Köpek Evi Nasıl Yapılır?

Köpek Evi Nasıl Yapılır? Her köpek sahibinin mükemmel bir şekilde yapabileceği köpek evi nasıl yapılır merak edenler, wikihow sitesindeki önerilerle çok kolay bir şekilde köpek evlerini yapabiliyor. Her köpeğin boyutu farklı olacağı için ölçüler köpeğinizin ya da köpeklerinizin içine girebileceği ölçüde yaparak ayarlayabilirsiniz. Biz size kolayca nasıl ölçü alabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Köpekler bir barınma alanına başka bir deyişle ine ihtiyaç duyarlar. Burada kendilerini daha güvenli ve rahat hissederler. Bu yüzden yaşam alanını planlarken bu ihtiyacı da göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Taban Yapımı

Köpeğinizin rahat edebileceği bir boyutta tahta keserek, taban için hazırlayın. Sonra tabanın oturacağı dört parçalık bir temel oluşturup tabanı bunun üzerine çivileyin. Hem tutkal hem  çivileme oldukça sağlam olmasını sağlayacaktır. Köpek kulübesi yapımı konusunda bilinçli olanlardan biriyseniz zaten şeklin taslağını alarak işe başlamanız gerektiğini biliyor olmalısınız!

Duvarların Yerleştirilmesi

Köpek Evi Nasıl Yapılır? ile ilgili görsel sonucu

Duvarları önce her biri tabana uygun olacak biçimde keserek elektrikli testere yardımıyla kesmeniz gerekecektir. Gerçek kereste kullanmanız işini kolaylaştıracak ve hoş bir görünüm sağlayacaktır. Ön ve arka duvarları çatıyı dikkate alarak kesmeniz, şablonlarınızı kullanırken ölçüler konusunda hassas olmanız son derece önemlidir.

Çatının Yapımı

Çatının iki parçadan oluşan şekli için de elektrikli testere yardımıyla kesim işlemi yaparak başarılı bir sonuç oluşmasını sağlayabilirsiniz. Hem tutkallamak hem de matkap yardımıyla çivilemek son derece basit bir iş olacağı için çatının yapımının kolay olduğunu unutmamalısınız.

  • 81-50 cm iki çatı paneli,
  • Taban için iki 57 iki 58 cm,
  • Taban 66-57 cm,
  • 66 40 cm yanlar,
  • 60 cm üstü üçgen olacak şeklinde ön ve arka kısım,
  • Kapı girişi için açıklık sağlayacak bir alan.

Bu ölçüleri değiştirebilirsiniz. Köpeğinizin boyutuna göre değişecek olan özelliklerle ahşap köpek evi yapabilirsiniz. Bu evi isterseniz straforla da yapabilirsiniz. Bu yüzden ölçüleri denemek için isterseniz dışardaki dostlarımıza bir çalışma yapabilirsiniz.

Benzer Haber  3 Boyutlu Duvar Kağıdı Örnekleri

Aynı şekilde strafor kullanarak da çok sayıda kulübe yapabilirsiniz. Çok ıslanmayan bir alana yerleştireceğiniz bu kulübede evcil dostunuz güven içinde uyuyacaktır.

 

 

 

Yorum Yazın