Masa Dekorasyonu

Dekorasyon denilince hiç şüphesiz aklımıza masa çeşitleri de gelmektedir. Huzur ortamımız olan evlerimiz, kariyerimizin en önemli noktaları iş yerlerimiz ve hayata mola vermek için uğradığımız kafelerde masalar vazgeçilmezdir. Aslında masa kelimesi sözlük anlamının ötesinde insanları buluşturan en önemli yapı olarak da adlandırılabilir. Görselliğin ön planda olduğu bu zamanlarda sizler için bazı masa dekorasyon örneklerini derledik.

Yemek Masası

masa dekorasyon emlaklobisi

Birçok dekorasyon fikirlerinde olduğu gibi yemek masası seçimlerinde de klasik ve geleneksel tercihler görmek mümkündür. 1960’ların havasını günümüzde yaşatan yemek masası geleneksel ve modern çizgileri bir arada taşıyor. Üstelik mobilya uyumu ile de sizleri memnun edeceğini düşünüyoruz. Masanızı dekore ederken üzerine dikkat çekici parçalar koymaya özen gösterin.Çiçek gibi,biblo gibi, şamdan gibi çeşitli ürünler koyarak, renklendirme yapabilirsiniz.

Çalışma Masası

 masa dekorasyon emlaklobisi

Yoğun çalışma hayatına ve stresli sınav dönemlerinde zamanının büyük bir kısmına evlerinde devam eden kişiler için harika bir fikrimiz var. Beyaz tonlarının stresi azaltıp mutluluğu artırdığı kabul edilmektedir. Ayrıca dikkatinizi dağıtacak objelerin çalışma ortamınızdan uzaklaştırılması odağınızı artıracaktır. Masanızda ne kadar dağınıklık olursa o kadar dağınık bir dikkatiniz olacaktır.

Ofis Masası

 masa dekorasyon emlaklobisi

Diğer fikirlerin aksine gösterişe daha çok önem verilmesi gereken yer ofislerimiz olabilir. Hayatımızı etkileyecek kararların verildiği ortamlar için gösteriş önem kazanmış durumdadır. Üstelik müşterilerinize karşı kendinizden emin olduğunuzu da göstermelisiniz ve müşterilerinizin size reddetme ihtimalini de düşürmüş olursunuz.

Ofisler ciddi ortamlar olduğu için yuvarlak bir masa bulundurmaya çalışın. Neden mi? Çünkü ofiste bir adet yuvarlak masa ve etrafında birkaç sandalye yeni fikirlerin artmasına ve samimi bir düzen oluşmasına yardımcı olacaktır.

Çizim Masası

masa dekorasyon emlaklobisi

Son olarak sizlerle yaşam kalitemizin artması için tasarlanan parlak fikirlerin taslaklarının oluştuğu çizim masalarını es geçmemiz düşünülemezdi. Birçok çeşit kalem ve kağıtların kullanıldığı çizimlerde her bir materyalin ulaşılacak uzaklıkta olması çok önemlidir. Büyük titizlikle ve hassas ölçülerle hazırlanan çizim kağıtlarının hasar görmemesi için zeminin pürüzsüz olması gereklidir.

Benzer Haber  Genç Kız Odası Dekorasyonu

Sonuç olarak, insanları bir araya getiren masa yaşam kalitemizin mimarı olarak da adlandırılabilir. Bu yüzden de masa dekorasyonunun güzel yapılması çok önemli olabilir.

Seçimlerinizin mutluluk getirmesi dileğimizle…

Yorum Yazın