars tutkunu ebeveynler için en güzel dekorasyon örneği olsa gerek. Tutkunu olduğunuz şeyleri ona aşılamak için bebeklikten başlayabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

erkekbebekodasi

Erkek bebek odaları dekorasyon fikirleri için pek çok duvar dekorasyon fikirleri de bulunuyor. Bebeğinizin duvarlarını eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin duvarlarda harfler ya da rakamlar vererek bebeğiniz büyüdükçe öğrenmesini de kolaylaştırmış olursunuz.

Benzer Haber  Bebek Odası Tasarımları!

Bu duvar temasını kız bebeğinizde de kullanabilirsiniz. Yani ilk çocuğunuz erkek ve ikinci çocuğunuzun kız olması durumunda duvarları değiştirmenize gerek kalmaz. Bebek mavisi ve beyazdan oluşan ferah bir bebek odası duvar dekorasyonu olmuş. Dilerseniz ismini duvara yazdırabilirsiniz.

erkekbebekodasi

Erkek Bebek Odası İçin Beyazın Işıltısı

erkekbebekodasi

Açık renklerde bir erkek bebek odası dekorasyonu için en çok tercih edilen seçenek beyazdır. Beyazı etkili kullanmak istiyorsanız; bebek odası takımı, halı, perde, avize ve duvar kağıdı seçimlerinde yalnızca beyaz renk tercih etmeniz gerekir. Böylece iç açıcı, bembeyaz ve huzurlu bir bebek odasına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu Siyahın Asaleti

erkekbebekodasi

Kim demiş siyah bebek beşiği olmaz diye? Bebek odasında illa ki açık renkler kullanılacak diye bir zorunluluk yoktur. Koyu renkler seviyorsanız, bu zevkinizi bebeğinizin odasına taşımaktan çekinmeyin.

Siyah renk kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli şey, odanın iyi ışık alması. Işığın odaya girmesini engellemeyecek bir perdeyle, bebeğinizi kasvetli ve karanlık bir odada büyümekten kurtarabilirsiniz.

Mavinin Uçucu Tonları İle Mutlu Bebek Odaları

erkekbebekodasi

Mavi renk yalnızca erkek bebek odalarına özgü değildir. Yatıştırıcı bir etkiye sahip olan mavinin uçucu tonlarıyla, kız bebeğiniz için de dekorasyon yapabilirsiniz. Mavi ve pembenin pastel tonlarını ikili renk olarak da kullanmak da bir seçenektir. Ayrıca beyaz mobilyalarla da çok yakışıyorlar.

Erkek Bebek Odası İçin Soft Renkler

erkekbebekodasi

Sarı ağırlıklı bir dekorasyon yapmak isterseniz mutlaka gri renkle birlikte kullanın. Çünkü gri ve sarının soft tonları birbirini tamamlayan renklerdir. Renkleri odaya eşit miktarda dağıtmaya dikkat edin. Sarı renkler daha çok dikkat çekecekler.

Duvar renginde sarı kullanıp, nevresim ve süslemelerde griye yer verebileceğiniz gibi griyi duvarda kullanıp sarıyı eşyalarında kullanarak ön plana çıkarabilirsiniz. Tamamen zevkinize kalmış. Bebek beşiğiniz başta olmak üzere mobilyalarınızda mutlaka beyaz tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu 3 rengi bir arada kullanarak bebeğiniz için huzur verici bir ortam yaratmış olacaksınız.

Benzer Haber  Dekorasyon Fikirleri Üstelik Ücretsiz!

Yorum Yazın