mutfakdekorasyon

İlham Veren Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon ile alakalı olarak minik detayları önemsemek daha iyi sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlar. Mutfaklarda kullanılacak olan mobilyalar modern, güzel ya da eski olabilir. Her tarzda da mutfaklarınızda yapacağınız minik değişiklikler iç açıcı, güzel görünümlü ve ferah ortamların yaratılmasına olanak sağlar. Mutfaklar insanların yaşamlarının çoğunluğunu geçirdiği yerler içinde bulunur. Bundan kaynaklı olarak da şık, rahat, kullanışlı, gösterişli, canlı ve eğlenceli olsun istenir. Mutfaklar ve mutfaklarda kullanılan her türlü mobilyalar sabah kahvaltısında, öğle yemeğinde ve akşam yemeğinde insanların kullandığı ürünler arasında yer alır. Mutfak dekorasyon fikirlerinde küçük detaylara önem verirseniz daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

mutfakdekorasyon

Mutfak Dekorasyon Öncesi Hazırlık

Genelde mutfaklarımız kalabalık ve karışık bir görünüme sahiptir. Öncelikle mutfağınızdaki kalabalık oluşturan gereksiz objeleri kaldırabilirsiniz. Dekorasyon yapacağız, süsleyeceğiniz bölgeleri tespit ettikten sonra mutfağınıza renk getirecek ama karışık bir görünüm vermeyecek aksesuarlarla o bölgeleri süsleyebilirsiniz.

Mutfakta Dağıtmayı Sevenlere Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklarını dağıtmayı sevenlere harika önerilerimiz var. Dağınık mutfaklara dekorasyon fikirleri ile artık mutfaklarınız düzenli  ve temiz görünecek.

Açık bir mutfak alanına sahipseniz, dağınıklık konusunda daha fazla avantaja sahip olursunuz. Sofradan mutfağa gelen bulaşıkları da tezgahın arkasında gizleyebilirsiniz. Böylece aniden gelen misafirleriniz bulaşıklarınızı görmeyecektir. Eğer tüm dağınıklığı saklamak istiyorsanız, tezgahı ya da mutfak adasını blok bir görünüm oluşturacak şekilde kurgulayabilirsiniz. Yüksek bloklu tezgah, pişirme ve hazırlık aşamasında da dağınıklığı gizleyecektir.

mutfakdekorasyon

Eğer mutfağınız izin veriyorsa, iki lavabo organize edebilirsiniz. Bir lavaboyu bulaşıklar için ayırmış, diğerini de yemek hazırlamak için kullanabilirsiniz. Geniş lavabolar hem görünüm açısından hem de kullanışlı olmasıyla avantajlıdır.

Benzer Haber  Köy Evi Yenileme

mutfakdekorasyon

Mutfakta depolama alanları, kapaklı dolaplar da hayatınızı kurtaracak ürünlerdendir. Dağınıklığı saklayacağı gibi baharatlık, soslar gibi tezgah üzerindeki alanı kapatan eşyaları saklamanız için idealdir.

mutfakdekorasyon

Mutfak Dekorasyon İçin Renk Trendleri

Klasik mutfaklardan vazgeçemeyen ama trendleri evinde uygulamayı sevenler, parlak beyazların yanına geçmişte çok kullanılmayan mavi, sarı ve pembenin pastel ve yumuşak tonlarını ekliyor.

Deniz mavisi, gökyüzü mavisi… Hangi maviyi seçiyorsanız şanslısınız. Renk paletinin süt mavisinden koyu laciverte kadar olan tüm tonları mutfaklarda yer alabiliyor. Özellikle doğal bejler ve altın renkleriyle yan yana getirildiğinde hem elegan hem çarpıcı bir stil sergiliyor. Altın rengi seçilen armatürler ise ışıltısıyla göz dolduruyor.

mutfakdekorasyon

Açık Rafların Mutfak Dekorasyonunda Önemi

Artık mutfaklarda her şeyi kapalı dolapların ardına saklamanız gerekmeyecek. Dekoratif farklı objeler eklemeksizin, mutfak eşyalarınızı dekoratif obje olarak kullanma olasılığınız doğuyor. Açık raf sistemleri, mutfaklarda işleri kolaylaştırırken, eşyaları takım kullanma zorunluluğuna da son veriyor. Rengarenk tabaklar, farklı form ve renklerdeki bardaklar, bakır tencere ve tavalar işlevsellikleriyle olduğu kadar görünümleriyle de mutfak dekorasyonunuza hizmet ediyor.

Açık raflarda sergilenen bir başka öğe ise yeşil bitkiler. Mutfağın havasına organik bir dokunuş katan yeşillikler; fesleğen, nane gibi yenebilir bitkilerden seçilerek kokusu, görüntüsü ve tadıyla pek çok işi aynı anda görebiliyor.

mutfakdekorasyon

Aydınlatmalar

Mutfaklarda aydınlatma yine önemli bir ayrıntıdır.Çok iyi planlanması gerekir.Tavan yüksekliği,metrekaresi,pencere sayısı,içeri giren gün ışığının yeterli olup olmadığı iyi hesaplanarak tercihler buna göre  yapılmalıdır.Genel tavan sarkıtları yeterli olmayan mutfaklarda , destek olarak spot aydınlatmalar kullanmak gerekir.Özellikle yemek yaparken son derece kolaylık sağlayan spot aydınlatmalar, genel aydınlatmaya büyük destek verirken mutfağınızda lokal olarak kullanmanızı da sağlar.Dolap altlarında kullanılan led şerit aydınlatma türleri,tezgah altı led şerit aydınlatma türleri,yemek masası üzerine konumlanan  hareketli, ayarlanabilir  sarkıt aydınlatmalar, duvar aplikleri yine mutfağımızda  aydınlatma görevini yaparken konfor ve estetik algımıza aynı zamanda hizmet eder.

Benzer Haber  Cam Balkon Modelleri

mutfakdekorasyon

Yorum Yazın