İlham Alabileceğiniz Mermer Sehpa Dekorasyonları

Sehpalar oturma odalarının vazgeçilmez tamamlayııcılarıdır. Orta sehpa veya  kahve sehpası olarak kullanılır. Bu sehpaların yapımında mermer, ahşap, cam gibi birçok farklı tasarım malzemesi kullanılabilir. Ancak mermer sehpa günümüzde en çok dikkat çeken ve en çok kullanılan sehpa modellerindendir. Ağır duruşu, her dekorasyona uyum sağlayan tasarımıyla birçok kişinin tercihidir. Mermer sehpa modelleri daha çok orta sehpa olarak kullanılır. Mermer sehpa modelleri yaşam alanlarının stilini göz alıcı seviyeye taşır. İşte, ilham alabileceğiniz mermer sehpa dekorasyonları;

Mermer Sehpanın Masa Olarak Kullanımı

mermer-sehpa-emlaklobisi

Mermer yüzyıllardır oldukça özel kabul edilen değerli bir taştır. Geçmiş dönemlerde kraliyet ile bağdaştırılan bu taş, özellikle büyük kraliyet sofralarının düzenlendiği masalarda kullanılırdı. Mermer her parçasının kendine has olması ile hiçbir tasarımın birbirine benzemediği çok özel bir taş olarak dekorasyonda farklılık arayanların dikkatini çekiyor. Mermerin dekorasyonda kullanımı geçmiş dönemlere dayansa da bu malzemenin çok değerli, ağır ve taşıma zorluğu yerini cam, ahşap ya da metal gibi materyallere bırakmasına neden olmuştur.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte mermer kullanımında kolaylıklar meydana geldiği için bu eşsiz taş mükemmel bir geri dönüş yaparak artık ahşap, cam ya da metal ile birlikte doğadan gelen dikkat çekici tasarımların ön plana çıkmasına yardımcı oluyor.

Mermer Orta Sehpaların Dekorasyonu

mermer-sehpa-emlaklobisi

Mermer, malzeme olarak tamamen özgün ve özel olduğu için her parçanın eşsiz olmasını sağlar. Aynı mermer ocağından çıkarılan parçalar bile renk ve damar olarak benzer olsa da; damarların şekli ve mermerin üzerinde oluşturduğu desenler tamamen farklıdır. Bu nedenle birbirinin tıpa tıp aynısı iki mermer orta sehpa tasarımı bulmak neredeyse imkansızdır demek mümkün. Ancak çeşitli işleme yöntemleri ile mermerler tek bir renge sahip olacak şekilde özel işlemlerden geçirilebilir.

Benzer Haber  İskandinav Dekorasyon

Düz beyaz, siyah ya da gri renktedamarları gözükmeyen mermerler ile tasarlanan parçalar benzerlik gösterirler. Bu durumda tercih tamamen dekorasyonu yapan kişinin olduğu için özgünlük tercihi değişebilir.

Mermer sehpa oturma odasında orta sehpa olarak kullanıldığında, oturma odanıza şık bir hava katacaktır. İster sade mobilyalar ister klasik, avangarde mobilyalar ile dekore edin, her tasarımda estetik bir görünüm kazandıracaktır.

mermer-sehpa-emlaklobisi

Doğal Malzemelerin Mermer İle Uyumu

Mermer ile birlikte doğal malzemelerin kullanılması son dönemlerin en yaygın trendleri arasında yer alıyor. Ahşap, metal ve cam ile birlikte kullanılan mermer hem göz alıcı hem de doğal bir dekorasyon elde etmeye yardımcı oluyor. Daha doğal bir görünüm elde etmek için mermerin ana hatlarının yani damarlarının özel işlemlerle değiştirilmediği; isteğe göre cilalanarak daha hoş bir görünüm elde edilen mermer orta sehpa modelleri oturma alanlarının odak noktası olmayı başarıyor.

Ä°lgili resim

Yorum Yazın