kapi_susu_yapimi

Kendin Yap Projeleri: Kapı Süsü

Kendin yap projeleri: Kapı süsü yazımızdaki örnekleri inceleyerek ister bebek odalarınız, ister dış kapınız için  isterseniz hediye olarak sizler de yapabilirsiniz. Böylece dekorasyon mağazalarında bulamadığınız aklınızdaki modeli kendiniz tasarlayabilirsiniz. İnanın tek bir kapı süsü evinizin tüm havasını değiştirebilir. Eğer kapı süsü nasıl yapılır bilmiyorsanız ve el yapımı kapı süsü yapmaktan çekiniyorsanız, korkularınızı bir yana bırakıp, birbirinden güzel ve kolay kapı süsleri yapmak için hazırlansanız iyi olur. İşe başladıktan sonra göreceksiniz ki kapı süsü yapımı zannettiğiniz kadar korkutucu ve zor değil. Öncelikle hangi kapı süsünü yapacağınıza karar vermelisiniz.

Birbirinden farklı kapı süsleri yaparak sadece kendiniz için değil, arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için de kapı süsleri yapabilirsiniz. Göreceksiniz ki kapı süsleri el yapımı olduğunda herkesin çok hoşuna gidecek ve hediyenize bayılacaklar. Bu kadar güzel ve özel kapı süsleri yaptıktan sonra siz de kapı süsleri yapılışı konusunda uzman olacaksınız.

Kapı süslerini birçok çeşitte yapabilirsiniz; kapı süsü aynalı, çiçekli, desenli olabilir. Aynı zamanda kapı süsü isimli olarak da hazırlanabilir.

Kapı süsü bebek odası için de özenle hazırlanabilir. Yeni doğmuş bebeğin odasına kapı süsü bebek ismiyle ya da resmiyle tasarlanabilir. Kapı süsü keçeden, ağaçtan, tahtadan ve kumaştan hazırlanabilir.

Kapı süsleri okul öncesi çocukların odası için de birbirinden güzel ve farklı desenlerde ve modellerde yapılabilir. Aynı zamanda kapı süsleri çok güzel yılbaşı hediyesi de olabilirler.

Kozalaklardan Kapı Süsü

Kapı-Süsü

Yapımı oldukça kolay olan, görüntüsü şahane bir kapı süsü yapmak istiyorsanız kozalaklı süs tam size göre.

Bunun için gereken malzemeler; tel çember, bolca esneyebilen ağaç dalı, küçük kozalaklar, renkli çiçekleri olan dalları, yapıştırmak için silikon ve kurdele.

Benzer Haber  Köpek Evi Nasıl Yapılır?

Öncelikle telin çevresine esneyebilen ağaç dallarını dolayarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında renkli çiçekleri olan dalları da çevresine özenle dolayın. Daha sonra üzerlerine küçük kozalakları silikon yardımı ile yapıştırın ve son olarak da istediğiniz renkte seçtiğiniz kurdelenizi dalların arasından geçirerek aranjmanınızı tamamlayın. Bunu istediğiniz odanın kapısının ya da dış kapının üzerine asarak oldukça beğeni toplayabilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Toplarından Kapı Süsü

Kapı-Süsü

Kırmızı toplardan oluşan çok güzel bir örnek. Bu süsü daha çok çocuklarınızın kapılarına ya da beyaz kapılarınızdan birisini üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yılbaşı ağaçlarını süslemek için kullandığımız rengarenk disko topuna benzeyen toplardan istediğiniz renklerde aldıktan sonra strafordan yapılmış yuvarlak çemberlerin üzerine, strafor görünmeyecek şekilde yapıştırarak bu kapı süsünü elde edebilirsiniz. Yapıştırma işlemini soğuk silikon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer bu tarz çalışmaları çok fazla yapıyorsanız, bir silikon tabancası alarak bu işlemi çok daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde hem basit hem de eğlenceli bir kapı süsüne sahip olabilirsiniz.

Çiçekli Kapı Süsü

Kapı-Süsü

Çiçekli bu süs için ihtiyacınız olan malzemeler;  6 mm ya da 8mm halat, yapay çiçek, silikon, bir tabak (kapı süsünüz ortasındaki boşluğu ayarlamak için kullanabilirsiniz), silikon tabancası.

Tabağın kenarından silikonla halatı sarmaya başlıyoruz. Sonra çiçekleri sandığımız çemberin üzerine gözümüze hoş gözükecek biçimde yerleştirip yapıştırıyoruz. Böylece hazır olmuş olacak. İsteğinize göre keçe kullanarak üstüne isim yazabilirsiniz.

Gelinler İçin Kapı Süsü

Kapı-Süsü

Yeni gelin olmuş ve yeni bir eve çıkmışsanız sizin için güzel bir tarifimiz var. Gelin kapısına kalpli kapı süsünü gören herkes bayılacak.

Bu süs için öncelikle gerekli olan malzemeler; esneyebilen kalın ağaç dalları, beyaz çiçekli ince ağaç dalları ve kurdele. Beyaz çiçekli ağaç dallarını çiçekçilerden temin edebilirsiniz.

Öncelikle esneyebilen kalın ağaç dallarının ucunu bir yerde toplayın ve bağlayın. Daha sonra bunları ikiye ayırarak tam simetri olacak şekilde katlayın ve uçlarını birleştirin. O uçları da sabitleyin. Ardından da üzerlerinde kalp formunu bozmadan beyaz çiçekli ince dalları sıralamaya başlayın. Onları birbirlerine silikon yardımı ile sabitleyin. En sonunda da beyaz kurdelenize istediğiniz şekli vererek kapınıza asın.

Benzer Haber  Hafta Sonu Temizliği İçin Püf Noktalar

Renkli Kağıtlar İle Evinize Renk Katın

kapı-süsü

Renkli kağıtlardan yapacağınız bu model, evinize rengarenk bir hava katacak. Ayrıca yapımı da oldukça basit.

Renkli kağıtları gül motifi yaparak yapıştırıcı ile dilerseniz ağaç dallarından yapılan kalıba dilerseniz simite yapıştırabilirsiniz.

 

Yorum Yazın