fransiz-tarzi-dekorasyon

Fransız Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?

Rustik dekorasyon sıcak renkleri ve hareketli kumaşları ile ilk bakışta içimizi ısıtmayı başarıyor. Bu stili, Fransız tarzı dekorasyon zarafeti ve ve şıklığı ile birleştirerek hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Farklı akım ve dönemlerden ilham alan Fransız dekorasyonu, hiç çaba sarf edilmemiş gibi doğal görünür. Net kuralların ve çizgilerin olmadığı bu dekorasyon stilinde, ev kişinin tarzına göre şekillenir. Bu nedenle Fransız stili ile dekore edilmiş evler daima sıcak ve huzurlu bir his verir.

Dekorasyon Detayları

Rustik dekorasyonun vazgeçilmezi olan ahşap parçaları Fransız dekorasyonunun asilliği ile birleştirebilirsiniz. Ahşap bir yatak ve hasır heykellerin yanı sıra oymalı bir şömine ve detaylı bir sehpa ile stilleri harmanlayın.

fransiz-tarzi-dekorasyon

Dekorasyonun Önemli Parçası Halılar

Bu banyoda Fransız tarzının hakim olduğunu hepimiz görüyoruz. Ancak rustik esintiler katmak istiyorsanız etnik desenli bir halı kullanabilirsiniz.

fransiz-tarzi-dekorasyon

Duvarlar

Duvar renginiz göz yormayacak açık tonlarda olmalıdır. Daha sonra duvarı Fransız stilinin en büyük yansıması olan varaklı aynalar ve aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.  Evinizde vintage ve modern aksesuarları bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin rustik bir sehpa ve modern sandalyeleri bir araya getirerek sıcak, samimi ve estetik bir ortam yaratabilirsiniz.

dekorasyon

Farklı Kumaşların Birlikte Kullanımı

Rustik dekorasyonda sıkça karşılaştığımız şeylerden biri de farklı desenlerdeki kumaş seçimleridir. Fransız dekorasyonun klasik çizgilerine sahip bu koltuklarda, sıcak renklerin hakim olduğu farklı kumaşları tercih edebilirsiniz.

fransiz-tarzi-dekorasyon

Harmanlanan Stiller İle Fransız Dekorasyon

Fransız dekorasyonunda oymalı mobilyalar, zarif aksesuarlar ve birbiriyle uyum içindeki renk seçimleri dikkat çekiyor. Rustik dekorasyonda karşılaştığımız deri mobilyaları Fransız dekorasyonuna dahil edebilirsiniz.

Benzer Haber  Yılbaşında Dekorasyon İçin Kullanılabilecek Ürünler

fransiz-tarzi-dekorasyon

Kareli Kumaşlar

Rustik dekorasyonda farklı desenlerdeki kumaşların bir arada kullanıldığından bahsetmiştik. Özellikle kareli kumaşlar oldukça sık tercih ediliyor. Fransız dekorasyonunun tüm asaletini taşıyan bu mutfak dolaplarını, kareli kumaşlar ile tamamlayabilirsiniz.

fransiz-tarzi-dekorasyon

Fransız Dekorasyonda Uyumu Yakalamak

Altın detaylara sahip duvar kağıtlarını rustik dekorasyonda görmek mümkün değil. Kırmızı renkli kareli kumaşlarla ise Fransız dekorasyonunda karşılaşamayız. Fakat amacımız iki dekorasyon stili harmanlamaksa hepsini bir arada kullanarak belli bir uyum yakalamayı deneyebiliriz.

Yatak odasında geleneksel bir abajur ve katmanlı yatak örtüleri kullanarak çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fransız stilinin en önemli detayı dantelleri, yatak örtünüzde ve perdenizde kullanabilirsiniz.

fransiz-tarzi-dekorasyon

Yorum Yazın