Kedi Evi Nasıl Yapılır?

Kedi Evi Nasıl Yapılır? Her mevsim barınacak bir yere ihtiyaç duyan sokak hayvanları için çok basit biçimde yuva yapabilirsiniz. Biraz zaman ayırarak minimum maliyetle kedi evi nasıl yapılır sizin için açıkladık.

Orta boy karton,

2-3 kare ya da dikdörtgen strafor

Maket bıçağı

Koli bandı (su geçirmeyen sağlam)

Önce kutunun bir kısmına kapı yapın. Kutunun ölçüsüne göre straforları keserek dış yüzeyi bu şekilde kaplayın ve bantlarla tutturun. Kapı için açılan kısmı da straforlarla kaplayarak iyice sağlamlaştırın. İsterseniz çöp poşetiyle dayanıklılığı arttırabilirsiniz.

kedi evi nasıl yapılır ile ilgili görsel sonucu

Kalıcı Kedi Evi

Kontroplak kullanarak kalıcı kedi evleri yapabilirsiniz. Ancak bunun için biraz yetenek ve beceri gerekecektir. Önce bir iskelet oluşturup temel atarak sonrasında kapı ve sağlamlaştırılan alanlar yapabilirsiniz. Bunun için elektrikli testere ve çiviler de gerekeceği için profesyonel bir beceri gerektiren bir iş yapacağınızı unutmamalısınız. Özellikle ölçülü kesimler gerekeceği için metre, bir yardımcı kişi ve ekstra malzemeler gerekecektir.

kedi evi nasıl yapılır Kontrplak ile ilgili görsel sonucu

Çocuklarla Etkinlik İçin En İyi Seçenek

Pembe ve mavi renklerdeki straforları bilmeyen yoktur. Hem ucuz hem de yalıtım sağlayan bu malzeme çocuklarla etkinlik yapmak isteyen herkes için kurtarıcı olmaktadır. Maket bıçağı ve iyi bir koli bandı bu straforları kedi evine dönüştürmenizi sağlayabilir. Çocuklarınız da size yardım ederek bu konuda başarılı sonuçlar almanızı sağlayabilirler. Çocuklarla kedi evi yapımı için keyifli bir aktiviteye kucak açma imkanı sunan kedi evi yapımı ile herkes bir iyilik yaparak sokakta canlıları da düşündüğünü gösterebilir. Birçok yerden kolayca temin edilen straforlarla rengarenk kedi evleri yapabilirsiniz. İsterseniz evinizdeki kedi için de böyle bir ev yapabilirsiniz.

Kumaşlarla kaplanan straforlar her şekle uygun kesilebildiği için istenilen şekilde kedi evi yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacağınız kedi evleriyle dekorasyonda mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Benzer Haber  Güzel Mutfak Tasarımları

kedi evi nasıl yapılır çocuklarla ile ilgili görsel sonucu

Kumaş Kaplamalı Kedi Evi

Kumaş Kaplamalı Kedi Evi ile ilgili görsel sonucu

Silikon tabancası ve kumaş yardımıyla kedi evinizin daha yumuş olmasını sağlayabilirsiniz. Islanma riski nedeniyle evdeki kedilere yapabileceğiniz kedi evleri için, köpükle aynı şekilde keseceğiniz kumaşı silikon yardımıyla köpüğe yapıştırarak kullanabilirsiniz. Strafordan kedi evi yapımı herkesin bir kere denemesi gereken etkinlikler arasındadır. Ayrıca dışardaki dostlarımıza da yardımcı olmuş olursunuz.

Yorum Yazın