Karavan Mobil Evlere Bayılacaksınız!

Rahat yaşamak için her şeyin içinde olduğu bu karavan mobil evler ile nerede yaşamak istiyorsanız oraya kolayca gidebilirsiniz! Hem şirin, hem şık hem de fonksiyonel olan bu karavan mobil evler görenleri hayran bırakıyor. İşte, bu mükemmel evler ve özellikleri:

Bu evler sadece taşınabilirlik özelliğinden değil,  yapılaşma izni olmayan arazilerde de kolaylıkla kullanılabilir olması nedeniyle ünlü. Temel barınma ihtiyacını karşılayabilecek harika birer çözüm olmalarıyla da öne çıkıyorlar. Hepsi de son derece kullanışlı ve pratik olan, estetik ve şıklıktan da hiç taviz vermeyen bu ilginç hem karavan hem mobil evler…

Küçük ve şirin ahşap mobil ev…

karavan-emlaklobisi

Mobil evler aslında bizim anladığımız şekilde taşınabilir değiller. Daha doğrusu bir evin mobil olarak nitelendirilmesi için kolaylıkla ve hızla hareket edebilir olması gerekmiyor. Mobil evlerin esas belirleyici özellikleri, bulundukları yere kurulu olarak kamyon ve benzeri bir araçla getirilmeleri ve gerektiği takdirde yine bir araçla başka bir yere zorlanmadan taşınabilmeleri.

Yalnız yaşayanlar için mükemmel tercih!

Otoyollarda seyahat eden tırların zaman zaman devasa boyutlarda kargolar taşıdıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur. Ancak bir tır ya da kamyonda taşınabilecek maksimum ağırlık ve büyüklükler karayolları idaresinin denetimindedir. Mobil evler de bu maksimum boyutlar gözetilerek imal edilir ve böylece nakil esnasında herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçilmiş olur.

Dayanıklı, pratik ve şık…

Maliyeti 20 bin TL’nin altında olan bu mobil ev, 30 metrekare alanıyla bir ya da iki kişi için oldukça yeterli bir yaşam alanı sunuyor. Betopan duvarları, çift camlı ve demirli pvc pencereleri ve çelik kapısıyla dört mevsim ve her bölge için ideal olan bu mobil ev bu alanda bir yatırım düşünenler için cazip bir seçenek.

Benzer Haber  Fransız Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?

Issızlığın ortasında

Mobil evler ilk bakışta bir tür karavanı andırsa ve böyle bir yaşam tarzını hatırlatsa da aslında çok çeşitli ihtiyaçlara yanıt verebilmekteler. Büyük bir ev yaptırmak için izin almanın mümkün olmadığı arazinizi yazlık olarak değerlendirmekten tutun da geçici süreli hizmet verecek bir şantiyeye kadar mobil evleri pek çok farklı amaçla kullanmak mümkündür. Dilerseniz ve yeterince ıssız bir yer bulabilirseniz mobil evinizi yalnızca kafa dinlemek için de kullanabilirsiniz elbette.

Estetik görünen iç mekanlar

Mobil evlerin iç mekânları prensip olarak az alanda çok işlev ilkesine göre düzenlense de, estetik özellikleri ve barındırdığı eşya yelpazesi kullanıcı ihtiyaçlarına göre değişiyor. Ancak hemen hepsinin iç mekânları oldukça şık.

Modern mimari

Mobil evleri pek çok farklı tarzda bulmak mümkün. Modern mimarinin en son ürünlerinden birine sahip olmak istiyorsanız bu da seçenekleriniz arasında mevcut.

Yorum Yazın