Modern Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Günümüz evlerine göz attığımızda tercihlerin genelde modern dekorasyonlar olduğunu görürüz. Gerek zarif çizgiler, gerek farklı tasarımlar, gerekse abartıdan uzak durulmuş ama göze hitap eden aksesuarlar yer alır. Önceden, yeni evlenen çiftlerimizde gördüğümüz modern ev dekorasyonu unsurlarını şu an neredeyse her evde görmeye başladık. Bizler de bundan ilham alarak siz değerli okurlarımıza fikirler sunmak istedik.

1) Değişik Tasarımlara Yer Açın!

Tekdüze koltuk takımlarının sonu yavaş yavaş geliyor. Tahmin edersiniz ki aynı renk ve aynı tasarımdan oluşan koltuklardan uzaklaşmak evinizin havasını bir anda ne kadar değiştirecek.”Ben koltuk takımımı tamamen değiştirmek istemiyorum sadece birkaç değişiklikle evime hava katmak istiyorum.” derseniz, ona hiç dokunmayın ve salonunuzun bir bölümüne size ait bir alan yaratan değişik tasarım koltuğa yer açın. Önceden sadece balkonlara,teraslara,bahçelere konulan tasarım koltuklar günümüz modern evlerinde başrol oynuyor.

2) Evinizde Sanatsallığa Yer Verin!

Evinizin bir köşesinde bulunan tablonun varlığı hem bulunduğu ortama hem de ruhunuza hitap eder. Siz, evinizde ne kadar iyi hissederseniz o kadar mutlu bir yaşam sürersiniz. Bunun için de hoş bir tablo satın alarak veya kendiniz yaparak başlayabilirsiniz. Uzun lafın kısası çok daha modern bir görünüm elde etmekle birlikte kendinizi de iyi hissedeceksiniz. Bizden söylemesi!

3) Modern Bir Evin Olmazsa Olmazı Modern Avizeler!

Eski model avizeleri değirme vakti sizce de artık gelmedi mi? Renk renk, çeşit çeşit avizeler her zaman için kurtarıcı birer parçadır. Evin hangi bölümüne koyarsanız koyun, kendini anında belli eder ve dikkatleri üzerine çekerek, misafirlerinizin”Nereden aldınız?”sorusuyla karşı karşıya bırakır. Bu sebeptendir ki elinizi çabuk tutun ve kendinize hoş bir avize satın alın!

Benzer Haber  3 Boyutlu Duvar Kağıdı Örnekleri

4) Televizyon Üniteleri Artık Daha Farklı!

 

Eskiden televizyon ünitelerinin görevi yalnızca televizyona bir alan sağlamaktı. Ancak günümüz modern evlerinde tasarım harikası bu ürünler göze hitap ederek, salonunuzu baştan aşağı güzelleştirmeye yarıyor. Bizden tavsiye, televizyon ünitesi alırken boydan boya olmamasına özen gösterin. Görselde de görüldüğü gibi parçalı olması halinde daha hoş bir çizgide ilerleyerek modern bir salona sahip olursunuz.

5) Küçük Güzellikler Her zaman Büyük Farklılıklar Yaratır!

 

Modern bir ev için püf noktası veriyorsak güzel bibloları söylemeden hiç olur mu? Tabii ki hayır! Kesinlikle değişik tasarıma sahip biblolardan evinize almalısınız. Çünkü küçük güzellikler her zaman büyük farklılıklara imza atarlar. Çalışma masanızın üzerine, orta sehpanıza, televizyon ünitenize veya herhangi bir köşeye koymalısınız. Bu sayede farkınızı ortaya koyarak, daha modern bir görünüm elde edeceksiniz.

6) Evinizde Mumlardan Oluşan Görsel Bir Şöleniniz Olsun!

 

Evinize boy boy,şekil şekil,kokulu-kokusuz, mumlar almalısınız. Bulunduğu ortamın havasını değiştiren mumlar, evinizin daha modern görünmesini sağlayacaktır. Ancak mum seçiminde ince bir çizgi vardır.  Göze hitap eden,tasarım yönü güçlü, zarif ama bir o kadar da gösterişli olmasına dikkat edin. Mum basit gibi görünse de ucuza kaçılmaması gereken bir dekoratif üründür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın