Kedi Evi Nasıl Yapılır?

Kedi Evi Nasıl Yapılır?

Kedi evi ya da kedi yuvası yapımı hem basit hem de oldukça işlevseldir. İhtiyacınız olacak malzemeleri bir liste halinde hazırlayarak birkaç saat içinde size ait bir kedi evi yaratabilirsiniz. Yapacağınız bu kedi evini kendi evinizde ya da sokak hayvanları için kullanabilirsiniz.

Kedi Evi Malzemeleri

Malzemeleri satın almak için yüksek meblağlar harcamanıza gerek kalmadan kendi kedi evinizi yaratabilirsiniz. Size yakın marketlerden koli isteyebilir veya kırtasiyelerden kalın mukavvalar satın alabilirsiniz. Kedi evi yapımında en maliyetli malzeme zımba makinesidir. İşte kedi evi veya kedi yuvası için malzemeler:

  • Karton koli veya karton mukavva
  • Eski yastık veya minder
  • Zımba makinesi ve zımba teli
  • Nalyon poşet
  • Eski tişört veya kumaş

Nasıl Yapılır?

Ev yapımı için koli bulmanız işinizi kolaylaştırmanın bir yoludur. Kolinin köşelerini zımbalayarak daha güçlü hale getirebilirsiniz. Kolinizi güçlendirdikten sonra kedilerin, kedi evine girebilmesi için maket bıçağı ile kolinin ortasına bir delik açabilirsiniz. Açtığınız deliğin etrafını eski bir tişört veya kumaş parçası ile kaplamanız gerekiyor. Nalyon poşet veya çöp torbası ile kedi evinin dışını tamamen kaplayarak kötü hava şartlarına dayanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kedi evinin şiddetli rüzgarda uçup gitmemesi için bir ağırlığa da ihtiyacı olacak. Kedi evinin zeminini ahşap bir parça ile güçlendirerek bu ağırlığı sağlayabilirsiniz. İçerisine de minder yerleştirdiğinizde kedileriniz için konforlu bir ev yaratmış olacaksınız.

Kedi yatağı çeşitleri arasında rağbet gören yataklardan biri, simit kedi yatağı modeli oluyor. Simit şeklinde yayvan ve geniş olan kedi yatağı, hem kediler hem de köpekler için kullanılabiliyor. Üzeri polar, içi yumuşacık elyaf olan simit kedi yatağı modelleri, kedilerin çok rahat bir şekilde yayılabilmelerini, yumuşak simit içine girerek kedi yatağı şeklini almalarını ve kendilerini sıcak ve güvende hissetmelerini sağlıyor. Farklı renklerde tercih edilebilen simit kedi yatağı modelleri, genellikle 48 cm. genişliğinde oluyor.

Benzer Haber  İlham Veren Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Yorum Yazın