kendinyapdekorasyonfikirleri

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Kendin yap dekorasyon fikirleri ile evinizi kendi zevkinize göre çok fazla harcama yapmadan dekore edebilirsiniz. Masalardan koltuklara, aydınlatmalardan sandalyelere kadar pek çok mobilya ve aksesuarı evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Son zamanlarda yükselişe geçen “Kendin Yap” modası, sosyal medyada da oldukça konuşuluyor. Siz de evinize kişisel dokunuşlar eklemek istiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Son zamanlarda çok popüler olan “Do It Yourself” Türkçesiyle “Kendin Yap” akımı, gerçekten de atılacak, işe yaramaz eşyalardan ya da birbirinden farklı araç gereçlerin amacının dışında farklı farklı yerlerde kullanılmasıyla evinize farklı bir hava katıyor. Kendin yap dekorasyon fikirleriyle duvarlarınız, evinizin çeşitli birçok yeri sizin elinizden çıkmış çok tatlı eşyalarla renkleniyor.

Kendin Yap Projesi Kanepe

kendinyapdekorasyonfikirleri

Yeni bir kanepe satın almayı mı düşünüyorsunuz? Yeni bir kanepe için belli bir miktarı önce gözden sonrasında ise cüzdanınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bunun yerine bir hafta sonunuzu ayırarak kendi kanepenizi kendiniz yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; sunta, vida, matkap ve renkli minderler olacak.

Sehpa

kendinyapdekorasyonfikirleri

Koltukların kenarına veya karşısına koymak için küçük kahve sehpalarına ihtiyaç duyuyoruz. Sokakta bulduğunuz bir mermer sütunu, demir çubuk ve daire şeklindeki bir mermer ile oldukça güzel bir sehpaya çevirebilirsiniz.

Yatak Başlığı Dekorasyon Fikirleri

kendinyapdekorasyonfikirleri

Satın aldığınız yatağınızın başlığı yoksa ve artık başlıklı bir yatağa ihtiyaç duyuyorsanız endişelenmenize gerek yok. Ahşap paleti yatağın başına ekleyerek yatağınız için basit bir başlık yapabilirsiniz. Bu ahşap paleti renkli kumaşlar veya yumuşak bir minderle kaplayarak da farklı bir çalışmaya imza atabilirsiniz.

Boru Raflarından Kitaplık

kendinyapdekorasyonfikirleri

İlk bakışta zor ve kafa karıştırıcı gibi görünse de borular yardımı ile kitaplık inşa etmek oldukça kolay. Koyu renkli ahşap rafları boruların geçebileceği şekilde delerek işe başlayabilirsiniz. Tabi ki renk seçimi tamamen sizin elinizde. Bu işlemi açık renkli malzemeler ile de yapabilirsiniz.

Benzer Haber  En İyi Kedi Evleri

‘Kendin Yap’ Sandalye

kendinyapdekorasyonfikirleri

Doğal malzemeler ile çok şık görünen basit bir sandalyeye sahip olabilirsiniz. Bohem dekorasyon için harika bir parça olacak olan bu sandalyeyi birkaç ahşap boruyu birleştirerek elde edebilirsiniz. Üzerineyse deri görünümlü minder yerleştirerek tamamlayabilirsiniz.

Orta Sehpa

dekorasyonfikirleri

Artık kullanmadığınız yatak başlığını eski sehpanızın üzerine yerleştirerek yepyeni bir orta sehpaya kavuşabilirsiniz. Eşyalarınızı çöpe atmadan önce mutlaka elinizdeki alternatifleri değerlendirin.

Yorum Yazın