Evlerde Sonbahar Dekorasyonu

Sonbaharın toprak, yağmur kokusunu evlerinize getirecek dekorasyon fikirlerini sizin için derledik. Doğanın mucizevi renk cümbüşünün başladığı sonbaharda evlerde renkleniyor! İşte, içinizi ısıtacak, evlerinize renk katacak sonbahar dekorasyonu örnekleri;

Yağmurlu günler ve sonbahar hüznü geri döndüğüne göre, evinizi de mevsimin sarılı, kahverengili tonlarına göre adapte etme vakti gelmiş demektir. Artık sonbahar renklerine evinizde yer açabilirsiniz.

Evlerde Sonbahar Renkleri

sonbahar-dekorasyonu-emlaklobisi

Giriş kapınıza kızarmış sonbahar yapraklarından bir kapı süsü asabilirsiniz. Bu tarz süsleri kendiniz de yapabilirsiniz. Kuru dallar, kızarmış yapraklar ve kozalaklar size bu tip işlerde yardımcı olacaktır. Evlerinizin içinde ise turuncu, koyu gri, kahverengi, sarı ve kırmızı gibi mevsime özgü renklere daha fazla yer verebilirsiniz. Sırf yastık kılıflarınızda bu renkleri kullanarak ve farklı köşelere renkli battaniyeler atarak bile evinizde çok saha sıcak bir hava yaratabilirsiniz.

Kurumuş Yapraklar İle Dekoratif Tasarımlar

sonbahar-dekorasyonu-emlaklobisi

Kasımpatı, kuru dallar ve yapraklar gibi mevsime uygun bitkilerle dekoratif tasarımlar yapabilirsiniz. İşte size minik bir tüyo: Topladığınız kuru ve taze çiçekleri, kozalakları ve kurumuş dalları biraz da yeşillik ekleyerek, bir kasede ya da vazoda toplayın. Sonra da bu kaseyi veya vazoyu yemek masanızın ya da şöminenizin üstüne yerleştirin. Aynı malzemelerle çelenk şeklinde son derece dekoratif bir kapı süsü de yapabilirsiniz.

Bahçe ve Verandalarda Sonbahar Esintileri…

sonbahar-dekorasyonu-emlaklobisi

randalar ve kış bahçeleri ısıtma imkanı da varsa, sonbaharda güneş yüzünü gösterdiğinde bir fincan kahvenin tadına doyulmadığı mekanlara dönüşür. Bu tip mekanlarda jüt halılar sonbahar dekorasyonunda baş rolü oynar. Bu mekanlara yerleştirebileceğiniz minik ev seraları, sizi doğaya bağlı tutar ve ortama daha sıcak bir atmosfer katar. Ayrıca güneşten uzak bir köşeye yerleştireceğiniz kışlık domates salçası ve reçel kavanozlarını koyabileceğiniz bir tel dolap da mekana keyifli bir görüntü verir.

Benzer Haber  Ada Mutfak Modelleri ve Ada Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Kendinize Ait Bir Köşe Yaratın

sonbahar-dekorasyonu-emlaklobisi

Şimdiye kadar yapmadıysanız, kış aylarında özellikle de pazar günleri gazetenizle ve kahvenizle kurulabileceğiniz keyifli bir köşe yaratmak için kolları sıvayın. Şık bir okuma lambası, ayaklarınızı uzatacağınız rahat bir koltuk ve sıcacık renkleriyle içinizi ısıtacak bir battaniye bunun için yeterli olacaktır.

Mumlar…

sonbahar-dekorasyonu-emlaklobisi

Soğuk kış geceleri için evinizde bir şömineniz olmayabilir. Peki mumlar? Yaşam alanlarınızı yumuşak mum ışıklarıyla aydınlatarak çok daha romantik ve sıcak bir ortam oluşturabilir; tahta mumluklar ve yine şık fenerlerle dekorasyonu dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz.

Sonbahar Dekorasyonu İçin Ev Tekstilleri

sonbahar-dekorasyonu-emlaklobisi

Evlerinize hobilerinize uygun olarak içlerini yünler, kitaplar, dergiler ya da ağaç kabukları ile doldurduğumuz sepetler yerleştirebilirsiniz. Kanepe üzerine atılmış battaniye, sıcak tutan polar, kaşe veya kaşmir şallar, sonbahar renklerine bürünmüş minderler arzu ettiğiniz havayı sağlayacak

 

Yorum Yazın