ilgincdekorasyonlar

İlginç Dekorasyonlar

Evinizin havasını İlginç dekorasyonlar ile değiştirebilirsiniz. Evlerimizdeki yaşam alanlarımızı dekore ederken hepimiz genellikle sıradanlıktan kaçmak ve ilginç dekorasyonlar üretmek için uğraşıyoruz. Elbette sıradan ve tekdüze olmayan tasarım fikirleri evlerimize ve odalarımıza modern bir hava katıyor. Üstelik kişisel özelliklerimizi de bu ezber bozan, sıra dışı tasarım ve uygulamalar sayesinde yaşam alanlarımıza yansıtabiliyoruz. Elbette hepimizin bildiği gibi sıra dışı olmakla abartılı olmak arasında da ince bir çizgi var ve bu çizgi dekorasyon, iç mimari uygulamaları için de geçerli.

Dekorasyonda sıra dışı ve ilginç dekorasyonlar evlerinize ışık katacak ve onları hareketlendirecek. Bu tasarım uygulamalarının ilginç oldukları kadar da göze batmayan bir sadeliğe sahip olmaları gerekiyor. Aksi halde absürt tasarım uygulamalarına dönüşebilir ve mekanı güzelleştirmek ve daha da şık bir hale getirmek yerine tüm tasarımın odağını kendilerine kaydırabilir ve hatta bazı durumlarda mekânı komik bir hale bile sokabilirler.

Alan Yaratan Tasarım

alancogaltma

Küçük evlerde, stüdyo dairelerde ya da az odalı evlerde uygulanabilecek ilginç ve bir o kadar da estetik ve fonksiyonel tasarım fikriyle karşı karşıyayız. Loft tarzı yüksek tavanlı ama tek odalı mekanlarda uygulanabilecek bu tasarım fikri hem oda sayısını arttırıyor hem de mekanı boğmadan alanı çoğaltıyor ve ferahlatıyor.

Duvara Monte Edilen Baharatlık

baharatlik

 

Mutfaklarda en çok yer kaplayan ve nereye koyacağımızı bilemediğimiz şeyler baharat kavanozlarıdır. Hem ilginç hem de işlevsel tasarım fikirlerinden biri olan mutfak dolaplarına monte edilebilen bu baharat rafları. Mutfak dolaplarını ya da büyük rafları işgal etmeden dolaplara ekleyebileceğiniz bu yer kaplamayan baharatlık raflar hem estetik açıdan istediğiniz renklerde ve farklı tasarımlarla mutfağınızı güzelleştirecek hem de baharatların her zaman tezgâhınızda kalabalık yaratmadan ortadan kalkmış olacak.

Benzer Haber  Ev Dekorasyonunda Parke Seçimi

Modern Yer Yatağı

yeryatagi

Yer yatağında uyuma keyfinin bir başka olduğunu çoğumuz biliyoruz. Eskilerden kalan yer yatağı konseptini modern dekorasyon anlayışlarıyla birleştirmek artık mümkün. Üstelik çok da basit ve ucuz yöntemlerle. Ahşap taşıma paletlerinden yenilenip birleştirilerek yapılabilecek olan bu yer yatağı ünitesi, yatak başından baza öğesine kadar modern bir yatak odası oluşturmak için ideal bir ürün.

İlginç Dekorasyonlar Lavabo Ünitesi

lavabounitesi

Siyahın, özellikle de mat siyahın banyo ve tuvalet tasarımlarında kullanılması pek yaygın bir iç mimari uygulaması değil elbette. Ama bu banyoda asıl ilgi çekici olan unsur lavabo ünitesinin şekli ve dokusu.İlginç dekorasyonlar olarak banyonuzda bu tasarıma yer verebilirsiniz. Bir varil gibi silindirik bir şekilde uzanan lavabonun şimdiye kadar gördüğümüz tüm lavabolardan farklı bir havası olduğu kesin. Bu yarattığı atmosfer de renk seçimiyle birleşerek öne çıkan bir dekorasyon ve tasarım yaratmayı başarıyor.

 

Yorum Yazın