Göz Alıcı 6 Ahşap Ev Modeli

Dekorasyon ve tasarım dünyasındaki her geçen gün artan tarz ve materyal çeşitliliği sadece ‘ahşap ev’ ifadesini kullanmayı yetersiz kılabilmekte. Zira hangi ağaçtan üretilen ahşaptan bahsettiğimiz sorulabilir. Elbette ağacın türüne rengi de değişik olacak ya da ahşap farklı renklere boyanabilecektir fakat cilalama durumu nasıl olacak gibi birçok soru ortaya çıkmaktadır. Kısacası ahşap ev tasarımı konusu dışarıdan göründüğü kadar kolay bir konu değildir. Göz alıcı 6 ahşap ev modeli yazımızı okuyarak ahşap evlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Ormanın İçinde Gösterişli Bir Ahşap Ev

ahsapev

Ormanın içindeki bu ahşap ev Ukrayna’da yer alıyor. Teras kısmı da ev gibi ahşaptan tasarlanmış. Ukrayna’nın soğuk kış gecelerinde ısı ve ışık kaynağı olması için yapılan ocak gibi bir ayrıntı da terasa hoş bir görünüm kazandırmış.

Dört Mevsim Keyif

ahsapev

Yeşillikler içindeki bu ev ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alıyor. Rustik tarzdaki bu ev geniş bir alan kaplıyor. Avantajı ise hem kışlık hem de yazlık olarak kullanılabilmesi.

Yüksek Tavanlı Ahşap Ev

ahsapev

Yüksek tavanlı yapısıyla dikkat çeken bu ahşap ev Birleşik Krallık’ta tasarlanmış. Evin atmosferine ferahlık veren bu durum, açık renk ahşap kullanımıyla desteklenmiş. Romantik kış geceleri için bir şöminesi ve oldukça büyük ebatlarda ve yine ahşaptan dev bir sehpası da düşünülmüş.

Japon Tasarımı Ahşap Evler

ahsapev

Dwarf isimli Japon firmasına ait bir tasarıma sahip olan bu ahşap ev modern görüntüsü ve çizgileriyle gözleri okşuyor. Japonların iç mimaride ahşabı ne kadar bol kullandıkları herkesin malumu.

Yakın zamanda Japon tarzının Türk tasarım tüketicisi arasında da popüler olacağını söylemek hiç de yanlış bir tahmin olmayacaktır.

Benzer Haber  En Kötü Mimari Yapılar

Sıradışı Tasarımıyla Ahşap Evler

ahsapev

Bu çok ilginç tasarım da yine Birleşik Krallık’tan. Küçük ama deniz kenarında ya da manzarası güzel bir alanınız varsa ideal seçeneklerden birini oluşturan bu ev eskitilmiş ahşaptan dış görüntüsüyle farklılık ve yeniliklere açık olan, değişimden korkmayan, farklı bir tarz yakalamak isteyen kişilere hitap ediyor.

Ahşap Ev İçin Mütevazi Çözümler

ahsapev

Evden ziyade bir kulübe olan bu yapı şık görüntüsü, estetik duruşu ve modern çizgileriyle dikkat çekiyor. Bu yapı ise Almanya’da bulunuyor. Daha çok yaz mevsimi için, büyük bir bahçe ya da bir araziye konumlandırılabilecek bu ev , her şeye rağmen açık bir oturma odasını barındrabilecek kadar büyük.

Yorum Yazın