Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük olan evlerimizi daha geniş göstermek her zaman ama her zaman bizim ellerimizdedir. Gerek küçük eşyaları dışarıda bırakmaktansa gömme raflar tercih etmek çok iyi bir fikirdir. Daha parlak ve göz alıcı dekorasyon ürünleri dikkatleri üzerlerine çekerler ve alanı olduğundan daha ferah gösterirler. Örneğin aynaları bu yüzden kullanmaya özen gösterin. Bu yazımızda sizlere ortak problemimiz olan “Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusunun cevabını inceleyeceğiz. Netice itibariyle küçülen ev mimarisinde evin her bir metrekaresini sonuna kadar değerlendirmemiz gerekiyor.Bakalım neler öğreneceğiz?

Duvar Köşelerine Uygun Raflar Yerleştirmeyi Deneyin!

Çok fazla alan kaplayan ve ortamı daha da daraltan rafları duvarlarımızdan uzak tutun. Ancak tabii ki dekorasyon gücü yüksek olduğu için onları hayatımızdan tamamen çıkaramayız. Hem düzenli bir hava katabilmek hem görsellik yönü açısından raflarımız önemli bir unsurdur. Küçük olan evlerde nasıl onları nasıl değerlendiriyoruz?  Duvar köşelerini doldurarak. Bu durum sayesinde küçük olan evinizi daha da daraltmadan raf ihtiyacınızı karşılar. Aynı zamanda hoş bir hava katacaktır. Hatta göz yanılmasına sebebiyet vererek duvarınızı daha da geniş gösterecektir. Çerçeve, biblo, kitap gibi akla gelebilecek bir sürü eşya ile dekore edebilirsiniz.

Böyle Bir Dolabın Varlığı Size Çok Avantaj Sağlayacak!

Şöyle bir düşünelim: küçük bir eviniz var, ütü masasını, ütüyü ve daha birçok ürünü muhafaza etmek için bir dolabınız yok. Nerede duracaklar? Kapı arkası, yatak altları, balkonlar, odanızın bir köşesi… Yani genelde kullanmak istediğinizde gidiyorsunuz, bulunduğu yerden alıp, kurmakla uğraşıyorsunuz. Hatta bazen gözle görünür yerde olduğu için rahatsızlık bile duyuyorsunuzdur. Peki bu ürün size neyi vaad ediyor? Ütü yapacağınız yer belli, ütü masanız evinizin her hangi bir yerinde değil, sürekli onu bir yerden bir yere taşımak zorunda değilsiniz. Evinizdeki bazı temizlik ürünlerinizi de koyabilirsiniz. Yani bir ütü ve ütü masasından çok daha fazlası.

Benzer Haber  Ters Dubleks Ev Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Gömme Dolaplar veya Raflar Hayat Kurtarıcı!

Küçük bir evin olmazsa olmazı gömmeli dolap ve raflardır. Onlar göz önünde pek fazla ürün olmayacak ve daha düzenli bir görünüm elde edilecek. Aynı zamanda Düşünsenize zaten küçük bir eviniz var bir de kapaklı kapaklı dolaplar, boydan boya raflar. Alanınızı ne kadar da daraltırlar. O yüzden gömme olması her açıdan iyi bir seçim.

Dikkat Çekici Ayna Kullanmaya Çalışın!

Aynalar… Zevkiniz ne olursa olsun, nasıl bir dekorasyona imza atmak isterseniz isteyin,aynalar hepimizin ortak buluştuğu bir üründür. Gerek ihtiyaç gerek ferahlığı evlerinize getirme özelliği gerekse dekorasyon gücünün olması sebebiyle hepimiz oldukça tercih ederiz. Bir özelliği daha var: “Bulunduğu ortamı olduğundan daha geniş göstebilme!” Evet. Bu bilinen bir bilgi olsa da inanılmakta güçlük çekiliyor. Ancak doğru seçilmiş bir ayna küçük olan evinizi olduğundan çok daha fazla büyütecektir.

Hem Şık Hem Yerden Tasarruflu!

Günümüzün en çok talep gören yatak çeşidi, yere çok yakın olanlardır. Ve unutulmalıdır ki, yatak ne kadar yüksek olursa o ortamı  o kadar daraltır. Bazaların ne kadar kullanışlı ve iş gören bir yatak olduğunu söylememize gerek yok. Ancak şunu da gözardı edemeyiz ki yere yakın yataklar çok daha tarz, şık ve güzeller. Tasarımcılar da hem baza işlevi gören hem de göze hitap eden bu tarz ürünleri yapmaya başladılar. Oldukça kullanışlı ve oldukça havalı bir tercih olacaktır.

Çok Kullanışlı Bir Masa Siparişi Verebilirsiniz!

Ortalıkta ufak tefek dağınıklığa sebep olan tüm eşyaları çekmecelerde saklıyoruz. Ve küçük evlerin olmazsa olmazı katlanabilir masalar. Kalabalık akşam yemeklerinde büyüsün geri kalan zamanlarda ortalıkta pek göze çarpmasın. Bu yüzden ilk tercihlerimizden biri bu tarz masa olmalıdır.

Benzer Haber  Ahşap Boyama İle Mobilyalarınızı Yenileyin!

Evler metrekare olarak küçülmüş olsa da ihtiyaçlar aynı olduğu için bizlerin daha çok araştırması gerekiyor ve oturduğumuz evi  kendi çabamızla daha büyük hale getirmek zorundayız. Bu sayede elimizdeki imkanları daha da güzelleştirerek yaşanması daha huzurlu bir ortam edinmiş oluruz. Renk seçimlerinin dahi önemli olduğu dekorasyon dünyasında siz siz olun açık renkler kullanarak bulunduğunuz ortamın daha ferah ve geniş durmasını sağlayın.

Yorum Yazın