Kendin Yap Ev Dekorasyonu Önerileri

Evinizin dekorasyonunda kendin yap ev dekorasyon önerileri ile evinizi özgünleştirebilmeniz için size özel dekorasyon malzemeleri oluşturmanızı sağlayacağız. Ekonomik şekilde yapabileceğiniz çok sayıda öneri sayesinde, evinizde özgün bir hava yaratacaksınız. Sizin el emeğinizin olduğu son derece özel dekoratif ürünler ile tahmininizin ötesinde şıklığı yakalayacaksınız.

Balon Avizeler

balonavize

Ev dekorasyonunda sizin el emeğiniz olan bir eşyanın olmasının istiyorsanız, balon avize yapımını değerlendirebilirsiniz. Mutfakta, çocuk odasında ya da yatak odasında son derece şık ve tatlı bir görünüm elde edecek olmanız için bu öneriyi sunuyoruz.

Özellikle yatak odası ve çocuk odası için kullanımının yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

 Balon Avize İçin Gereken Malzemeler;

Bir adet balon

Avizenizin olmasını istediğiniz renkte ip (İnce bir ip veya yün ip olabilir)

Tutkal

Balon Avizenin Yapımı;

Avizenin yapımı için ilk olarak kullanacağınız tutkal ve ip olacak. İpin kolay şekilde tutkallanması için küçük bir aparat yapmanız gerekecek. Bunun için küçük bir plastik şişeyi kesin. İçine tutkal koyabileceğiniz kısmının altına küçük bir delik açın. Bu delik ipin geçebileceği kadar olmalıdır. Daha büyük olması halinde tutkal akar. İpin geçeceği alanı sıkıştıracağı kadar olmasına dikkat edin.

Dekorasyon için avize yapımı için hazırladığınız bu küçük aparata ipi geçirin. Daha sonra tutkalı içine dökün. İstenen ipi çekmeniz halinde, delikten tutkallanarak çıkmasıdır. Bunu ayarladıktan sonra balonunuzu şişirme aşamasına geçeceksiniz.

Balonu avizenizin ne kadar bir boyutta olmasını istiyorsanız o kadar şişirin. Şişirme işleminin tamamlanmasından sonra direkt olarak ipi etrafına dolamaya başlayın. Dolama işlemini tercihinize göre yapabilirsiniz. Tamamen dolamamanız şart. Boşlukların olacağı şekilde dolamayı yapın. Dilerseniz yıldız desenleri deneyebilirsiniz.

Benzer Haber  Mutfak Dolabı Renk Önerileri

Dolama işleminin ardından kurumaya bırakacaksınız. Kuruduktan sonra ise balonu bir iğne yardımı ile patlatın. Alt kısımdan bir delik açın ve içine lamba girebilecek genişlikte olmasını sağlayın. Dilerseniz ayakta durabilmesi için ayrıca bir aparat ile abajur olarak kullanabilirsiniz.

İpler ile Duvar Dekorasyonu

Diğer bir dekorasyon önerimiz, evinizde fotoğraflarınızı asabileceğiniz alanın oluşturulması. Bunun için yapmanız gereken yün ipler ve mandallar. Ev dekorasyonu için öneriler adı altında sunulan bu öneri, salonda ya da yatak odasında kullanılabilir. Işıklı olması da mümkün. Biraz daha şık bir görüntünün olması için ışıklandırma sistemi ile duvarlarınızı dekore edebilirsiniz.

ipiledekorasyon

ipiledekor

 

Gerekli Malzemeler;

İp

Fotoğraflar

Küçük ahşap mandallar

Led Işıkları

Dekorasyonun Yapımı;

İlk olarak yapmanız gereken fotoğraflarınızın çıktısını almak olacak. Dilerseniz tarihlere uygun şekilde çıktı alarak, ip üzerindeki dizilimini kronolojik sıraya göre yapabilirsiniz. Çıktısını aldığınız fotoğraflarınızın ardından, ipin hangi duvarda olmasını istediğine karar verin.

İki taraftan istediğiniz aralıkta vida asın. Daha sonra bu iki vidaya ipleri bağlayın. Bağlama işleminin estetik şekilde yapılmasına dikkat etmelisiniz. İpin gerginliğini çok iyi ayarlamalısınız. Çok gergin olması ya da çok gevşek olması kötü olabilir. İpi bağladıktan sonra led ışığını ayarlama aşamasına geçebilirsiniz.

Led ışığı bağlamış olduğunuz kablonun etrafına dolayabilirsiniz. Doladıktan sonra elektrik akışının olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Mandallar ile tutturarak son derece özel bir dekorasyon ürünü yaratmış olacaksınız. En iyi dekorasyon önerileri kapsamında bu dekorasyon ürününün sunulması önemlidir.

Evde Mumluk Yapımı

Evde mumluk yaparak, ev dekorasyonunuzun bir parçası olan mumluklarınızı el emeği bir şekilde hazırlamış olacaksınız. Yapımı oldukça kolay olan mumluklar dekorasyonunuza farklı bir hava katacak. Özellikle mutfak için kullanımının son derece şık olacağını söyleyebiliriz.

Benzer Haber  Ev Dekorasyon Fikirleri ve Dekorasyon Örnekleri

Malzemeler;

Manuel çırpıcı

Rende

Küçük mumlar

mumluk

Mumluğun Yapımı;

Küçük mumlar denmesinin sebebi, çırpıcının içine girecek kadar bir genişliğinin olması gerektiğindedir. Bunun için ilk olarak mumlarınızı alın. Kendiliğinden sönen mumların olması önemlidir. Almış olduğunuz mumlar renkli olabilir. Sonrasında manuel çırpıcınızı elinize alın. Mumu yan tutarak içine bir tane yerleştirin. Eğer çırpıcının altı kısmının da çok geniş olmasının önüne geçerseniz, mumun o alanda durmasını sağlayabilirsiniz.

Mumu içine koyduktan sonra bir çakmak yardımı ile yakıp yakamadığınızı kontrol edin. Sonrasında yandıysa, söndürerek yerleştirme aşamasına geçebilirsiniz. Üst kısımdan asılabilecek bir yer olması durumunda, örneği mutfak dolaplarınızın alt kısımlarına asarak direkt olarak mumlukların kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Evde mumluk nasıl yapılır sorusuna cevap olarak bu örneği verebilirsiniz.

Bu şekilde yapmış olduğunuz bir tane mumluktan, farklı boyutlarda olan çırpıcılar ile 3 tane yapabilirsiniz. Yan yana koyarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Küçük bir rende yardımı ile de mum yapılması mümkün. Bunun için ise mumu bir tabağa koyarak, üstüne rendeyi koymanız isteniyor. Bu sayede deliklerden direkt olarak mum ışığı geliyor.

Ev dekorasyonunda sizin dokunuşlarınızın olması son derece önemlidir. Bunun için yukarıda verilen kendin yap ev dekorasyonu adı altında önerileri dikkate alabilirsiniz. Malzemeleri kullanarak dekore edin.

 

Yorum Yazın