kucukevdekoru

Küçük Evler İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Küçük evler için yaratıcı dekorasyon fikirleri bulmak, özellikle 50 metrekare altındaki evleri dekore etmek oldukça zor ancak bu evler çok sayıda benzersiz kişilik barındırır.

İster küçük bir ev sahibi olun, ister büyük, sahip olduğunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, evinizin her alanından yararlanmalısınız.

İster oturma odası, banyo, yatak odası, salon, isterse de yeniden yapmak istediğiniz koridor olsun bir odayı yeniden şekillendirme sürecini organize etmek çok önemlidir.

kucuk-ev

Küçük Evlere Dekorasyon Önerileri

Evinizin mimari yapısına uygun olacak şekilde mobilya ve tasarım yapmak isterseniz birçok dekorasyon fikri ortaya çıkacaktır. Odanıza sığmayacak mobilyalardan ziyade hoş görünecek, pratik mobilyaları tercih etmelisiniz. Bu şekilde daha az yer kaplayan eşyalar sayesinde ferah bir alanınız olacaktır.

Eviniz için duvar boya renklerini doğru seçtiğinizde, mobilyaları küçültmenize gerek kalmadan evinizde alan açmış olursunuz. Örneğin, odanın bir duvarını koyu renk yaparak bunu sağlayabilirsiniz.

Ufak ipuçları sayesinde evinizde alan açmaktan ziyade estetik görünüme sahip odalarınız olacaktır.Ayrıca açık renk mobilyalar da odanın büyük görünmesini sağlar ve odanızı daha canlı gösterir.

 küçük-evler

Küçük Tasarım Örnekleri

kucukevtasarimi

Yetenekli tasarımcılar Piotr Matuszek ve Gosia Czarny bu küçük ölçekli daireye parlak ve ferah bir tasarım yaptı. Müşterileri dairelerini büyükannelerinden miras alan genç bir çiftti. Sadece 20 metrekare olan mekânı iki kişiye yetecek kadar büyük hissettirmek oldukça uğraştırdı.

Açık renkler ve basit çizgiler her zaman bir odayı olduğundan biraz daha büyük gösterir. Tasarımcılar, gereksiz bir görsel karmaşa yaratmadan, eğlenceli bir karakter için monokromatik renklerde küçültülmüş desenler kullandılar.

kucukmutfak

Odanın bir tarafı serin grafik baskılı duvar kağıdı, diğer tarafı parlak beyaz paneller ile tasarlandı. Entegre depolama bolluğu, bu kadar küçük bir alan için bir zorunluluk oldu.

Benzer Haber  Masa Dekorasyonu

kucukyatak

Küçük Odalarda Işıklandırma

Klasik bir yataktan çok akıllıca faydalanıldı. Gizli sarkıt ışık, oda boyunca bulunan dantelli aksanlara çarpıcı bir kontrast sağlayan eğlenceli bir dokunuş olacaktır.

kucukevdekoruyatakodasi

Şık sandalye, müşterinin büyükannesine ait olan yenilenmiş özel bir üründü. Eşleşen kanepe ile tasarım tamamlandı.

Banyo Dekorasyonu

kucukbanyodekoru

Banyo dekorasyonu diğer odalara göre daha farklı bir yaklaşım ister. Faklı renkler, net çizgiler duyuların dışına çıkmadan oldukça güzel bir tasarım gerektirir. Banyoda küçük mobilya veya eşyalar kullanılamayacağı için renkler, mozaik desenler ve aydınlatmalar ile dekore edildi.

Yorum Yazın