Hafta Sonu Temizliği İçin Püf Noktalar

Hafta sonu temizliği için püf noktalar! Tüm hafta çalışan kişiler için hafta içi temizlik yapmak pek mümkün olmuyor. Haliyle rahat bir uyku çekeceğiniz, en önemli dinlenme alanınız olan yatak odanız ve eviniz biraz kontrolden çıkacak. Zaman içerisinde gereksiz eşyaların yer edindiği, kıyafet ve ayakkabıların oraya buraya saçıldığı ve son derece huzursuz bir ortama dönüşen yatak odanızı, size vereceğimiz pratik yatak odası düzeni ipuçları ile kolaylıkla ferah bir hale getireceksiniz.

Detaylarda boğulmadan, temiz ve ferah bir yatak odası fikri cazip geliyorsa yapmanız gerekenler oldukça basit. Fazlalıklardan kurtulup doğru ürünleri seçmek hem odanızda yer açacak, hem de uzun vadede odanızın sürekli dağılmasını engelleyecek.

Dağınıklığı toplamakla işe başlayın

haftasonu-temizligi-emlaklobisi

Yeni bir yatak odası düzeni için çalışma alanınızı tüm fazlalıklardan arındırın. Benzer eşyaları gruplandırarak toparlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Giysiler bir sepete, kitap ve dergiler bir kutuya, ayakkabılar başka bir kutuya. Yer açıldıkça daha rahat hareket ettiğinizi görecek ve düzenleme konusunda daha hevesli olacaksınız.

Kirli ve temizleri ayırın; kitap, dergi ve ayakkabıları olması gereken yerlere yerleştirin, çantaları asın. Gereksiz tüm dekoratif eşyalardan kurtulun. Tüm eşyaların ortadan kalktığını görmek yeni düzen fikirleri için size daha çok yardımcı olacaktır. Kullanmadığınız, uzun süre yer kaplamaktan başka bir işe yaramayan giysi ve eşyalarınızı ayırın. Sık kullandığınız eşyalarınızı ise kolay ulaşılabilir alanlara yerleştirin.

Yatak odası düzeni temizlikle başlar

haftasonu-temizligi-emlaklobisi

Tüm fazlalıklardan kurtulduğunuza göre şimdi temizlik zamanı. Yatağınızın nevresimlerini değiştirin. Yenilerini sermeden önce odadaki tüm eşyaların tozunu alın. Halıyı süpürdükten sonra mümkünse kaldırın, tüm zemini temizleyin. Bu sırada odayı havalandırmayı unutmayın. Yatağın altını temizlemeyi ihmal etmeyin!

Ayna ve cam gibi parlak yüzeyleri parlatın. Belirli aralıklarla dolap içlerini ve çekmece raflarını temizleyin. Temizlik bittikten sonra en sevdiğiniz nevresimleri serin. Yastık ve minder kılıflarını yenileriyle değiştirdikten sonra bunları güzelce kabartın. İşte şimdi rahat bir uyku için yatağınız hazır…

Benzer Haber  Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Küçük detayları sona bırakın

haftasonu-temizligi-emlaklobisi

Tüm dağınıklıktan kurtulduğunuza ve temiz bir odaya kavuştuğunuza göre ince detaylarla odanızı dilediğinizce hareketlendirin. Dekoratif aksesuarlar, her zamankinden farklı tercih edeceğiniz kimi aydınlatma ürünleri odanızda bambaşka bir hava yakalamanıza yardımcı olacak. Burada önemli olan nokta, odanızı kalabalık ve dağınık gösterecek detaylardan uzak durmak.

Makyaj masasındaki tüm parfüm ve kozmetik ürünleri yeniden düzenleyin. Bu ürünler için tercih edeceğiniz düzenleyiciler masa üzerindeki dağınık görünümü engelleyecek, masa üstünde yer açacak. Çekmece düzenleyici ürünler ise aradığınız eşyaları zorlanmadan bulmanıza yardımcı olacak.

Yorum Yazın