modernev

Modern Ev Dizaynları

Modern ev dizaynları günümüzde çoğumuzun şık, işlevsel bir dekor ve zarif çağdaş dokunuşlarla göz alıcı olduğu bir ev dizayn şekli olarak kabul ediliyor. Rustik ve geleneksel evlerin elbette cazibeleri var ancak günümüzün hızlı dünyasında, modanın önünde olabilmek için temiz tasarım ve nötr renklere doğru giderek daha fazla çekiliyoruz. Ama sadece modern iç tasarımı oluşturan şey nedir ve onu evimize nasıl ekleriz? İlk olarak, her şey oda özellikleriyle ilgili.

modernevdizayni

Modern Ev Dizaynları İç Tasarım

Perdelerinize ya da panjurlarınıza bir göz atın ve kendinize temiz ve keskin görünüp görünmediklerini sorun. Sonra kanepelerinizi, sandalyelerinizi, yataklarınızı, masalarınızı ve dolaplarınızı düşünün. Yıpranmış ve perişan ya da aşırı telaşlı görünüyorlarsa, muhtemelen bir revizyon zamanı. Şık ve pratik düşünün, bu şekilde çok fazla yanlış tercih yapıyor olamazsınız.

modernevdizaynlari

“Modern” kelimesi, günümüzle ilişki kurmak demektir, bu yüzden modern evler hakkında konuştuğumuzda, en son trendlere göre inşa edilmiş olanlara değiniriz. Mimarlıkta modern hareket, yirminci yüzyılın ilk yıllarında başladı. Ayrıntılı süslemeyle karakterize edilen aşırı modası geçmiş stillere bir karşıtlık olarak düşünülmüştür. Zamanın tasarımcıları, mimariyi daha basit hale getirmenin yollarını aradılar. Bu beton, metal ve cam gibi yeni malzemeler kullanarak inovatif yapı biçimleriyle sonuçlandı. Şu anda modern evlerin sonsuz çeşitliliği var ancak hepsi basitlik, işlevsellik, zarafet ve süsleme eksikliğinin ortak prensiplerine dayanır. Modern bir evin güzelliği, iddiasız tasarımında yatıyor.

modernev

Modern ev dizaynları planlarken ne düşünmeliyim?

Modern tarzda bir evde, tüm tasarım öğeleri birbiriyle uyumlu olmalıdır. Basitlik anahtardır. Uzun koridorlar veya geçitler gibi evin odalarını çok fazla ayırmaktan kaçınarak tasarımı karmaşık tutmamaya çalışın. Fikir alanları verimli bir şekilde kullanmaktır böylece her yer maksimum kullanıma sokulabilir. Şüphe duyduğunuzda kendinize şu soruları sorun: Evimin şekli anlamlı mı? İhtiyaç duyulan yerlerde yeterli doğal ışıklandırma var mı ve mahremiyet sağlıyor mu?

Benzer Haber  Ülkemizde Bulabileceğiniz Tasarım Kitaplık Çeşitleri

Modern evler, serin beyazlar, bej, açık gri ve krem ​​gibi daha çok nötr renklere sahiptir. Yine de tasarıma hükmetmediği sürece parlak veya gösterişli renklerden oluşan birkaç dekor olabilir.

modernev

Modern bir evin maliyeti nedir?

Güzellik, özellikle modern evler hakkında konuşurken her zaman fahiş bir fiyata gelmek zorunda değildir. Mekanları verimli kullanan akıllı tasarım sayesinde küçük bir arazi üzerinde bile hoş bir ev tasarlayabilirsiniz. Açıkçası arazi küçüldükçe evin maliyeti o kadar düşük olacaktır.

Genel maliyet, evi inşa etmek için kullanılan malzemelerin türüne bağlı olarak değişecektir. Beton gibi daha ucuz malzemelerin kullanılması, evin lüks olamayacağı anlamına gelmez.

Modern prefabrik evler

Bu evler, başka yerlerde üretilen ve daha sonra yerinde monte edilmiş bölümler veya modüller ile inşa edilmiştir. Bu modüler tekniği kullanılarak para ve zaman tasarrufu sağlar.

Prefabrik evler, geleneksel olarak inşa edilmiş bir ev kadar geniş olabilir ve çevreye dost canlısıdırlar.

prefabrikev

Bauhaus tarzında modern evler

Bauhaus mimari tarzı Almanya’da doğdu ve doğrusal formlarda uyum ve simetri içinde yerleştirilmiş pencereler gibi dikdörtgen şekillerinin kullanımıyla ünlü oldu. Tasarımı kutu gibi olsa da çok basit ve zarif. Bugün modern evlerin cephelerinde gördüğümüz doğrusal formlar bu tasarım tarzından esinlenmiştir.

modernev

Yeşil Evler

Yeşil ev, giderek önem kazanan geleceğin inşaat tasarımlarından biridir. Aktif ısıtma sistemlerine ihtiyaç duymadan çok düşük enerji maliyetleri çıkaran, konforlu ev tipidir. Bu tip ev ekolojik ayak izini azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Yeşil evler, materyalleri, mekanı ve ışığı akıllıca kullanırlar. Evin içindeki sıcaklığı düzenleyerek enerji verimliliğini arttıran malzemeler veya sistemler ile inşa edilmiştir. Bu, çok sıcak bir yaz gününde veya en soğuk kış aylarında, iç mekanlarda bile bir ısının korunmasını kolay ve ucuz hale getirir.

Benzer Haber  Mobilyada KDV İndirimi

pasifev

Yorum Yazın