kizbebekodasi

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız bebek odası dekorasyonu genellikle en şirin ve hazırlarken en eğlenilen dekorasyondur. Bebeklikten başlayan bu süreç genç kız odalarına kadar devam eder. Bebek odalarında kızların vazgeçilmez rengi “pembe” yine ön planda olacaktır. Modası geçmeyen pembe tonlarında kız bebek odası dekorasyon fikirlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Küçük Bebek Odası

Küçük bir bebek odasına sahipseniz ufak aksesuarlar kullanarak daha fazla alan yaratabilirsiniz. Doğru mobilya ve dekor ile mevcut alanı daha faydalı kullanabilirsiniz. Bu şekilde bebeğinize hem oyuncakları ile oynamak hem de beşiğinde dinlenmesi için alanlar yaratmış olacaksınız.

kizbebekodasi

Kız Bebek Odası Pembe ve Grinin Tatlı Birleşimi

kizbebekodasi

Bir odayı ön plana çıkaran en önemli şeyin duvarlar olduğunu unutmayın. Kız bebek odası dekorasyonu için pembe ve gri uyumundan faydalanabileceğiniz gibi erkek bebek odası dekorasyonunda da mavi ve gri kullanabilirsiniz.

Mobilya seçimini krem ve bej gibi açık tonlardan yana yaparak modern bir odaya sahip olabilirsiniz. Çeşitli duvar süslemeleriyle bebeğinizin odasını hareketlendirebilir ve şirin bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Eğlenceli Tasarımlar Kız Bebek Odası Dekorasyonunda

kizbebekodasi

Bebeğinizin eğlenebileceği tasarımlar oluşturmak sizlerin bu kapsamda hep bir adım öne çıkmanızı sağlar. Bu sebeple kız bebek odası dekorasyonu tasarlanırken önemli olan husus, bebeğinizin eğlenebileceği bir yaşam alanı oluşturmaktır. Siz de aşağıda yer alan örnek dekorasyon ile kendi evinize de bu tarz bir alan kurabilirsiniz. Doğru renk ve mobilya seçiminin küçük alanlarda dahi ne kadar etkili olduğu gösteren bu tasarım şirinliği ile ön plana çıkıyor.

Benzer Haber  Dekorasyonunuzla Uyumlu Amerikan Kapı Modelleri

kizbebekodasi

Prensesiniz İçin Masalsı Tasarım

Bu dekorasyon örneğinde ise masalsı tema ön planda. Pembenin büyüsü ve farklı tasarım mobilyalar ile bebeğiniz eğlenerek dinlenecek. Beğendiğiniz masal kahramanlarına özgü olarak tasarlayabileceğiniz bu oda bebeğinizin odasını adeta prenses odasına çevirecek.

kizbebekodasi

Taş Duvar Motifleri Kız Bebek Odası Tasarımında

Taşlı duvar motifleri tercih ederek odaya doğrudan renk katmak mümkündür. Birçok çeşidi bulunan taş görünümlü duvar kağıtları ile zevkinize göre bebeğinizin odasını dekore edebilirsiniz.

kizbebekodasi

Bebek Odası Duvarlarının Dekorasyonu

kizbebekodasi

Eğer bebeğinizin odası için bir renk seçemediyseniz, favori renklerinizden birini kullanın ve üzerine güzel bir çizim ekleyin. Bir ipucu olarak odaya büyük kutu şablonları verebilir, renk geçişi olarak bu şablonların köşelerini kullanabilirsiniz. Renklerin sınırlarını iyi bir şekilde belirlemeye dikkat edin ki renkler birbirine karışmasın. Sonrasında da her bir kutuyu sevdiğiniz bir renge boyayın. Bu sayede ilerleyen zamanlarda bebek odanızın rengini değiştirmeniz gerekmez çünkü hangi rengi kullanmaya karar verirseniz verin, bu renklerden biri odadaki mobilyalar ile uyum sağlayacaktır.

kizbebekodasi

 

 

 

Yorum Yazın