Ferahlatıcı ve Modern Ev Dekorasyon Fikirleri

Herkes evinin beğenilmesini ve etkileyici görünmesini ister. Aynı zamanda küçük alanların geniş ve ferah durmasını… Eviniz hepinizi memnun edecek şekilde işlevsel de olmalıdır. Odalar kendimize has zevkleri ve tasarım fikirlerini de yansıtmak zorunda. Evinizde yaptığınız küçük bir değişiklik bile odaların tüm havasını değiştirebilir. Duvar boyalarınızdan aksesuarlara kadar yapılan her değişiklik kendini belli edecektir. İşte ferahlatıcı ve modern ev dekorasyon fikirleri ;

Duvarlarınız İçin Ev Dekorasyon Fikirleri

Değişiklik yapmak, evinizi yenilemek istiyorsanız işe öncelikle duvarlarınızdan başlamalısınız. Salondan yatak odasına, mutfaktan banyoya, çalışma odasından çocuk odasına tüm mekanların duvarlarında kullanabileceğiniz alternatifler mevcut. Sizin için hazırladığımız ev dekorasyon fikirleri ile yaşam alanlarınızın sıradanlığından kurtulup tüm evinizi hareketlendirebilirsiniz. Odanızın duvar kanatlarından sadece birini kullanarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

evdekorasyonfikirleri

Duvarlarınızda açık renk tonları kullanarak evinizin ferah ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

evdekorasyonfikirleri

Üstelik açık renk tonlarındaki duvar boyalarını mutfak ve banyolarınız için de kullanabilirsiniz. Böylece bu alanlar olduğundan daha aydınlık görünecektir.

evdekorasyonfikirleri

Duvar Kağıtları İle Dekorasyon

Bütün duvarlarınızı duvar kağıdı kaplamak yerine tek kanadını kaplarsanız odanıza daha estetik bir görünüm kazandırırsınız. Böylece duvar dekorasyonunuz hem ekonomik hem de şık olacaktır.  İster televizyon ünitesinin olduğu duvar isterseniz farklı bir yer… Önemli olan tek bir odak noktası.

evdekorasyonfikirleri

Televizyonun arkasında kullanılan açık renklerdeki duvar kağıtları da dekorasyon düzeninizi bozmadan, odağınızı dağıtmayacak şekilde hoş bir görünüm vermiş olur.

evdekorasyonfikirleri

Yatak başlığınızın olduğu bölümde duvar kağıdı kullanmak iyi bir fikir olacaktır. Duvar kağıdını tüm duvarlarda kullanıp mekanı boğmak yerine, ferah ve şık bir ambiyans elde edebilirsiniz.

Benzer Haber  Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

evdekorasyonfikirleri

Köşe Rafları İle Ev Dekorasyon Fikirleri

Çalışma odalarında köşe raflar hayat kurtarır. Çalışma masanızı yerleştireceğiniz duvarın tüm köşelerini kullanarak kitaplar için fazladan yer açabilirsiniz. Mutfak ve banyoda ise köşe rafları oldukça verimli alanlar sağlar.

Hem kitap ve eşyalarınız için fazladan yer açmak hem de evinizde atıl alanlar bırakmamak için köşe raflar son derece ideal. Farklı köşe raf modelleri konusunda fikir alabileceğiniz pek çok örnek bulunuyor. Merdiven boşluklarından salona, yatak odalarından çalışma odalarına dek tüm köşeler değerlensin!

Köşe rafları, küçük aksesuarların odadaki dağınıklığını giderir.

evdekorasyonfikirleri

Ayrıca çiçekleriniz için de yer açılmış olur ve odanızda en güzel köşede yerlerini alırlar.

evdekorasyonfikirleri

Mutfakta ise köşe raflarını baharatlıklarınızı, sos şişelerinizi veya bardaklarınızı toplamak için kullanabilirsiniz. Böylece mutfağınızda sizin için daha fazla alan açılmış olur.

evdekorasyonfikirleri

Ekose Aşkı Ev Dekorasyon Fikirleri

Ekose deseninin olduğu aksesuarları, yatak odasından mutfağa, yemek odasından salona tüm ev dekorasyon fikirlerinde kullanabilirsiniz. Ekose deseninin tüm renk tonlarını yaşam alanlarınızda değerlendirerek güçlü ve şık etkiler sağlayabilirsiniz. Ekose desenlerini daha yumuşak tonlarda seçeceğiniz gibi daha güçlü renklere hakim ekose desenlerini sade mobilyalarla tercih edebilirsiniz. Ekose desenlerini siyah beyaz gibi yüksek kontraslı renklerle odak noktası oluşturabilirsiniz. Yatak odanızda kullanacağınız siyah beyaz ekose desenli büyük yastıklar, duvar ve yatak başlığınızla olan uyumu artıracaktır. Ekose kumaşları yatak başlığından berjerlere, sandalyelerden koltuklara dek geniş bir alanda kaplama uygulamalarını kullanabilirsiniz.. Ekose kumaşlarla kaplayacağınız yatak başlığı ya da yemek masanızın sandalyeleri çok hoş duracaktır.

evdekorasyonfikirleri

Ekose desenin ahşap ile birleşimi evinize sıcak bir görünüm katacaktır.

evdekorasyonfikirleri evdekorasyonfikirleri

Koridorunuzdaki Sanat Galerisi

Sanat galerisi oluşturmak için elinizde yeterince resim yoksa, internetten beğendiğiniz resimlerin çıktısını alabilirsiniz. İstediğiniz boyutta ve tarzda çerçeveler seçerek kendi sanat galerinizi oluşturabilirsiniz.

Benzer Haber  Amerikan evleri

evdekorasyonfikirlerievdekorasyonfikirlerievdekorasyonfikirleri

Yorum Yazın