Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odaları herkes için evin en önemli alanlarındandır. Depolama alanları olmalı ve odada kendinize ait bir köşe de bulundurulmalı. Erkek bebek odaları yıllardır mavi renk ile dekore edilerek klasikleşmiştir. Fakat bambaşka renklerle çocuğunuz için hayal ettiğiniz bir oda yaratabilirsiniz. Sizler için bebeğinizin rahatlıkla oyun oynayabileceği,  birbirinden güzel tema ve renklerle dekorasyon fikirleri hazırladık. İşte, erkek bebek odası dekorasyonu için temalar:

Erkek bebek odası ışıklandırma

Odayı dekore etmeye başlamadan önce güneşin hangi taraftan doğduğuna ve gün içinde içerisinin nasıl ışık aldığına dikkat edin. Bu sayede sabah güneşinin vurduğu köşeye beşiği yerleştirmek gibi bir hataya düşmezsiniz. Sadece güneş değil sokak lambasının da bebeğin gözlerini rahatsız edeceğini unutmayın.

İşlevli mobilyalar kullanın

Alt değiştirme masasının aynı zamanda şifonyer olarak kullanılması çok işinize yarayabilir. Böylece bebek bezlerinden kurtulduğunuzda işinize hiç yaramayan bir mobilya ile kalmamış olursunuz.

Duvardan duvara halıdan kaçının

Bebek odanızın yerlerini parke yaptırıp parça halı kullanmaya bakın. Sert zeminlerin temizlemesi daha kolaydır hem de bebeğinizi alerji yapacak tozları tutmazlar. Çocuğunuz büyüdükçe ve zevki değiştikçe parça halıyı kaldırıp yenisini almak çok daha kolay ve ekonomik olacaktır.

Bol bol saklama dolabı yaptırın

Bebek eşyaları küçücük olsa da tahmin ettiğinizden çok daha fazla yere ihtiyacınız vardır. Unutmayın o kıyafetler ve ayakkabılar gün geçtikçe büyüyecek ve olanlara ekstra aksesuarlar eklenecek. İleride odanın her yerini kaplayacak olan oyuncakları düşünün!

Erkek bebek odası dekorasyon fikirleri aslında renk seçiminden çok daha fazlasını kapsar. Erkek bebeklerin zaman içerisindeki ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklar ile bunları nasıl yapacağınız hakkında bilgiler içerir. Yeni doğan bir bebeğin ihtiyaçları aynıdır, bu bebeklerin ilk doğdukları zamanne tarz bir odada kaldıkları çok önemli değildir. Burada kast ettiğimiz kız bebek ya da erkek bebek için özel dekore edilmiş olması önemli değildir. Yeni doğan bebeklerin sıcak, nemsiz ve iyi havalandırılmış, güneş alan bir odada kalması önemlidir. Erkek bebekler kız bebeklere göre genelde daha hareketlidir. Gece uykusundan olsun gündüz uykusundan olsun çok daha sık uyanırlar. Bu yüzden erkek bebek odasındaki beşiklerin çok hareketli çocuklar için uygun olanlarından seçilmesi gerekir. Aynı şekilde bu beşiği sallanabilir, uyumadığında bebeği oyalayabilecek bir şey olması beklenebilir.

Benzer Haber  Kedi Evi Nasıl Yapılır?

Bebek odası dekorasyonunda iki veya üç renk tonu olmalıdır. Bundan daha fazla, çok parlak ve çok aşırı dikkat çekici renkler mümkün olduğunca bulunmamalıdır.

Yorum Yazın