ev-dekorasyon-fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Dekorasyon Örnekleri

İlham alabileceğiniz ev dekorasyon fikirleri ve dekorasyon örnekleri yazımızı sizler için hazırladık. Evinizi özel kılacak fikirlerin toplandığı yazımızda, farklı dekorasyon stillerinin kullanım alanlarını göreceksiniz. Bazen sadece bir aydınlatma bile evinizin tüm atmosferini değiştirebilir. Tekdüze mobilya kullanımı ve alışıldık dekorasyonlardan sıkıldıysanız, evinize küçük bir dokunuşla farklı bir hava katmak mümkün. Doğru ev dekorasyonu yaptığınızda gayet verimli bir mekan yaratmış olur, evinize fonksiyonel ve estetik bir değer katabilirsiniz. İşte, ev dekorasyon fikirleri ve dekorasyon örnekleri ;

Doğru Aydınlatma

Ä°lgili resim

İsterseniz evinize şimdiden sadece doğru lamba tercihlerini sağlayarak bambaşka bir atmosfer sağlayabilirsiniz. Modern ev dekorasyonu örneği, lambaların salon ve yemek alanındaki kullanımına nefis bir örnek.  Klasik mobilyaların konforluluğunun yanı sıra modern çizgiyi yakalayan sandalyeler kullanılmış. Diğer taraftan ışıklandırma ve tuğla görünümlü duvarlar ile salonda sıcak bir hava yakalanmış. Duruşu ile estetik değer katan lambalar ile sıcak bir yemek odası atmosferi.

Yaratıcı Mobilyalar

ev-dekorasyon-fikirleri-emlaklobisi

Eğer çocuk sahibiyseniz veya çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, eğlenceli tasarımlarla kamp gibi bir dekorasyon örneği. Çocukluğumuzu hatırladığımızda, kendimiz ait bir evimiz varmış gibi oynayabileceğimiz kendimize ait küçük alanlar yarattığımızı anımsayın. İşte buna müthiş bir örnek olarak yatak detayı ve çocuk yatak odası.

Kontrast Renkler

ev-dekorasyon-fikirleri

Modern bir ev dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız, işte size kontrast renkler ve ara geçişlerle sunacağınız bir başka örnek. Siyah ve beyazın, grinin soğuk ve modern diline sıcaklık katmak için daime ahşabı bir materyal olarak kullanabileceğinizi unutmayın.

Doğal bir malzeme olup, soğuk renkli duvar zeminlerine karşıt sıcak bir döşeme zemini olarak değerlendirilebilir. Ayrıca yastıklarda de sıcak renk tonlarını kullanmaya yer açıyor. L formu rahat koltuk ise, modern tasarımıyla işlevsellik ve rahatlığı bir arada sunuyor.

Benzer Haber  İskandinav Dekorasyon

Ahşabın Sıcaklığı

ev-dekorasyon-fikirleri-emlaklobisi

Ahşap mobilya ve aksesuarların, eskitme bir hava kattığı, modern ev dekorasyonunda yerini aldığı bir başka örnek. Ahşap malzemenin kattığı doğallık ile arka planda tuğla duvar veya kaplamanın beyaza boyanması müthiş bir ahenk içinde.

Arka planı açık renk tonlarında tuttuğunuz sürece, öne çıkarmak istediğiniz farklı ve estetik değeri olan mobilyalarınızın dokusunu daha da vurgulayabilirsiniz. Yine dekoratif amaçlı estetik değer katan, dolap veya kitaplıklarınızda kullanabileceğiniz fonksiyonel bir ahşap merdiven, mobilyalarla aynı eskitme dilini kullanmış. Farklı ve öne çıkan mobilya tasarımlarını kullanmaktan çekinmeyin.

Çatı Katı Dekorasyonu

ev-dekorasyon-fikirleri-emlaklobisi

Yeni yapıların çoğunda çatı katı odası artık bulunmakta. Eğer çatı katında bir odaya sahipseniz, dekorasyona bir türlü karar veremiyor olabilirsiniz. Çoğunlukla eğim dolayısıyla nasıl tasarlanacağı konusunda, örneğin renklerle ilgili net bir fikir elde edilemeyebilir.

Kullanışsız gibi görülen bu alanların,  aslında değerlendirilirse fonksiyonel bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Eğer alt katta bir salon bulunuyor ise; yatak odası odası olarak değerlendirilebilir bir alan.

Geniş ve ferahlık hissi vermek için açık renk tonları doğru tercih olacaktır. Ayrıca beyazın sadeliği ve modern çizgiyi yakalaması yönünden doğru bir yaklaşım olmuştur. Alternatif teras ve balkonlara açılan pencere ile aldığı ışık gayet yeterli olabilir.

Küçük bir oda için fazla eşya kullanılmamış ve göz yormayan bir dekorasyon tercih edilmiş. Doğal malzeme ahşap zemin kaplaması ve aynı dili sürdüren fonksiyonel kademe estetik algıyı kaybetmiyor.

Sıra Dışı Aksesuarlar

ev-dekorasyon-fikirleri

Ev dekorasyon örneklerini araştırırken, hangi dönem ve nasıl bir stil ile uygulamaya başlayacağınıza karar verdiniz. Mobilya ve aksesuarlarda nasıl bir dil kullanacağınıza bir bakalım. Eğer çok yoğun mobilya kullanmıyorsanız ve göz yormayan bir dekorasyon oluşturuyorsanız, daha cesaret isteyen sıra dışı objeler kullanabilirsiniz.

Benzer Haber  Rustik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Ölçüyü kaçırmadığınız ve dar alanları boğmadığınız sürece, kalabalık oluşturmayan yaratıcı fikirlerle dekorasyonunuzu eğlenceli hale getirmeniz mümkün. Hayallerinizi ve yaratıcı tasarımları kullanmak için sadece göz yormayan bir dekorasyon size daha çok cesur kullanım alanı verecektir.

Yorum Yazın