Evinize Yenilik Katacak Halı Modelleri

Halı seçiminizi yapmadan önce evinize yenilik katacak halı modelleri yazımızı okumalısınız… Bir halı dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Hayvan desenli bir halı, el dokuması bir halı veya geometrik detaylara sahip bir halı ile odaya bambaşka bir hava katabilirsiniz. Dekorasyonu tamamen değiştirme gücüne sahip olan halılara göz atmakta fayda var. Yazımızı inceleyerek birbirinden farklı halı modellerine ve dekorasyon ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Evlerin önemli bir parçası olan halıları, nasıl ve neye göre seçeceğiniz kolay olmayabilir. Halı seçmeden önce nasıl bir halı istediğinizi belirlemelisiniz. Yer döşemesi içerisinde kaybolan veya salonun odak noktası haline getirebileceğiniz tarzda bir halı seçmeniz mümkün. Binlerce halı içerisinde kaybolmamak ve kararsız kalmamanız açısından, desenli veya sade gibi seçimlerinizi belirleyebilir, böylelikle diğer modelleri eleyerek, daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Çok hareketli bir salona sade ve düz bir halı, çok sade soft bir odaya ise daha canlı veya desenli bir halı seçmekle işe başlamalısınız. Desenli halı seçecekseniz, yer döşemesinin rengine olan uyumuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Yer döşemesi ile desenli halınızın renkleri arasında kontrast yaratarak, başarılı bir seçim yapabilirsiniz.

Sanat eseri gibi…

Neredeyse duvardaki tablo ile bire bir aynı olan bu halı ile evinize hoş bir hava katmanız mümkün. Geçmiş dönemlerden beri sanat olarak da icra edilen halılara dekorasyonda yer vermeyi ihmal etmeyin.

Bir antilop derisini anımsatan bu halı ile modern bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Son dönemlerde sıkça tercih edilen hayvan motifli halılara mutlaka göz atın.

Tüm merdiveni kaplayan bu halı, ilk bakışta mermer gibi görünüyor. Merdivenlerin ses çıkarmasını engelleme amacıyla kullanılan halılar, apartmanın geneli düşünülerek tercih edilmeli.

Sade bir görünüme sahip bu Fas halısı, odaya hem derinlik hem de huzur katıyor. Bir halının odaya sıcaklık ve derinlik katması oldukça önemlidir. Bu nedenle halı seçiminde bunlara dikkat edebilirsiniz.

Benzer Haber  Evcil Hayvanlar İçin Ev Dekorasyon Fikirleri

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi sanat eseri niteliğindeki halılar ile karşılaşıyoruz. Bu halı ile modern bir ev dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Rustik dekorasyondan hoşlananların ilgisini çekecek olan kareli halılar özellikle ahşap zeminlerin üzerinde göz kamaştırıcı bir görünüm yaratıyor.

Desenli halılardan hoşlanmıyorsanız en sade halı modelleriyle bile harika bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Tüm odayı kaplayan bu bej rengi halı hem beyaz hem de siyah yoğunluğunu azaltarak odaya dengeli bir hava katmanızı sağlayacak.

 

Yorum Yazın