gommedolap

Gömme Dolap Nasıl Olmalı?

Gömme dolap duvarların içine özel olarak yerleştirilen dolap şeklidir. Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bu gömme dolaplar karşımıza birçok model ile çıkmaktadır. Gömmeli dolaplar geniş ve oldukça bölmeli olarak odalarda avantaj sağlamaktadır. Normal gardıroplar oldukça büyük ver geniş olunca çok fazla yer kaplar fakat gömme dolaplar sayesinde yer ve alanda oldukça avantaj sağlanır. Ülkemizde oldukça tercih edilen gömme dolap modellerinin çeşitleri oldukça fazladır.

 gömme dolap

Gömme Dolap Modelleri Nelerdir?

Günümüzde en çok karşılaşılan gömme dolap modeli zebra kapatma modellerdir. Bu modellerdeki yatay çizgiler sayesinde farklı bir hava yaratılarak odanızda bir estetik yaratmanız mümkün. Dolaplarda bulunan zebrayı andıran çizgiler sayesinde odanıza hava alacaktır. Böylece bütün eşyalarınız havalanma imkanına sahip olacaktır. Hem dekorasyon hem de avantajları bakımından en karlı olan gömme dolap çeşidi budur.

Diğer bir gömme dolap çeşidimiz ise klasik gömme dolaplar olmaktadır. Bu gömme dolaplar cam ya da metal gibi her türlü malzemeden yapılabilmektedir. Daha sade bir havaya sahip olan bu model klasik tasarım estetiğini taşımakta olup günümüzde eskiye dönük tarzı ile öne çıkmaktadır. Yani şunu söyleyebiliriz ki klasik dolapları sevmekte olan biri mutlaka bu tarz dolabı severek kullanabilir.

gommedolap

Bir diğer model ise modern dolaplar olmaktadır. Modern dolaplar genelde koyu renkleri ile dikkat çekerler bilindiği üzere koyu renkler tüm odalara uyum sağlayarak oldukça fazla özelliği bulunan dolaplar olmaktadır. Bu dolaplar sayesinde evinizde bulunan tüm gereksiz eşyalardan kurtulabilecek bir düzene sahip olabilirsiniz. Hem şıklık hem de avantaj arıyorsanız bu dolaplar tam size göre.

gommedolap

Özel Tasarım Dolaplar

Bu dolaplarda giyinme odasında rahatlıkla kullanacak bir dolap tasarımı yapılır. Bu tip modeller ise genelde geniş modelleri olmaktadır. İçerisinde bulunan çok fazla bölme sayesinde giyinmek ya da yatak odası eşyaları için kolay bir şekilde kullanılabilirler.

Benzer Haber  2019 Dekorasyon Trendi: Kadife

Karşımıza çıkan diğer modern dolaplar ise özel olarak tasarlanmış olan modellerdir. Yani şunu diyebiliriz ki gömme dolapları evinizin yapısına uygun bir şekilde tasarlanır ve oldukça yararlı bir şekilde kullanılır. Bu alanında karşımıza binlerce model ve biçim çıkmaktadır. Örnek olacak olursa çatı katı bir oda için eğim dikkate alınarak özel bir dolap tasarlanmaktadır. Kısacası odanızın özelliğine göre estetik açıdan oldukça gelişmiş bir dolap ile karşılaşmanız mümkün.

gommedolap

İstediğiniz gömme dolap çeşidi de sade bir model olsun istiyorsanız size tavsiyemiz son zamanlarda üretilmekte olan işleme detaylı sade dolaplar olacaktır. Bu dolaplarda özgün çizgiler ve sadelik sayesinde şıklığı yansıtan dolap modelleri olmaktadır.

Bir sonraki modelimiz ise daha çok tercih ettiği imaj çizgilerin yer aldığı gömme dolap çeşidi olmaktadır. Bu gömme dolaplar genelde odada küçük olarak gözükmekte olup sade ve açık tonlarda olmaktadır. Eğer siz de tarzınızı yaratacak bir gömme dolap çeşidi arıyor iseniz bu mini gömme dolapları size tam olarak uyacaktır daha sonra karşımıza sade dolap çeşitleri çıkmaktadır. Dolap çeşitleri genelde koyu tonlarda yapılmış olmaktadır. Özellikle günümüzde tercih edilen ilk modeller arasında yer alan bu modeller genelde ahşap olarak üretilir. Geleneksel bir havaya da sahip olan bu modeller günümüzde daha çok kırsal alanlarda tercih edilmekte olan bir dolap çeşidi olmaktadır.

gommedolap

Gömme dolap modeli sayesinde evinizin tüm kalabalığından çok ağır bir şekilde kurtulabilecek adeta depolama amacıyla kullanabileceksiniz. Bilindiği gibi kalabalık aileleri tarafından oldukça tercih edilen bu model oldukça avantajlı olmaktadır.

Eğer benim çok eşyam yok küçük bir şey olsa da yeter diyor iseniz karşınıza küçük fonksiyonel dolaplar çıkmaktadır.

Gömme Dolapların Avantajları

Gömme dolaplar genelde az yer kaplaması ile avantajlı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra küçük alanlarda muhteşem bir çözüm olan gömme dolaplar sadece yatak odalarında değil oturma odası mutfak veya balkonlarda da sık sık tercih edilmektedir. Burada önemli olan sizin zevkiniz olmaktadır. Özellikle kullanılmakta olan gömme dolaplar genelde küçük boyutlu olup sık gözlüdür yani içerisine oldukça fazla eşya yerleştirme ile bilinmektedir. Köşe gömme dolaplar genelde odaların köşesinde yer almakta olan oldukça çok rafa sahip olan montajı ise kolay dolap çeşididir. Tek sıkıntısı şudur ki köşede gömme dolapların yerlerinden taşınması mümkün değildir.

Benzer Haber  Duşakabin Modelleri ve Özellikleri

gommedolap

 

Yatak odalarında kullanılmakta olan gömme dolaplar genelde tavana kadar uzanarak oldukça eşya alma potansiyeli gösterirler. Bu nedenle evinizdeki gereksiz tüm eşyalarını buraya koyabilirsiniz. Özellikle kıyafet odalarında tercih edilmekte olan gömme dolaplar sayesinde her gözde gizlemek İstediğiniz tüm eşyaları saklamanız mümkün olacaktır.

Bu gömme dolaplar gardıroplara oranla daha kaliteli ve daha garantili olmakta olup sizlere daha uzun ömür ve kullanış sağlamaktadırlar. Genelde gömme dolaplarda bulunan şeyler şunlardır; sepet bölümleri, farklı boyutlarda bulunan raflar, çekmeceler, askılar, organizatörler ve hidrolik asansörlerdir.

Yorum Yazın