Evlerin Tadilat Öncesi ve Sonrası

Evlerin tadilat öncesi ve sonrası hepinizi şaşırtacak!  TLC’de yayınlanan Fixer and Upper programından esinlenen Hürriyet emlak, yenilenmiş dış cephelerden çeşitli odaları içeren bir dizi görsel hazırladı. Fixer and Upper programında Chip ve Joanna eski evleri en uygun fiyatla alıp birkaç bin dolar harcayarak harikalar yaratır.

Yukarıdaki görselde hoş bir dizaynı olan evin potansiyelini kullanmak yerine ön cepheden görünen çatı kısmı üçgen hale getirilerek evin merkezi yapısı değiştirildi. Solda olan dış kapı ortaya alındı ve ev daha simetrik oldu. Ana kapı için country tarzı tek yöne açılan ancak 2 küçük uzun penceresi olan bir tasarım hazırlandı.

Ön bahçeye bakan iki pencere Amerikan tarzı ile değiştirildi ve güneşlik için iki tahta panel yerleştirildi. Panellerin renginin koyu seçilmesinin nedeni bir konstrat oluşturmaz. Tadilat öncesi ve sonrası evlerde pek de dikkat edilmeyen veranda da hoş ahşap taban ve korkulukla güçlendirildi.

Eskiden demirden hiç de asil olmayan bir korkuluk vardı ve veranda oldukça küçüktü. Son olarak çevre düzenlemesi de yapıldı.

Oturma Odasında Ahşabın Sıcaklığı…

Evin oturma bölümünde taban ahşapla kaplandı, duvarlara biraz aksesuar yerleştirildi. Mobilyalar eklendi. Mutfak ayrı bir odada bulunuyordu ama açıklık getirmek ve daha ferah bir ortam oluşturmak için duvarlar kaldırılıp açık mutfak yapıldı. Gömme dolap kaldırılıp yerine güzel bir kütüphane konumlandırıldı. Biraz nüans için ise siyah dolap, yemek masasının yanına koyuldu.

Açık mutfağın şıklığı…

Mutfak açık hale getirildikten sonra mutfak dolapları değiştirildi ve ortaya güzel bir ada eklendi. Evin dışı country tarz olduğu için mutfakta da aynı hava korundu ve yemek masasında bank görünümü ile hoş bir görünüme imza atıldı.

Ebeveyn yatak odasında kocaman olan pencere küçültüldü ve daha fazla alan oluşturuldu. Ayrıca minik bir alana sığdırılan banyo ve dışarıda bulunan lavabo söküldü. Simetrik bir duvar örülerek daha geniş bir banyo hazırlandı. Odada daha fazla alanın kalması için yatak daha minimalist tercih edildi. Yatak odasına istiridye koltuklar eklenerek ve banyo aksesuarlarını yerleştirerek oda tamamlandı.

Benzer Haber  Evde Bitkileri Nereye Yerleştirmeliyiz?

Yatak odasına bir de bu yönden bakalım. Zemin parke ile kaplandı, pencereler ahşap hazne ile yerleştirildi. Yatağın arkasına yine country tarza uygun ince ahşap paneller yerleştirildi. Elbette dekorasyon yine aynı tarza uygun pervane lamba ile sonlandırıldı. Abajur yerine tavandan aşağıya sarkan aydınlatma ürünlerinin kullanılması hem daha dinamik bir görünüş sağlarken hem de yerden tasarruf edildi.

Tadilatın nasıl yapılacağını biliyorsanız, tadilat öncesi ve sonrası evler hiç şüphesiz daha yaşanabilir olacaktır. Ancak öncesinde bütçe planlaması yapmayı unutmamalısınız.

Yorum Yazın