Lagom Stili Ev Dekorasyonu

Evinin dekorasyonunda değişiklik yapmayı sevenlere müjde! Sezonun trendi olan lagom stili ev dekorasyonu ile sade,zarif ve şık bir alan yaratabilirsiniz! Lagom, hayatın her alanında sadeliği ve dengeyi teşvik eden bir kavram ve aynı zamanda İskandinav ülkelerinin de yaşamlarının bir parçası.

lagom-stili-ev-dekorasyonu-emlaklobisi

Lagom Felsefesi

İsviçre kültüründe büyük bir yere sahip olan Lagom stili ev dekorasyonu bu sezonun hitleri arasında yerini aldı. Basit görünümden, sade ve şık görünüme dönüştüren Lagom dekorasyon, evinizde ferah bir alan yaratmanıza olanak sağlıyor. Evinizdeki kalabalık görünümü ortadan kaldırmak istiyorsanız Lagom stil dekorasyonu tercih edebilirsiniz.

Oturma odasındaki mobilyaları değiştirerek başlayacağınız bu dekorasyon stilinde pastel tonları seçebilirsiniz. Metal detaylı şık bir TV ünitesi ve ahşap orta sehpalarla sezonun trendlerini de evinize taşıyabilir aynı zamanda Lagom stilini evinize uyarlayabilirsiniz.

İsveççe bir terim olan Lagom’un Türkçe karşılığı için “yeterli”, “tam kıvamında”, “ne çok fazla ne çok az” diyebiliriz. İsveçli elma şarabı markası olan Rekorderlig’den uzmanlar lagom için şöyle söylüyorlar: “Hayattan bir tutam lagom alan herkes mutlu olacaktır. Lagom, dengeli ve verimli bir varoluşla yaşamayı seçerek mutlu bir hayat yaratmamız için bizi teşvik ediyor.”

lagom-stili-ev-dekorasyonu-emlaklobisi

Lagom Stili Dekorasyon Önerileri

Azı karar çoğu zarar diyen lagom felsefesini öncelikle evinizin sadece bir odasında denemeniz daha iyi olabilir. Dekorasyona renk seçimi ile başlayabilirsiniz. Bunun için sadece birkaç anahtar renk seçmeniz yeterli olacaktır. Sıcak kırmızı tabanlı tonlardan yumuşak gri tonlarına kadar nötr, gözü yormayan bir renk paleti belirleyebilirsiniz.

Bir mekanda denge yaratmak, odanın estetiğinden çok daha fazlasıdır, aynı zamanda odayı nasıl düzenlediğiniz ve ne şekilde kullandığınızı da içine alır. Örneğin odanın bir köşesinde okuma yapacaksanız, o alanın ışıklandırması yeterli olmalıdır veya oturduğunuz yerden sehpanın üzerinde duran bardağınıza kolayca uzanabilmeniz gerekir.

Benzer Haber  En Şık İç Kapı Modelleri

Odanın içinde rahat hareket edebilmeniz ve eşyaların geçişinizi veya hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması gerekir. Bu nedenle ihtiyacınız olmayan, gereksiz olduğunu düşündüğünüz eşyaları tespit edip bunları odadan çıkarmalısınız.

Lagom Stilinde Bitkilerin Kullanımı

lagom-stili-ev-dekorasyonu-emlaklobisi

Oturma odasında aksesuar kullanmayı seviyorsanız canlı çiçek veya minimal objeleri tercih edebilirsiniz. Cam bir vazonun içerisine yerleştireceğiniz pastel tonlarında olan mor  veya pudra renk bir çiçek koyarak odanızı renkli gösterebilirsiniz. Lagom’dan ilham alan görünüşün tamamen dekoratif detaylardan yoksun olması gerekmiyor. Ancak aşırıya kaçmamak önemli. Doğal yeşil yapraklı bitkiler, heykelsi seramikler ve narin cam eşyalar mükemmel tamamlayıcılardır ve çıplaklık ile karışıklık arasında bir uyum yakalanmasını sağlarlar. Bitkiler; sürdürülebilirlik ve doğal güzellikleri ile lagom tarzına oldukça uygundurlar.bilirsiniz. Aynı zamanda kirletici maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlarlar.

Yorum Yazın