mutfak-dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu İçin Köşe Takımları

Mutfak dekorasyonu için köşe takımları geniş bir alanınız yoksa oldukça kullanışlı olacaktır. Ev dekorasyonuna başlayan her insan bilir ki dekorasyonun en çok emek harcanan ve üzerine düşünülen kısmı mutfak dekorasyonudur. Mutfak, yaşamımızın en önemli döngüsü olan beslenme ihtiyacını karşılayacağımız yer olduğundan hem hijyen hem konfor hem de göz zevki gereksinimlerimizi karşılaması beklenir. Bunun için, uzman dokunuşlarla veya bizzat yapacağınız araştırma ve fikir edinmelerle bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir mutfak elde edebilirsiniz.

Mutfak sadece yeme içme alanı değil, bol keyifli kahvelerin, arkadaş ve aile sohbetlerinin en samimi alanıdır. Mutfak dekorasyonu için köşe takımları ise bu sempatinin en büyük destekleyicisidir. Modern tasarımlar, geleneksel tasarımlar, vintage ve retro tasarımlarla ev ve iş yerlerinde köşe takımları kullanabilirsiniz.

Rahatlatıcı Akdeniz Stili

mutfak-dekorasyonu

Penceresinin önünde saksıda narenciye ağaçları, tepesinde bambu kaplama ve hasır lambalar bulunan, ahşap masa ve paneller, keten kumaşların kullanıldığı, soft renklerden oluşan bir mutfak dekorasyonu hayal edin. Rüya gibi… Bu dekorun en önemli özelliği olarak sadece Akdeniz stilini yansıtıyor olmasını bile gösterebiliriz. Öyle ki taşıdığı bütün ince detaylar, onu bir sahil kentinin birbirinden lezzetli yemekler pişen mutfağı haline getirmiş. Dekorda kullanılan köşe takımı keten ve soft renklerde, son derece rahat görünen şık bir mobilya.

Lake şıklığı

mutfak-dekorasyonu

Beyaz, kahverengi veya bronz mobilya renkleri üzerine uygulanan lake boyalar, her konseptte tasarlanmış mobilyalara ekstra şıklık kazandırıyor. Köşeli veya oval tasarlanmış 4- 6 kişilik köşe takımları, özellikle koyu renk dolaplar kullanılmış mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilir.

Minimalist büyü

mutfak-dekorasyonu

 Minimalist stil değdiği her alanı sanat eserine dönüştüren bir stildir. Modern ve düz çizgilerin sade ve uyumlu bir kompozisyon çizdiği bu mükemmel stilin en önemli özelliği az eşya, az renk prensibidir. Bu tasarımı bu kadar eşsiz kılan şey de sanırız minimalist çizgisinden kaynaklanıyor. Tasarımın genel unsurları bir yana kullanılan köşe takımının stile uygunluğu, dengeli yerleşimi ve konforu göz alıcı bir bütünlük oluşturmuş. Mutfağınız minimalist stilin özelliklerini taşıyorsa siz de bu tarz bir köşe takımı ile stilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Deri tasarımlar

mutfak-dekorasyonu

Mutfakta köşe takımları özellikle geniş mutfaklar için oldukça şık tasarımlar sunuyor. Rahat koltuklar, deri tasarımlar, sofistike modeller ile şahane modeller bulunuyor. Siyah, kahverengi, mavi tonları ve rengarenk tasarımları ile deri köşe takımları, sadece mutfaklar için değil, balkonlarda da kullanılıyor.

Benzer Haber  En İyi Kedi Evleri

Mutfak dekorasyonu için Chesterfield köşe takımı

mutfak-dekorasyonu

Modern ve klasik çizgilerin ustaca birleştirildiği bu mutfak, mimarisinin bütün özellikleri adeta avantaja çevrilecek şekilde dekor edilmiş. Koyu renklerin hakim olduğu mobilyalar açık renk ve ferah alanda birbirini tamamlayan bir çizgi yakalamış. Kumaşların dokusu, deri tabure ve diğer aksesuarlar dizaynın klasik yönlerini vurgularken mutfak dolap ve ekipmanları havayı modernize etmiş.

Köşe takımlarında konsept

Modern, klasik, vintage, naturel, endüstriyel gibi farklı tarzlarda dizayn edilen mutfak köşe takımları, otantik ve geleneksel özelliklerde de tasarlanıyor. Özellikle naturel ahşap mobilyalardan imal edilen köşe takımları, metal sandalyeleri, şık ve yalın tasarımları ile özellikle modern tasarımlarda şıklık sunuyor.

Yorum Yazın