Genç Kız Odası Dekorasyonu

Genç kız odası dekorasyonu yaparken size yardımcı olabilecek fikirleri derledik. Çocukluktan yetişkinliğe geçiş süreci elbette hem ebeveynler hem de çocukları açısından en sıkıntılı dönemlerden biridir. Asabileşen kız ve erkek çocuklara daha çok alan tanımak onların rahatlamasına destek olur. Kendi kendilerine kalabilecekleri bir oda onları çok mutlu ederek, sakinleşmelerini sağlayacaktır. Ama dekorasyon sonucunda asabi tavırlarla karşılaşmak istemiyorsanız bu odayı tasarlarken onların düşüncelerini sormayı unutmamalısınız. Genç kız odası dekorasyonu için size birtakım önerilerimiz var.   Genç kızınız için tasarlamayı düşündüğünüz odayı tamamıyla boşaltmalısınız. Boş bir oda daha iyi düşünmeye ve doğru kararlar vermeye yönlendirir. İlk yapmanız gereken şey kızınızla beraber renkleri belirlemeye ve hangi mobilyalara ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek.   Renk kombinasyonlarında desenler kullanmalısınız. Her desen genç odasının enerjisini çoğaltacaktır. Çiçek desenleri ve geometrik çizgiler kullanılabilecek desen alternatifleri.

Genç Kız Odası Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar…

Sınavlara hazırlanan, ödevlerine yoğun olarak çalışan bir genç kız için en çok gereksinim duyacağı mobilya çalışma masasıdır. Makyaj masası ise genç bir kız için her sabah ayna karşısında dakikalar harcayan kızınız için olmazsa olmazlardandır. Eğer makyaj masası için yeriniz yoksa bir dolap üzerine ayna yerleştirerek onu da kullanabilirsiniz.   Geniş bir genç odanız varsa tavandan asacağınız salıncak onu çok mutlu edecektir. Üzerinde uzanarak müzik dinleyip kitap okuyabileceği, hayaller kurabileceği bir dinlenme alanı yaratmış olursunuz. Genç odası dizayn ederken nelere ilgi duyduğu sorulmalı ve muhakkak fikir alınmalıdır. Kız ve erkek çocuklar için oda tasarımı yapıyorsanız ilk önce odanın konseptini belirlemelisiniz.

Genç Kız Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Odanın sahibi gencin ilgi alanları, sevdiği renk ve desenler, sanatçılar, futbol ya da spor takımları, kıyafet tarzı gibi faktörleri değerlendirilerek, konsept seçmelisiniz. Odanın metrekaresi de bir diğer önemli unsur. Kardeşi varsa tekli yatak mı kullanılmalı, ranza mı kurulmalı, odanın dekorasyonunun ilk etabında düşünülmelidir. Zemin kaplamaları oda tasarımına uygun olmalı, bilhassa halıfleks kul genç odalarında kullanılmalıdır.  Bilgisayar donanımları, televizyon, Play Station gibi aygıtların ve teknik donanımlarının kullanılması için uygun dolapların yerleştirilmesi gereklidir. Duvar renkleri de uyku getirmeyecek tonlarda olmalı ve gençlerin enerjisini dengelemelidir.

Benzer Haber  Modern Ev Dizaynları

Yorum Yazın